Skocz do zawartości

Komunikacja na motocyklach.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie... Chcę z kumplem stworzyć możliwość komunikacji głosowej w jeździe po lesie. Jak mogę tego dokonać? Może macie już doświadczenie z tym? Robiliście takie coś...? I ile to mniej-więcej kosztuje?

Oczywiście jeździmy w kaskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Interkom za fale radiowe (cos za wzór CB radia) - jakies 200zł, przy głośnych wydechach raczej nic ni bedziesz słyszał-lepiej pocwiczyc porozumiewanie sie gestami rąk ;) taniej i przy pewnej wprawie - chyba skuteczniej. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakas komunikacja klaksonami np umówić sie że jeden dłuższy to coś tam 2 krótkie to coś tam ...

nie wszyscy mają klakson ;)

po prostu jak sie jedzie w grupie to pierwsza osoba musi sie co jakis czas oglądać do tyłu, a ostatnia pilnować wszystkich i ewentualnie sie zatrzymac żeby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tez jestem Pablo zainteresowany, ino do enduro sie nie nada raczej. Tu zasada jest prosta. Przewodnik prowadzi, daje znaki reka co i jak, ostatni zamyka. Reszta patrzy za siebie i szuka ostatniego.

Ale tym Twoim patentem jestem zainteresowany ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik kupilismy to z herubinkiem na bazarze koszt samego laryngofonu to kolo 35 zł o ile dobrze pamietam - podłancza sie to do cos ala walkie talkie - a koszt walkie talki ejuz troche wiekszy w zalezności od modelu od 150 do 300 zł - musze poszukac namiarów na gosci aod ktorego to kupowalismy - ale istnieje duze prawdopodobienstwo ze bedzie znowu na bazarze w sobote

 

W sumie to ciekawa rzecz i nie przeszkadza zbytni w prowadzeniu motocykla bo słuchawka jest cienka jak kawalek materialo z rzepem do przyklejenia wewnatrz kasku a na szyje ( gardło) zakłada sie taka mało opaske z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...