Skocz do zawartości

Nieszcześliwe rozpoczęcie sezonu


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie z Mankiem w 100 % nasze bezpieczeństwo najwazniejsze- daltego ja nigy nie omijam zadnych zwiezratek typu kotki pieski nawet samochodem jade centarlnie nie zwalniajac - w przypadku człowieka jedynie hamuje nie skrecajac w zadna strone

 

A co do kundla to trzeb ago było z buta potraktowac albo wziąśc centralnie na koło - ale Michal za dobry z Ciebie człowiek i teraz musiasz pokryc koszty niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post juz poprawilem, nie jest to chyba tak wazne

Po tym doswiadczeniu bede wiedzial, ze nie nalezy przejezdzac psa czy nie zwracac uwagi, mysle, ze najlepiej jest zwolnic, przyhamowac (dotyczy tylko plastikow) bo po co uszkodzic motocykl - aby nauczyc psa szacunku do jednosladow ? jesli nie ma zagrozenia uszkodzenia, to zgadzam sie, ze dla psa nie ma co ryzykowac przewrotki lub kolizji.

To byl teren zabudowany, nie przekraczalem dozwolonej predkosci, najwyzej 10 - 20%. Co z psem sie stalo nie wiem, ale przypuszczam ze zyje. Patrzylem przede wszystkim na inne samochody, aby nie wjechac w kogos przy okazji wiec nie wiem co z psem, nie zauwazylem tez uszkodzenia.

Teraz bede mial okazje sprawdzic osobiscie jak przebiega procedura zalatwiania odszkodowania z PZU i odkladac na podwyzszone skladki w najblizszych latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor to z niemieckiego silnik, wiec duze szanse ze od tego to pochodzi

mimo wszystko poprawne jest chyba sformulowanie "motocykl" :(

co do ubezpieczenia, jak mi w pzu zaspiewali ponad 2 tys za AC rocznie to podziekowalem ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi w pzu zaspiewali ponad 2 tys za AC rocznie to podziekowalem ...

pzdr

 

Ja dzieki niskiej wartosci MZ doczekalem sie znizek i obecnie place troche ponad 1.000, ciekaw jestem jak przekalkuluja moja naprawe i ile zwroca. Koszty opisze abyscie wiedzieli czy warto sie ubezpieczac AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jestem weterynarzem ze szczegolnym zamilowaniem do psow atakujacych motocyklistow...

 

Ale mnie przetrzymali z ta wyplata, gdybym nie mial oszczednosci to juz bym chyba mial kciuki polamane za nieoddanie dlugu !!

ROZLICZENIE:

szkode w PZU wycenili na 800 zl

po 10 dniach przyszlo zawiadomienie, ze pieniadze sa do odbioru

po kolejnych 5 dniach przyszly czesci do warsztatu i naprawa kosztowala

2.900 (dwa tysiace dziewiecset)

zanioslem fakture do rozliczenia i po niecierpliwych moich telefonach dokladnie 20 dni od zlozenia faktury oddali 2.100 czyli wszystko co wydalem

Podwyzszone skladki za kolejne lata bedo o okolo 400 zl, ale za to co PZU wyplacilo wystarczy mi najwyzej na 3 lata ubezpieczenia AC wiec czy warto...

WNIOSKI

Ubezpieczenie pokrywa koszty profesjonalnej naprawy, nie trzeba sie bawic w klejenie, uzywane palstiki, ale bez znajomosci i lewych faktur trudno jest zarobic, bo jesli nie ma dokumentu to dadza 800 zl zamiast 2.900. Dla przecietnego motocyklisty prawdopodobienstwo ze wiecej wyda kasy na coroczne skladki niz na powypadkowe naprawy jest bardzo duze wiec placi sie glownie za wsasny spokoj ze wrazie cos sie stanie to jest jeszcze ... walka z ubezpieczalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do polonistycznego aspektu niniejszego tematu.

Nasze pojazdy to motocykle. Motor to silnik. Uproszczenia prowadzą do zubażania języka i osłabiania komunikacji między rozmówcami.

Ktoś powie że przecież tak wiele osób używa określenia "motor" wobec motocykla. Odpowiem że równie wiele osobników płci bardziej zarośniętej mówi: przyszedłem, poszedłem, zeszłem. Ponadto na co dzień słyszę słowo "włanczać" i "wyłanczać" co mnie razi. Razi tak samo jak "tylni" lub "tylniego". Zgroza jak w wojsku przed przysięgą...

Kochani! Nie kaleczmy języka polskiego!

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli istnieje możliwość wyhamowania przed psem to należy się zatrzymać bo pies to stworzenie które czuje tak samo jak człowiek!!!!!

 

A moim zdaniem to Skubi ma racje. A to że wyleciał na ulice.....może był psychiczny. Ale czy pies nie ma mózgu że nic nie czuje?? Oczywiście w tym przypadku MichałKaczmar. dobrze postąpił nie hamując przed pieskiem a jedynie wymijając go ponieważ przy ostrym hamowaniu mół narazić się na niebezpieczeństwo ze strony kierowców samochodów. Zastanawiam sie co byście zrobili gdyby okazało się ze ten pies to pies jednego z użytkowników...też byście mówili że to zapchlony kundel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies stojacy przy ulicy ma kilka metrow i jest bardzo szybki wiec jesli atakuje nie ma szans na ominiecie, na zatrzymanie - wszystko zalezy od predkosci i kiedy sie go zauwazy. Co innego oczywiscie jesli pies przebiega przez ulice albo stoi na srodku.

Ja radze przede wszystkim zwolnic na tyle ile sie da, nie narazajac na upadek i kolizje z samochodami. Zmniejszenie predkosci zwieksza szanse na nieuszkodzenie motocykla i psa choc zwieksza mozliwosc ze ugryzie w noge... (decyzja nalezy do Ciebie)

Czy pies czuje tak samo jak czlowiek ?? to bardzo wzgledne twierdzenie bo nikt nie wie jak to jest w skorze psa. Ja nigdy nie spotkalem sie z czlowiekiem ktory na widok motocykla rzuca sie na niego z krzykiem nie zwazajac na swoje zdrowie i zycie, a ludzi mijalem wielokrotnie wiecej niz psow. Teraz obserwuje i widzialem juz kilka takich psow jak tamten ale na szczescie byly trzymane na smyczy.

Pozdrawiam wszystkich wlascicieli psow i zapraszam na szczepienia i leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Mankiem w 100 % nasze bezpieczeństwo najwazniejsze- daltego ja nigy nie omijam zadnych zwiezratek typu kotki pieski nawet samochodem jade centarlnie nie zwalniajac - w przypadku człowieka jedynie hamuje nie skrecajac w zadna strone

 

A co do kundla to trzeb ago było z buta potraktowac albo wziąśc centralnie na koło - ale Michal za dobry z Ciebie człowiek i teraz musiasz pokryc koszty niestety

Nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...