Skocz do zawartości

MZ ala Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

A myślałeś o silniku od cz cross 125?? Na enduro 250cm z silnikiem mz pewnie tak czy siak ni bedziesz mial papieru a do hardcore-u :D lepsza bedzie rama powiedzmy od cr z silnikiem od cz cross 125cm3 (w końcu 28km to nie jest nic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz (magik-16) odrazu Ci mówiłem abyś pomyślał nad CZ-Cross. Silniki od MZ chyba nie są przystosowane do intensywnej jazdy w terenie, a CZ po remoncie podobno może przejeźdżić cały sezon bez więkrzych problemów. Moim zdaniem pomysł z ramą od Japońca i silnikiem od czegoś powszechnego jest całkiem niezły tylko pomyśl jaki to ma być silnik. Wiem że chodzi Ci też o dostęp do części. Może inni mają jakieś pomysły. A może silnik od WSK 175 :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może silnik od WSK 175  

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł ,są one dość nietrwale w końcu polskie ,takie same (prawie) gabarytowo jest silnik od mz 150 moim zdaniem jest to dużo lepszy (mocniejszy trwalsz itp a ceny są naprawde czesci konkurencyjne) jeżeli kupisz rame od jakiegoś wiekszego crossa to faktycznie od etz to dobry pomysł bo od jawy 350 ts to też niebardzo ze wzglęu na wielkość cięzkość oraz dwa gary ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj chłopcze ale pamiętaj o 2 waznych czynnikach- masa i wytrzymałość. aby taka samoróbka był dobra naprawde musisz sie napłacić. A cz też możesz polatać po żwirówce (zapewniam cie). Jesli chodzi o silnik od wski-i 175 to to bedzie fajne w komarze :) a nie crossie!!!! Szukaj cz i sie nie baw bo możesz tylko cos posuć. A jaką masz wiedze?? duzo miales motorow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik od ETZ 150 wchodzi bez problemu w rame po DT 80 - 125. Musisz tylko koło odwrócic, tak aby zębatka przy kole była po tej samej stronie co w silniku

Na allegro mozna kuoić taką DT z silnikiem MZ 150 za 1tys zł

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47973175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiedzcie szczerze co lepiej wymiata MZ250 czy CZ Cross125 bo kolega ma dylemat, mi się wydaje że CZ spokojnie wydupczy taką MZ !!!!! Ja nie bawił bym się w majstrowanie tylko kupywał bym CZ koloego Mariuszu  :twisted:

No dobra ale nie każdemu sie/stać go na zmiane tłoka co ileś tam ,nie każdemu odpowiada charakterystyka mocy i nie każdemu odpowiada wygląd cesi ja tam do niej nic nie mam ,żęby nie było ;) Gość mówi cały czas o silniku etz 250 to domyślał sie ,że taki już posiada i chce kupić tylko rame ,no cóż musi poszukać troszke po necie (i nie tylko allegro) może jakiś dizmar może jakaś giełda i powinieneś coś upolować :)

Na allegro mozna kuoić taką DT z silnikiem MZ 150 za 1tys zł  http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=47973175

Jak za te pieniądze to nawet fajna i w sumie moc ma porównywalną jak nie mocniejsza od takiej dt 80 .Moim zdaniem gdy jest dobrze zrobiona taka przeróbka to moto jest naprawde fajną alternatywą dla ludzi nie grzeszących forsą a chcących pojeździć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...