Skocz do zawartości

..::Licznik rowerowy+motocykl::..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałam w archiwum i temat licznika rowerowego zamontowanego przy moto był już poruszany:

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.ph...icznik+rowerowy

jednak ja mam pytania bardziej techniczne 8) - zastanawia mnie jak osoby, które maja takie cudo przy swoich maszynach zamontowały go?? Bo większość motocykli nie ma szprych jak rower, wiec jak zamontować ten mały magnesik oraz jak zrobić, żeby odległość między magnesem i odbiornikiem była mała (tak żeby mogło się wytworzyc odpowiednie pole magnetyczne)??

Oraz pytanie - czy lepszy jest licznik bezprzewodowy (chociaz podobno szybko baterie się wyczerpują), czy może lepiej zostac przy tradycyjnym liczniku??

Chętnie pooglądałabym zdjęcia z zamontowanym licznikiem oraz może jakieś rady odnośnie firmy i modelu licznika (coś koło 80 zł max) - sigma bc800, bc 1200??

 

Pzdr i z góry dziękuję za rady

@starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem to tak:

http://www.bikepics.com/pictures/169458/

Kawałek izolacji, kawałek magnesu i licznik chodzi bez kłopotów.

W związku z tym, że zegar analogowy mam w milach, licznik rowerowy jest dla mnie bardzo przydatny.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kawałek izolacji, kawałek magnesu i licznik chodzi bez kłopotów

czyli piszesz, że u ciebie w GS-ie chodzi bez zarzutu :D to bardzo mnie cieszy i jutro idę na zakupy :twisted: i sprawię sobie takie urządzonko, a co se będę żałować :)

 

Pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli piszesz, że u ciebie w GS-ie chodzi bez zarzutu

Jedyny kłopot jaki miałem to zerwanie się kabla, ale moja Sigma 5000 ma już dobre 8-9 lat także to wszystko tłumaczy :) Poza tym przy niższych temperaturach często znikał odczyt z licznika. Powinno być coś o tym w instrukcji, jakiś zakres temperatur czy coś takiego. Pomijając to co napisałem licznik gra i buczy :D Trzeba tylko cały czas pamiętać o zabieraniu go ze sobą bo amatorów cudzej własności w tym kraju niestety nie brakuje.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale licznik rowerowy ma zakres chyba tylko do 99 albo 149 km/h - przynajmniej ja taki mam, to lipa..........:)

Sigma 600 ma zakres do 300 kaemha. Zarąbistą minę miał koleś w sklepie rowerowym jak zapytałem który z liczników ma taki zakres :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jednak ja mam pytania bardziej techniczne 8) - zastanawia mnie jak osoby, które maja takie cudo przy swoich maszynach zamontowały go?? Bo większość motocykli nie ma szprych jak rower, wiec jak zamontować ten mały magnesik oraz jak zrobić, żeby odległość między magnesem i odbiornikiem była mała (tak żeby mogło się wytworzyc odpowiednie pole magnetyczne)??

 

jeszcze nie skończyłem montażu, który przerwała zima (jakoś mi się nie chce podczas mrozów zbliżać do maszyny), ale u mnie magnesik poszedł na dużej ilości chemoutwardzalnego dwuskładnikowego kleju na felgę. przymierzyłem gdzie najniżej na ladze w stosunku do osi da się przymocować czujnik i dokładnie naprzeciwko na feldze (odlew alu) dałem magnesik. zaletą takiego rozwiązania jest łatwość dopasowania odległości magnes-czujnik, z którą jest chyba najwięcej trudności: wystarczy odpowiednio rozsunąć przed klejeniem te 2 plastikowe części obudowy magnesu i wszystko razem utrwalić klejem. potem tylko osadzić i jazda

przypomnę: jeszcze nie wiem, czy działa. ale nie odpadło podczas jazd...

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znalazłam fajną stronkę ... szkoda że niewiele rozumiem... ale tam montaż jest niby przedstawiony:

Jak nie kumasz po czesku, to może po francusku będzie lepiej? :)

http://olivieeeer.free.fr/gs500e/access/compteur.html

Instalacja i to dokładnie na GSie :P

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

no to licznik już mam :twisted:

sigma.jpg

 

teraz została mi tylko instalacja (ale to musi niestety poczekać jeszcze 2 tygodnie aż zjawię się w domu), ale juz zauważyłam jedną niedogodność :D

Kabel jest o wiele za krótki, aby dostać do widelca... czyli trzeba będzie pewnie przeprowadzic operacje na otwartym kablu :D

 

EDIT:

aha i znalazłam jeszcze jedną stronę z instrukcją podłaczenia:

http://www.st1100.org/farkles/sigma.html

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :!: ładny licznik :D A przedłuzyć kabel można bez obaw i problemu, żadle kilometry ci nie uciekna przez dorobiony kabelek :D Ja sam przedłużałem bo całość montowałem na tylnim kole tyle że ja mam szprychy a u ciebie w GS będzie troszke kombinowania no ale będzie GIT :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał sobie zamontować licznik do mojej CZ CROSS.

Licznik mam i jest to SIGMA SPORT BC 1200, ale nie wiem jaki ma zakres prędkości, moze wy wiecie?? I jak byście mieli jakis pomysł na solidne mocowanie to tez by sie przydało bo CZ-ką troche poskacze i nie chce, za po londowaniu nie ma licznika :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...