Skocz do zawartości

Wyważanie kół - VIRAGO!


eric535
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fredi opisz jak dokaldnie to robisz i jak zmieniasz opone.Sam zrobiles swija statyczna??

Juz dawno bym se zrobil , tylko problem w tym ze niewiem jak opone przezucac , podobno da sie w samochodowym ale... jak na razie dzwonilem do 1 warsztatu i niechcieli sie podjac.

Bali sie ze uszkodza felge....?

 

A wiec tak! Po szpuszczeniu powietrza z koła najtrudniejszym zadaniem jest "odklejenie" opony od felgi. Ja do tego celu mam dorobiony drewniany klocek, który przykładam w miejscu styku opony z felgą, biorę długą rurkę, którą wkładam pod zawias drzwi garażowych i naciskam ją w dół. Czasami trzeba się sporo namęczyć żeby to zrobić :). Późnej już zostaje wachlowanie łyżkami do opon (ja mam z zestawu MZ) :P. Oczywiście na rancie felgi może zarysować się troche lakierek ale jak kiedyś pojechałem do wulkanizacji to tam jeszcze gorzej mi porysowali.

Przy zakładaniu oponki jej krawędzie smaruję klejem biurowym żeby wszystko było szczelne no i klej trochę ułatwia założenie oponki na felgę.

Wyważarkę z 4 łożyskami zrobiliśmy sami. 2 motóry w rodzinie wiec się przydaje. Kiedyś można było dostać taką wyważarkę w Larssonie (kosztowało ok. 300 zł) z tego co widzę teraz to nie występuje w ofercie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemontować oponę mozna na typowej "samochodowej" maszynie. Dobry serwis powinien mieć łyzki do kół aluminiowych które są z jednej strony pokryte tworzywem sztucznym właśnie w celu ochrony krawędzi felg przed podrapaniem.Jeśli zrobia to zwykłą metalową łyżką to na 99% porysują krawędzie felgi.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no.jestem pod wrażeniem.nie liczyłem na taka liczbę postów-podpowiedzi.ale jeszcze jedno pytanie mam.w mojej virago są montowane opony dętkowe.czy mogę założyć bezdętkową oczywiście z dętką/wiem,że są różnice w rantach/ i czy to będzie bezpieczne?dzięki raz jeszcze za info.pozdrowienia i do zobaczenia gdzieś na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyc możesz tylko nie napompujesz bo przez gniazda szprych powieterko ci uleci :).

 

Taa ale kolega npisał że bezdętkową ale Z DĘTKĄ.

 

 

A w temacie smarowideł to ja zdejmowałem/zakładałem opony używając smaru silikonowego w sprayu. Rewelacja! Nie powoduje korozji gumy a starą sztywną oponę zakłada się jak nówkę - prawie sama wskakuje na obręcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet się pyta bo pewnie ma taka oponę. Wiele motocykli jeżdzi z taka kombinacją i nie narzekają. A niektóre firmy (zaraz powiecie, że badziew) np. Mitas robią w pewnych rozmiarach tylko bezdętkowe i czasem nie ma wyjścia trzeba "kiszkę" w nia wcisnąć. Kółka sie kręcą i mot jeżdzi.

Wiadomo w bezdetkowej rant jest inny i inna jest guma od wewnętrznej strony opony. Wiem, że się nie powinno bo podobno dętka się bardziej w takiej oponie klei i może trzasnąć i takie tam - dużo talku pomiędzy i jazda.

 

Ja nie widze specjalnych przeciwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dizięki za obronę.pięknie.wiem,że "książka tak nie zaleca",ale jak wspomniano jest o wiele większy wybór bezdętkowych.miałem kupić nowe gumy,ale teraz będę miał inne pilniejsze wydatki/mały człowieczek-motocyklista/ka?/ więc rozważam zakup używek.nie jeżdżę zbyt szybko max 100 dodatkowo dętka chyba nie wybucha nagle jak bezdętkówka.a może się mylę.ponadto wymiar 3.00r19 chciałbym zamienić na 100/90/19,myślę,że się zmieści choć miejsca niewiele, a wtym wymiarze przeważają "tubeless" .pozatym to tylko moje rozważania,na zewnątrz jeszcze zwały śniegu i jest czas na takie sprawy.dzięki za dyskusje. ;) p.s.w czasach gierka mój ojciec z braku laku właśnie takie bezdętkówki z dętką w środku montował w swoim taksi.i jakoś się mu to toczyło.... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąs mało uzywaną opone na tył , pozostałą po Kawasaki EN500. Żadna rewelacja...jakiś Taiwan czy Korea....ale jest jak nowa. Kupiłem razem z motocyklem lecz zmieniłem na nowe Dunlopy.Tarfiła sie okazja na nówki to skorzystałem ;) Jak bedziesz zainteresowany to wal na PW

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...