Skocz do zawartości

Dobijają przednie teleskopy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam honde NTV 650 z roku 1994. Ostatnio ciekły mi zimmeringi na przednich teleskopach i je wymieniłem(orginalne honda). Wszystko wyczyściłem, złożyłem tak jak było i wlałem olej: MOTUL, medium 10W, około 460ccm. Niestety po poskładaniu przednie zawieszenie jest strasznie miękkie i dobija. Nie wiem czy gdzieś zrobiłem błąd czy może olej nie ten (podobno sprzedawca sprawdzał w autodacie). Bardzo proszę o jakąś pomoc bo sezon już w pełni a ja utknąłem w garażu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys NTV tylko ze starszy model ktory ma minimalnie inny przód (od srodka) i ten motocykl ogólnie ma bardzo miekkie przednie zawieszenie-turystyk, nie :D i lubi se dobic. ale faktycznie wlanie bardziej gestego oleju pomagało. znaczy sie w moim przypadku.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zapomniałes o dokładnej ilosci do konkretnej strony? sory ale to sie zdaza, albo ci ucieka gdzies dołem? zostaje jeszcxze kwestia prawidłowego poskładania bo to niemozliwe zeby tak działało

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mieć po każdej ze stron po 466ccm, strasznie mi dobijały więc dolałem reszte (kupiłem 1 litr więc wychodziło po każdej stronie po 500 ccm). O uciekani dołem nie ma mowy bo robiłem to bardzo dokładnie i nawet najmniejszej plamki nie miałem. Poskładać źle też za bardzo nie mogłem bo mam ksążkę serwisową i robiłem wszystko krok po kroku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewanie więcej oleju nie ma sensu, bo zawieszenie robi się "kołkowate" musi być odpowiednia poduszka powietrzna. ATF owszem jest to automatów, ale jest zalewane też do więkrzości modeli Hondy. Nie zajarzyłem jakoś, sorry, zasugerowało mnie to wlane 10W i załozyłem, że tak ma być :D. Wlej ATF , 466cm3 na lagę (sprawdziłem, po 1992 roku) i powinno być ok. nieststy nie wiem jaką lekość ma ATF bo tego nikt nie podaje, chętnie się dowiem. Nadmienię, że stosowałem 20W w kilku modelach Hondy i było jak najbardziej OK (czytaj twardo :-)).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie, ale czy nie masz tam jakiejś regulacji zawieszenia? Napięcia wstępnego albo coś takiego? Bo jak tak bardzo dobija, do przede wszystkim chyba jednak wina sprężyny a nie oleju (lajkonik jestem, ale olej m atłumić drgania w amortyzatorze, a nie regulować skok zawieszenia...)?

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...