Skocz do zawartości

Apel do początkujących motonitów


kubaDR600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektorym sie wydaje ze sa takimi kozakami ze wstyd jest im sie przyznac do swojej niewiedzy- stad tacy ludzie i ich zarzniete sprzety :?

Święte słowa.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey:) tak naprawde pierwszym sprzętem tóry rozpoławiałem była dryna ponieważ było to pierwszy raz pojechałem na rowerze do umpla wziołem kawałek kartki i pojechałem spisać wsazówki ale pisałem zbyt wolno (2kl) trudno zapamietałem oczywiście troche uszkodziłem połówki( dąło się uratować)

naprawiłem silnik trwało to dobre 2 tygodnie:/ teraz zozłozenie i złożenie silnika trwa nie więcej niż 2dni ! a jesli mam wszystkie częsci to 2h (trzeba umyś silnik !! dlaczego młodzi atują motopędy :> dlatego ze nieumuieją dobrze jeszcze jeździć !! ksiązki nawet ja przeczytają to nic nieda :/ ale jesli piszą na forum to przed rozebraniem silnia a nie w trakcie !! z tym musze się zgodzić!!

zresztą chyba każdy z was kiedyś zaczynał :> i napewno większość w podobny sposub ja współcześni motorowerzyści :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey:) tak naprawde pierwszym sprzętem tóry rozpoławiałem była dryna ponieważ było to pierwszy raz pojechałem na rowerze do umpla wziołem kawałek kartki i pojechałem spisać wsazówki ale pisałem zbyt wolno (2kl) trudno zapamietałem oczywiście troche uszkodziłem połówki( dąło się uratować)

naprawiłem silnik trwało to dobre 2 tygodnie:/ teraz zozłozenie i złożenie silnika trwa nie więcej niż 2dni ! a jesli mam wszystkie częsci to 2h (trzeba umyś silnik !! dlaczego młodzi atują motopędy :> dlatego ze nieumuieją dobrze jeszcze jeździć !! ksiązki nawet ja przeczytają to nic nieda :/ ale jesli piszą na forum to przed rozebraniem silnia a nie w trakcie !! z tym musze się zgodzić!!

zresztą chyba każdy z was kiedyś zaczynał :> i napewno większość w podobny sposub ja współcześni motorowerzyści :>

JA bardzo niedawno rozlozylem pierwszy raz silnik (Jawka). Zawsze oddawalem silniki kumplom znawcom, no bo wszyscy ich polecali. Pod odebraniu silnika od nich zawsze byl problem typu tlok w sumie stoi w miejscu, sa tylko 2 pierscienie, kopniakiem nie da sie ruszyc- trzeba bylo pociagac motor po asfalcie zeby wogole zaczal chodzic :?. Gdy rozbieralem pierwszy silnik staralem sie robic wszystko powoli i przed kazdym zabiegiem pytalem sie kolegi z forum jak czegos nie chrzanic :clap:. Wszystko w srodku wyczyscilem, poddalem silnik tuningowi, a wszystkie czesci sa nowe. Aha zapomnialem dodac ze robilem to z reka w gipsie sam (jedynei przy skladaniu sprzegla pomogli koledzy). Odziwo po wlozeniu silnika do ramy odpalil na kopa. Trzeba bylo kopnac kilka razy, ale za kazdym zaskakiwal, po prostu wszystko musialo sie rozruszac. Takze ja polecam robienie swojego motocykla samemu, gdyz wtedy mamy pewnosc ze czesci sa takie jakie chcemy i ze wszystko jest dobrze. Oczywiscie nalezy to konsultowac z osobami ktore robily to wielokrotnie i NIE SPIESZYC SIE!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio belzebub pochawlil sie ze włożył stary sworzeń do nowego łożyska i tłoka :lol: Myslalem ze zejde, a ze mnie probowal sie smiac ze pytalem jak zamocować silnik w ramie....

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po sobie wiem, że najlepiej podłubać przy moto żeby się nauczyć. Zawsze dawałem motorek tacie żeby mi zrobił. Gdy kupiłem WSkę, postanowiłem, że ojciec najwyżej sobie popatrzy:) Nauczyłem się przy niej bardzo dużo. Teraz gdy remontowałem CZ to wszystko chodzi idealnie i nikt mi przy tym nie pomagał. Oczywiście literatura fachowa zawsze się przydaje (szczególnie przy instalacjach elektrycznych) ale praktyka jest najważniejsza.

P.S. to nie jest prawda, że jak ci starsi kupią części to nie będziesz tego szanował. Mi troche części zafundował ojciec i szanuje moto.

P.S.2 No ale liczba tematów w dziale motororery i skutery mówi sama za siebie. Przeglądając je można stwierdzić, że ich liczba powinna być mniejsza przynajmniej o połowę. :(

pzdr

AHTOH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od takiego mechanika kupilem jawke... ma to tylko jeden plus... 100pln za jawke z papierem...

ale wszystkie blachy poskrecane przy uzyciu 1/3 srubek :( wydech pusty :P przerwa na przerywaczu 1mm :lol: ogolnie nedza... a... amor przedni zespawany na sztywno, brak lozysk, tylko przedni hamulec, jakas glebe zaliczyl bo rama krzywa... ale bedzie dobrze :D druga w czesciach juz idzie poczta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...