Skocz do zawartości

Sztywny tyl w Junaku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z szanownych 4umowiczow jezdzil kiedys na Junaku ze sztywnym tylem? Kiedys na gieldzie w SwM znalazlem kogos kto oferowal zrobione przez siebie od podstaw ramy ze sztywnym tylem do Junaka. Myslicie, ze to wygodne? Chlopaki mowia, ze boli od takiej jazdy na polskich drogach kregoslup :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z szanownych 4umowiczow jezdzil kiedys na Junaku ze sztywnym tylem? Kiedys na gieldzie w SwM znalazlem kogos kto oferowal zrobione przez siebie od podstaw ramy ze sztywnym tylem do Junaka. Myslicie, ze to wygodne? Chlopaki mowia, ze boli od takiej jazdy na polskich drogach kregoslup  :x

jakość polskich "dróg" znasz... wiesz jak się po nich jeżdzi nawet posiadając normalne zawieszenie więc to chyba nie jest wielki problem aby sobie wyobrazić jak sie zmieni komfort jazdy gdy zamiast zawieszenia nasz tylko mało sprężystą oponę i cała energia wynikająca z jazdy po wybojach wędruje poprzez koło, ramę, siedzenie i dupsko na kręgosłup...

Pozatym pomyśl jak się zachowa tył motocykla w zakręcie w momencie trafienia tylnym kołem na dziurę, studzienkę koleinę itp...

Sztywny tył na nasze warunki do jazdy nie tylko po bulwarze przed knajpką (tylko po prostej) jest dla mnie totalnym nieporozumieniem!

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

No na junaku ze sztywnym tyłem to nie.. ale na starej mzcie owszem... na to żeby poszaleć owszem.. ale jeżeli chcesz jeździć na trasie... zdecydowane nie... plecy i dupsko bolą jak diabli :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

No na junaku ze sztywnym tyłem to nie.. ale na starej mzcie owszem...

A coz to za MZta miala sztywny tyl?? Bo jakos takowej sobie nie przypominam. Czy tez moze byl to czoper, czy inny drag na bazie MZty??

Sztywny tyl nadaje sie do jazdy spokojnej, uwaznej, po rownym, koleiny, szlifowany asfalt, czy inne muldy sa bardzo niebezpieczne na sztywniaku. Probowalem kiedys jezdzic na kumpla Junako-Dragu. Miesista, gruba tylna guma troche amortyzuje uderzenia, ale nie ma tlumienia i takie moto potrafi czasem wierzgac w sposob trudny do opanowania. Ze swojej strony odradzam.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no taka to była mzta - w któej zawieszenie siadło.. a była to stara poczciwa es 250|1 :( hehe i mi tu nie bluzgać ;-) motor - to musi być w jak największym stopmniu klasyk.. a nie przerabiane na choperki:P jak ktoś chce może kupić taki nowy za 5000zł ... made in china czy korea.. bo są takie :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:clap: Dla ułatwienia orientacji w zjawisku jazdy na sztywnym tyle proponuje:

1)znależć wysoką górkę;

2)wziaść rower;

3)zjechać z tej górki możliwie z najwiekszą prędkością.

4) jesli bedzie to droga szutrowa lub kocie łby, zjawiska i doznania będą o wiele wyrażniejsze :D :D

 

Mocno polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdizelm Junaczkiem chopperem z sztywnym tylem i przedlużonym wachaczem i moge cos na ten temat powiedzieca mianowicie ze konfort jazdy jest straszny wyglad ok super mozna obnizyc i zastylizowac sylwetke HD ale z jazdy mialem 1/3 frajdy a wiecej bolu, nerki tak dostaja jaky ci szpile wbijali wiec nie polecam!! A co do wachacza to mialem to rpofesjonalnie zrobione i wszystko bylo ok w prowadzeniu itd. a duzo lepiej wyglada-wydluza chopperka. Jak pozniej wlozylem krotkie teleskopy na tyl to normlanie bajka konforcik jak w doldasie:)

pozd.haryb

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa rzecza to bylo włożenie grubosciennej rury w dwie końcówki wachacha tak by go wzmocnic to tego na około dosyc duse solidne spawy nie eletryczne tylko gazem. I nic wiecej tak nie bylo robione tazke nie jest az to takie trudne podtsawa mieć dobrego spawacza i wlożyc w srodek rorke wzmacniajaca a nawet mozna zamiast rorki grubposciennej zastosowac pret.

www.haryb.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...