Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem i utrzymaniem pracy silnika Honda Shado


Konopek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem u siebie w warsztacie bardzo uparta XTZ`a 660, która nie chciała palić - dopiero dokładne czyszczenie gaźników dało efekty. Oczywiście pamiętaj o prądzie (ma być "super" a nie tylko dobry), świece wyjmij i opal nad gazem z resztek paliwa i do dzieła.

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wypalać świece jak Konopek mówi że moto stało w pokoju w temp. pokojowej... wypalanie ma służyć pozbyciu się wilgoci ze świecy... no chyba że w pokoju miał saunę... mój Transalp (taki sam silnik jak w Shadow) odpala mimo wilgoci...więc wydaje mi się że przyczyny należy szukać w zasyfionej dyszy wolnych obrotów...ale oczywiście przy okazji...trzebaby było wyczyścić cały gaźnik...

 

Po co? A po to żeby pozbyć się nie wilgoci jak sugerujesz tylko resztek paliwa z zalanej świecy. Przeciez czytałeś że motocykl pracuje tylko na ssaniu czyli bardzo bogatej mieszance i nie miał okazji przepalic tego syfu w czasie jazdy.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ze świecy sama szybko odparuje... zanim Konopek zdąży wyczyścić gaźniki...no ale w sumie jeśli będzie miał zdjęty zbiornik, dobry dostep do świec, to może do nich zajrzeć...a nawet wypalić...nie zaszkodzi..ale w tym wypadku uważam że nie jest to konieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece jezeli byly dlugo zalewane trzeba wygrzac wtedy bedziemy pewni ze zadzialaja ja wygrzewam nad gazem w kuchni,wypala nam cie resztki nagaru i inny cyf ktory uniemozliwia prawidlowa iskre,wedlug mnie jezeli wystapia juz jakies problemy z praca silnika nalezy wykonac kompleksowe czyszczenie elementow zasilania tzn kranik,pompa paliwa jezeli jest,gaznik filtr powietrza i jego obudowa,no i swiece ale te wystarczy zazwyczaj wygrzac,jezeli nadal cos jest nie tak mamy wtedy zagadke do rozwiklania :lol: jak ja tego nie lubie :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...