Skocz do zawartości

Troszq o rowerach... :/


Rekomendowane odpowiedzi

Hail! Mam znajomego, który ma małe pytanko i prosi o pomoc.

"Sorki za offtop,choc jest to troche zwiazane z motorami rowniez. Jaki polecacie smar do lancuchow w rowerze/motorze?moze byc zwykly smar grafitowy?A i jaki polecacie smar do lozysk?Moze byc wazelina(takie geste brazowawe) czy moze cos innego?

A i moze wiecie ile kosztuje lakier do metali?(na rame rowerku).A I CZYM CZYSCIC LANCUCH?"

Gdyby temat był uznany za totalny off to usuńcie po udzieleniu odpowiedzi.

Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam jakieś doświadczenie rowerowe mogę powiedzie, że do rowerów są również specjalne "smarowidła" do łańcucha (na błotko polecam Finish Line Wet a na suche dni Motorex "rzadki"), łańcuch rowrowy proponuję czyści w następijący sposób:

1. wrzuc łańcuch do plastikowej butelki po napoju

2. zalej benzyną ekstrakcyjną

3. poczekaj chwilę

4. wymiesazaj/wytrzęś :clap:

5. wyciągni i wysusz i potem oczywiście posmaruj.

Jak masz łańcuch bez spinki to benzyna eks. i pędzelek. :clap:

Do łożysk są też smary, które można kupic w każdym motoryzacyjnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim moto mam lancuch o-ringowy i czyszcze go nafta (bo zwykla benzyna szkodzi na o-ringi),

czyszczenie: (podobnie jak kolega wspomnial)

1. rozpinam lancuch (bo mam na spinke)

2. wsadzam do pojemnika po duzych lodach w ktorym jest nafta

3. pedzel, i czyszcze z zanieczyszczen

4. wyciagam, wylewam i czyszcze pojemnik

5. ponowanie do pojemnika (niektory zostawiaja nawet na pare godzin zeby ladnie przesiaklo i znow pedzlem jada zeby przeczyscic

6. suszenie

7. zakladam lancuch

8. smaruje Motul'em

9. przecieram szmatka zeby nie byl mokry

10. kluczyk, kranik, ssanie, kop, i jade :clap:

 

jak kolega tez wspomnial do czyszczenia lancucha mozna zakupic specialny srodek, np. motoryzacyjnym, w salonie PEUGEOT'a (tak slyszalem)

 

uzywam bodajze MOTUL'a, po jezdzie

przed jazda biore szmatke i przecieram lancuch zeby nie byl mokry od tego co zostalo.

no i jadem :clap:

smar do lozysk to kupowalem w sklepie z lozyskami specialny do lozysk, jak masz lozysko zamkniete to nie potrzeba na nie smaru (niby) ale zawsze lepiej troche dac zeby zmniejszyc tarcie osi, a jak chodzi o wianuszki to ten smar sie nadaje jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...