Skocz do zawartości

pierwszy japończyk- co wybrać??


Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym mial wybierac pomiedzy gs500,a zephyrem to wybralbym honde cb 750! Z calym szacunkiem, ale osoby mowiace , ze gs to fajny motocykl chyba nigdy nie jezdzily na innych motocyklach- to najnizsza polka sposrod japonskich motocykli...

 

chciałbym mieć coś większego, ale jednak to będzie mój 1wszy japończyk i fundusze też mam ograniczone. Za gską przemawia niezawodność i to, że jest poprostu sprawdzona i zachwalana przez wielu uzytkowników. Za cenę 7tyś. kupię już Suzuki w niezłym stanie, a z CB750 za tą samą kasę bedzie trochę gorzej. W przyszłości chciałbym mieć Bandita, albo może Horneta lub waśnie CB 750, ale ciut nowszą:( Najpierw musze się porządnie nauczyć tego motoru, aby w przyszłości pomysleć o czymś większym i sporo mocniejszym :D

 

A tak w ogóle.. to jak jest z tym sprowadzaniem z tych niemiec?? jak opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Gdybym mial wybierac pomiedzy gs500,a zephyrem to wybralbym honde cb 750!

Tylko ze za 7 klockow nie ma mowy nawet o najstarszej CB SF!! Jak juz napisal Wujek Wicher-za ta kase najlepsza bedzie XJ 600! Moto niezawodne, a do tego bardzo popularne, w miare tani, dwie wersje(S i N) a ze swoimi 61 km odstawia GSa daleko z tylu. Nie mowiac o tak subiektywnej rzeczy jak wyglad-po prostu jest duuuzo ladniejszy od GSki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos lubie dzwiek prace i osiągi 4 cylindrów i tylko to przemawia za zephyrem no i może wygląd.. ale za to GSów jest wiecej i napewno z czesciami nie ma problemu... a jak z tym jest w ZR 550 to niewiem.. ja wybrał bym chyba ZRa.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie - przod mocno dobija. Ogolnie moto jest bardzo miekkie, ale zarazem super na nasze ulice, jednak gorzej do ostrzejszej jazdy.

 

 

Masz racje MasterDD... tez mialem ten problem ze mi GSka tanczyla przy ostrzejszych zakretach...ale teraz wymienilem olej w zawieszeniu na srednio twardy i powiem Ci ze roznica duza...łatwiej mi sie moto kladzie i o wiele lepiej sie zachowuje...

Niektorzy wymieniaja sprezyny z przodu i tez chwala. Ale olej hyba tanszy niz cale sprezyny :(

 

Ja tez kiedys stalem przed wyborem pierwszego moto...nie jezdzilem na wszystkich kandydatach ale za GSem przemowilo to co inni wyzej pisali :D no i to ze qmpel juz na takim jezdzil i bardzo chwalil ... jak na pierwsze moto oczywiscie...mnie juz trohe mocy brakuje i wogole hetnie bym sie przesiadl na cos wiekszego...ale z powodu braku funduszy narazie bede sie cieszyl moja Suzi :oops: :P

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Mnie nie tanczy w zakretach, ale po wymianie opon przy ostrzejszym hamowaniu czuje wyrazne wibracje promieniowe na kierownicy. Ale oponki dobrze trzymaja...

Dzisiaj mialem maksymalnie awaryjne hamowanie to sie przekonalem. Az mi kostucha przed pyskiem przeleciala.

Zasuwalem z Gliwic do domu i maksymalnie chamsko probowalem lyknac cos na prawym luku (autko wyprzedzane ladnie trzymalo sie prawej strony, tak, ze spokojnie miescilismy sie razem w swoim pasie -nawet gdyby cos wyjechalo z przeciwka, to mnie to walilo... a tak szczerze, to chyba za duzo Ghostridera :P) i gdy juz sie wychylalem przed ta fure zobaczylem na swoim torze jazdy, przyklejonego do osi jezdni, stojacego kaszlaka chcacego skrecic w lewo 8O. Lecialem ze 120 km/h, nie wyhamowalbym. Dalem maksymalnie po heblach, uslyszalem zadziwiajaco basowy pisk tylnej opony - fura, ktora chcialem wyprzedzic poszla przodem, a ja sie schowalem zaraz za nia omijajac kaszla... :(. Serce w gardle... I nauka na przyszlosc...

 

Sorry, za off topica :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że zastanwaiam sie nad tym motorem mam do was kilka pytań.

1. przesiadam się ze skuterka o wadze 80 kg i o pojemnosci 80ccm, :cry: i troche sie boje tej maszyny szczerze powiedziawszy

2. Po drugie waże jedyne 65 kg przy wzroscie 178 i nie wiem jak sobie poradze z waga tego motoru ( czy będę go w stanie utrzymać) czy jazda nie będzie dla mnie walką z motorem ? i jeszcze jak z wysokościa siodła ( w skutim jest wyżej ale on jest 2 razy lżejszy...)

No to chyba byloby na tyle. (decyduje sie na 500 poniewaz nie chce bzdetnej 125 która po 2 tygodniach bedzie za słaba a w ofercie nie ma nakedów 250)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja mam 185 cm wzrostu, waze 70 kg... Jestem slabiak. I daje rade sobie z Vulcanem ojca - ok 250 kg.

Tu sie liczy technika. Na poczatku moze bedzie Cie to przerazalo, jaki ten motocykl ciezki, ale potem nauczysz sie uzywac dzwigni, wyczujesz gdzie jakiej sily trzeba uzyc i bedzie ok.

Mysle, ze nie powinienes miec dlugoczasowego klopotu z maszyna. Jedynie na poczatku mozesz miec klopoty z ustawieniem na centralke... :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem w czym problem?? Skoro masa dziewczyn jezdzi na motocyklach i bardzo czesto o wzroscie 170 cm moga tylko pomarzyc, nie mowiac o wadze! I jakos sobie daja rade czesto na motocyklach wiekszych niz 500 ccm. To dlaczego Ty mialbys nie dac sobie rady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z Hondy CB 50 na Yamahe XJ 600 Diversion.

Nie miałem żadnych kłopotów z prowadzeniem i utrymaniem motocyka w ryzach :( Masa dawała o sobie znać, ale wiadomo, to już nie jest skuter i trzeba mieć to na uwadze. Oczywiście osiągi to też była piorunująca różnica :D

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, troche jeżdze motorkiem i powiem wam że moim skromnym zdaniem w tej klasie XJ 600 jest najlepsza. kumpel mial gs a ja xj i szans ze mną nie miał w ogóle, spalanie praktycznie to samo a czasem nawet yamaha mniej. yamaha pewniej sie prowadzi przy dużych prędkościach. lepsze hamulce, na pierwszy rzut oka widać ze yamaha jest o niebo wygodniejsza dla kierowcy i pasażera (zobacz wielkość siedzenia, wysokość kierownicy). mozna ją polecić spokojnie dla początkującego jeśli tylko ma troche oleju w głowie. co do niezawodności to blado gs wypada przy xj. co do ceny to naciągnięto tyle tego z Niemiec, że niepowinieneś mić żadnych klopotów z kupnem maszyny w dobrym stanie. sam kiedyś chciałem gs ale pojeździłem xj i mi przeszlo szybko. nie mówie że gs to zły motorek ale do xj nie można go porównać bo to w końcu Yamaha!!!! :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...