Skocz do zawartości

skrzynia


Ogr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odkrecaj nic z prawej strony bo tam nie ma sprzegla, sprzeglo w Twoim moto jest z lewej strony i tam musi byc jakas zakretka u gory przez ktora wlejesz olej. Najlepiej wez ojca, pewnie bedzie bardziej obeznany i niech Ci pokaze jakies podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu ile odpowiedzi :P .

 

Adam87 :

Ja wole nie ryzykowac.

 

Enduroguy:

Niewiem co to popychacz sprzęgła i gdzie to i od czego to :P ,

chodzi o tą uszczelke pod lewym deklem ?

 

Wazzabii

Hm dzis sprawdze czy to nie olej z dozownika..bo mam czerwony castrol r2, ale wydaje mi sie ze to nie z dozownika.O nie ojciec sie nie zna tez...mechanik mu zawsze robi samochod... .To nie moja maszyna ;) , ale moja tak samo czysta i zadbana jest, pokaze fotki dzis wieczorem.

Mechanik mnie nie skroji ... bo to dobry znajomy taty.

dzieki za oznaczenie kontrolek ;) !

 

Ide do piwnicy zapale go i zobacze czy na luzie tez bedize cieklo.. podloze kartke i zobacze jaki to ma kolor...

odkrece tez ten dekel i zobacze uszczelke..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduroguy:

Niewiem co to popychacz sprzęgła i gdzie to i od czego to ,

chodzi o tą uszczelke pod lewym deklem ?

NIe wiem jak jest w tej Twoje aprilli ale pewnie podobnie. Popychacz to taki precik o srednicy ok 5mm ( u mnie). Przypatrz sie co sie dzieje jak nacisniesz klamke od sprzegla. U mnie tak jakby popychacz "wchodzi"w silnik (popychacz jest po lewej sprzeglo po prawej). Gdy on sie skrzywi bedzie po prostu rozpychal uszczelke i zacznie kapac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzieki .

Bylem przed chwila , odpalilem go, pochodzil, przejechalem, z 10metrow...niestety wiecej nie moglem... patrze nic nie kapie...... zgasilem,,,niekapie....podlozylem chusteczki zaraz pojde zobaczyc czy skapalo cos.., zgasilem silnik i wsluchalem sie i jak by jakas uszczelka... przyssala sie cczy cos takiego... z 1s to trwalo. ale nie wime co to[to bylo z lewej strony silnika],pokrywy nie moge odkrecic bo jest na imbusy a nie mam ich...ale juz mi kumpel wytlumaczyl co i jak z tym olejem w skrzyni..

http://www.otomoto.pl/photos/original/M3/M...13/M31329_4.jpg

ta nakretka i przewod co wychodzi z niej i idize w tyl moto to tam sie leje olej... [nad pokrywąi to jest]a z drugiej strony silnika, pokrywe odkrecam [ jedna srubka, jest napisane oil cos tam, to tam sie kontroluje poziom oleju,] ide sprawdzic jeszcze raz co i jak, dzieki wam za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdzilem, na chusteczke kapneła jedna kropla... nie jest to olej z dozownika tylko z skrzyni [ ewentualnie z silnika...] bo tak:

z prawej strony silnika odkrecilem tą srubke nad pokrywami [ tam gdzie leje sie olej] ten przewod to odpowietrznik jakis bo nie jest do niczego podłączoony.., próćz mokrych scianek nie zoabczylem nic.. bo wiadomo tam sie tylko leje ten olej, natomiast z drugiej strony [ na pokrywie ] tam gdize jest ta srubka oil na imbus , odkrecilem ją i zaczol leciec olej... bo moto bylo na stopce bocznej, szybko wlozylem srubke ... czyli wyciekly z 3 krople..., czyli olej jest..ale jak sprawdzic czy jest wystarczająca ilość? chyba bede musial dolać ... tylko teraz nie wiem jaki...wiem tylko ze jest dosc ciemny... niezbyt gęsty.. i jak to olej tłusty :P , i chyba to mobil, ale jaki dokladnie to nie wiem... a skad dokladnie kapie olej.. niestety nadal nie wiem... czy ze skrzyni czy z silnika? bo moze poszla ta uszczelka łącząca silnik?

 

a tej pokrywy po lewo nie odkrecilem ... bo chyba wylecial by olej....

 

co radzicie zrobic?bo chce wkacu pojezdzic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no adam tam napisalem wyżej o tym , ale przeciez juz tyle mi wyciekło....tego oleju, dużo tych malych plam jest w garazu u mnie... i kurde jest wystarczająca ilosc tego oleju ? bo ja odkrecilem tą srubke OIL i wlsnie lecialo..tak jak napisalem w poprzednim poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj weź sobie kolege niech usiądzie na moto i trzyma je porosto a ty odkręć tą śrubke z boku(czy gdzie to jest) co jest do kontroli oleju i jak leci to niech tak długo leci aż nie wyleci (ale moto ma byc prosto nie pochylone w żadną strone) no bo wydaje mi się że jak jest za dużo oleju nalane to też źle i może się gdzieś wyciskać (może poprzedni właściciel się nie znał i nalał do pełna ;) ) Co o tym myślicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,a jak przestanie leciec to bedzie znaczyc ze oleju powinno byc tyle?

OK moge zaraz isc i zrobie tak.. , tylko kurde zeby bylo ok.

Ale zeby tego olejunie bylo tez zamało... bo wtedy to lipa.

a moze sprawdze ten simering czy nie jest walniety? odkrece wajche biegow i zobacze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak bedziesz wymienial ten simering to ci wycieknie sporo tego oleju, ja bym radzil spuscic caly olej, isc do sklepu i kupic litra oleju do twojego moto ( na kapslu bedziesz mial napisane jaki, ewentualnie obok np. 40W to jest bodajze gestosc czy tam lepkosc)

spisz sobie to na kartke i idz na do sklepu motoryzacyjnego bo na stacjach benzynowych zdzieraja.

 

jak sie kompletnie nie znasz to wez tego mechanika, to jest roboty max na godzine z droga do sklepu,

 

dzisiaj tez zauwazylem wyciek spod mojego moto tj. leci mi troche oleju z kickstartera z tego swoznia, ale to moze przez glebe na ta strone z kick starterem.

 

i skrzynia biegow jest w silniku wiec jak wlewasz do silnika olej to zalewasz tez skrzynie wiec nie moze kapac z tego albo z tego tylko z silnika

 

ps

ten twoj wiek w opisie to poprawny ? 35lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydaloby sie wymienic olej, nie wiadomo ile sie na tym jezdzilo.

ja u siebie wymienilem olej, filtr oleju, i wyczyscilem filtr powietrza bo go wymieniac nie trzeba (siatka, gabka), no i czyszczenie lancucha i gaznika.

 

kumpel dzisiaj testowal patent z czyszczeniem simeringow w lagach, wyciagnal sporo piachu, dziekuje temu kto napisal ten sposob

przyda sie jeszcze wiele razy

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lipa :? .

Tata pracuje... ja mam ostatni wolny dzien...mam ochote posmigac jak niewiem co... , oleju napewno wykapalo jakies 100ml .... niewiem co robic, smigac czy nie ? stanie sie cos? lepiej sie wogule nie zatrzymywac? czy robic jakies przystanki? czy moto znow ma czekac ;) ? az dostanie nową uszczelke..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...