Skocz do zawartości

Heh znalazłem swoją starą kozę


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kurcze, a już myślałem że jej nigdy nie znajdę ;)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43594484

To moje moto, ktore miałem chyba w 99 albo 2000 roku. Fajnie że sie znalazło, bo nie miałem żadnej fotki tego moto żeby pokazać kolegom z forum którzy czasem mnie o starsze modele KTMa pytaja.

Ino koleś z aukcji ściemnia, bo to nie jest EXC, tylko EGS125. No i cena... o jakieś 4000 za dużo. Ja sprzedałem to moto kilka lat temu - pamiętam jak dziś - za 10.500 zł. Gdy miało rok czy dwa...

A moto jest na pewno moje bo poznaje szczegóły np czerwone handbary, czy poszycie siodła od wersji SX.

Fajna to byla koza, chociaż technologicznie lekko zacofana. Przy czym jakbyście trafili na takie modele w dobrej cenie to polecam zakup, bo jest to starszy model wart jednak uwagi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli `chodzi o moc to trudno powiedzieć, bo KTM nigdy nie podaje oficjalnie mocy wyczynówek. Myślę że cos ponad 30 KM, coś na poziomie EXC, ale EXC to nowa konstrukcja silnika i moc podejrzewam będzie wyższa.

Co do różnic - tak jak zaznaczaliście: tradycyjne teleskopy z przodu, zamiast upside-down, wahacz też jest starej konstrukcji (inny zupełnie odlew niż obecnie).

Jest za to niezłe zawieszenie z tyłu plus amortyzator gazowy WP z systemem PDS, a więc tak jak obecnie.

Mi się ta setka EGS raz zatarła i najgorsze że nie wiadomo dlaczego, skoro tłok był jeszcze w miare świeży. Inna sprawa, że ten model non stop mi się zalewał, więc aby tego uniknąć bardzo mocno odkręcałem, coby przepalić paliwo. Prawdopodobnie dlatego przytarł się tłok (na szczęście nie cylinder). Potem kupiłem tłok z dwoma pierścieciami i wszystko było OK, następny właściciel, mój kolega, nakulał na tym zestawie nieco kilometrów.

Słabo już pamiętam to moto, lekko pięć lat minęło i kilka innych motocykli w międzyczasie...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...