Skocz do zawartości

Subaru Justy/Suzuki Swift


hiszpan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś z was ma/miał jedno z ww aut? Ostatnio jestem zainteresowany wymianą swojej Corsy na coś młodszego i biorę pod rozwagę właśnie jedno z tych autek z lat 19998/99. Czy jest coś w tych autach na co należy zwrócić szczególną uwagę? Słabe punkty? No i jak te silniki 1.3 68koników zachowują się w tym autku (nie pytam nawet o osiągi bo te MUSZĄ być przecietne chodzi mi głównie o apetyt na paliwo bo spotkałem opinie, że potrafia one całkiem sporo "wypić" jak na swoja pojemność/moc/wagę auta.

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliższy kontakt miewam jedynie ze słabszą, litrową wersją świstaka, ale jest dokładnie, jak mówi Ryży - prawie niezatapialny i spartański do bólu. Osiągi 1,0 są ... dobra, pomińmy :lol: , niemniej jedzie się o klasę pewniej, niż porównywalnymi wypustami z Turynu. Zużycie paliwa przy codziennych przebiegach rzędu 40-50 km przy stabilnej jeździe (rozważna kobieta :( ) jest na poziomie 5-6 l/100 km. Średnia roczna! Motorek, choć słabowaty, działa bez zarzutu. Z uciążliwości, to korodujący szybciutko wydech i kłopoty z wilgocią wewnątrz - wiecznie zaparowane szyby zimą. Podobno kwestia zaślepienia lub odślepienia odpowiednich otworów w nadwoziu, patent znają kumaci serwisanci.

Wesja 1,3 pomimo też niewielkiej mocy dysponuje o niebo lepszą dynamiką, ze względu na niewielką masę autka. No i ma jeden gar więcej (zapomniełem dodać, że 1,0 ma tylko 3 8) ).

Justy trudno raczej będzie Ci znaleźć, a i serwis na pewno jest kosztowniejszy. Z tym, że ... jednak to Subaru. Mimo, że to maleństwo, przyjemność jazdy "na czterech łapach" może dużo rekomprensować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swift i Justy z lat 98/99 to te same auta. Subarynka seryjnie była 4x4 a Swift na życzenie mógł być 4x4 a w serii był FWD.

To, że 4x4 powoduje większy apetyt to wiem w końcu to dodatkowa masa i opory czyli sprawa oczywista... zastanawia mnie jednak jak jest dla Swifta FWD czy srednio jest to 6,7 czy 8l/100km. W przypadku Justy dodam orientacyjnie 1l/100km i po zabawie. Słyszałem jednak, że Justy potrafi pod katem pochłonąć nawet 15l/100km czy to możoliwe przy te masie/mocy? Hmmm w sumie to wszystko jest możliwe jak sie ktoś uprze...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...