Skocz do zawartości

tloczki a odrdzewiacz WD


Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z postów przeczytalem ze

"nie wolno uzywac zadnych CX, WD i innych plynow ropopochodnych" do ukladów hamulcowych

i niebardzo wiem dlaczego ?

A co jesli mylem rowki pod uszczelki i tloczki preparatem WD?

odpiszcie bo chcialbym jutro je zlozyc. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że chodzi bardziej o elementy cierne czyli klocki i tarcza.

Te preparaty mają właściwości smarne i mogą zmniejszyć siłę tarcia a więc zmniejszyć skuteczność hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napisałem by nie uzywac Wd do ukladów hamulcowych- z tego wzgledu ze puchną po tem uszczelki i o-ringi i zamiast uszczelniac, beda przepuszczac plyn hamulcowy. To pisze z własnej niemałej praktyki w mechanice motocyklowej- wiec nie ma co dyskutowac. Co zrobic jak sie uzylo Wd? jeszcze raz wszystko przemyc detergentem(sa specjalne plyny do mycia ukladow hamulcowych) i przedmuchac, ale uszczelki niestety juz nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD nie stosuje sie ani na orgingi, ani tymbardziej na klocki itp :-).

 

Dlaczego nie na oringi - janek napisał. Co stosować? Ja myję tłoczki płynem hamulcowym, można stosować też spitytys (tak słyszałem, nie stosowałem). Potem na to specjalna pasta do tłoczków i jazda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKI JEST KOSZT GUM I GDZIE KUPIC NAJTANIEJ(SA 2 W ROWKACH),

PO CZYM MAM WIEDZIEC JAKIE KUPIC (NA GUMACH NIC NIE PISZE-ZMIERZYC SREDNICE TLOCZKA CZY WYSTARCZY RODZAJ MOTO)?

CO DO TYCH PLYNOW MOZESZ DOKLADNIEJ POWIEDZIEC CO MAM SZUKAC, A MOZE WYMYC PLYNEM HAMULCOWYM

 

WD

PO SPRYSKANIU PREPARATEM CZESC SKLADNIKOW JEGO PO PEWNYM CZASIE WYPAROWUJE ZOSTAJA SKLADNIKI ZABEZ. I SMARUJACE -I WTEDY JESLI ZALOZE GUMY TEM WD ICH NIE NISZCZY CZY NISZCZY

A PEWNO ULATWIL BY WLOZENIE TLOCZKOW BO JEST DOSC TLUSTY.

 

JAKA BEDZIE REAKCJA PLYNU HAMU. JESLI DOSTANIE SIE DO NIO WD -OBOJENI , ROZPUSCI CZY CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nikt nigdy nie pisze żeby stosować specjalne preparaty do mycia el.układu hamulcowego. Nie są drogie, świetnie usuwaja wszelkie zabrudzenia i nie szkodza na gumki, oringi i klocki. 500ml spray firmy Peugeot kosztuje ok 13zł i uzywany bez specjalnej oszczędności wystarczy z pewnością na dwa motocykle. Poza tym używam go do zmywania smaru chlapiącego z łańcucha, mycia silnika po wymianie oleju,odtłuszczania a nawet usuwania plam z ubrań.

Polecam

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jak plyn hamulcowy nie ruszy gumek to WD40 rozpuscza:roll: sadze ze nalepiej przemywac plynem hamulcowym wkocu jest tlusty :D i zwie sie rowniez jako olej hamulcowy

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...