Skocz do zawartości

Kominira


Gość mariuszR6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej kup obie, bo kosztują grosze i sam będziesz się mógł przekonać w której ci się wygodniej jeździ.

w sumie i tak będziesz musiał kupić dwie - bo jak jedna w praniu (pot!) będzie, to w drugiej będziesz jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarki są wykonane z dośc cienkiego materiału więc po upraniu schną w ciągu max kilku godzin no a przez noc na pewno wyschnie. Kupowanie dwóch chyba nie ma sensu nawet jeśli kosztują "grosze". Lepiej kupić jedną dobrej firmy. Zwróć uwage żeby miała płaskie szwy i najlepiej żeby główny szew nie szedł przez środek głowy i czoła. Grube, centralne szycie da znać o sobie po kilkudziesięciu kilometrach jazdy, (ucisk) a po zdjęciu kasku i kominiarki przez kilkadziesiąt minut będziesz miał piękną, czerwona bruzdę na czole :lol:

 

Ja uzywam kominiarki klasycznej "jednootworowej" :)

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz w kasku integralnym (a o otwarty, ze względu na R6 którą masz w podpisie, nie podejrzewam cię :) ), to myślę, że najbardziej praktycznym wyborem będzie klasyczna kominiarka z jednym otworem ...co innego kwestia wyglądu. Dla wyglądu można się trochę poświęcić, co nie Timac? :D Poświęcenie nie jest może aż takie wielkie, ale wg mnie kominiarki w których zakryte są całe usta i nos są praktyczne tylko w kaskach otwartych. Zawsze podczas oddychania materiał zaparuje, a taki mokry okład na twarzy, to dla mnie nic przyjemnego. Gdy dochodzi do tego chłodny wiaterek, to już w ogóle fuj i brrr... Ja, jeżeli w ogóle zakładam kominiarkę (robię to tylko jak jest chłodno), to zakrywam nią najwyżej usta (albo i nie) - nigdy nos. W integralu głównym zadaniem kominiarki jest ochrona przed wiatrem "od dołu" - czyli broda i szyja.

 

Zgadzam się też, że warto zainwestować w lepszą kominiarkę, bo to naprawdę nie jest majątek! Ja za naprawdę dobrą dałam w Ret Bike 25zł. Ma 2 płaskie szwy, a nie jeden po środku, i gdyby nie to, że w jednym miejscu zmechaciła się od rzepa od kurtki, to ciągle wyglądałaby jak nowa (a jest już po wielu praniach). Poza tym jest chyba cieplejsza od zwykłej bawełnianej.

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Agghia... ja też z racji użytkownia integralnego kasku jestem za kominiarką z jednym otworem bo jest wygodniejsza i praktyczniejsza(moze nie tak efektowna jeśli chodzi o wyglad ale w integralnym kasku spełnia swoją rolę równi dobrze z tym że będzie wygodniejsza bo łatwiej założyć i można pozostawić odkryty nos i usta a można zasłonić sobie same usta albo nos i usta...jak kto lubi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodżyn - a czy w tej kominiarce nie gotujesz się przez 95% dni w sezonie?

 

Ja w swojej zmarzłam dopiero podczas kilkudziesięciokilometrowych jazd na mrozie (nawet 4st. na minusie). Jak jest już powyżej zera, to jest OK - mimo, że mam nieco nieszczelny (odstający) wizjer (jedno mocowanie się trochę popsuło :?). Oczywiście uzbrajam się wtedy jeszcze w szaliczek polarowy, ale zazwyczaj jak jest chłodno wystarcza mi duet: zwykła kominiarka & mało przewiewna chustka.

 

Pytam, gdyż nie wiem czy warto wydawać aż tyle pieniędzy na rzecz, która bardzo rzadko jest przydatna, a którą z łatwością można zastąpić domowymi sposobami.

 

Gdybym miała wydać 120zł na walkę z chłodem, zainwestowałabym w lepsiejszą, ale jednak zwykłą kominiarkę (za 25zł :)) i "lekarstwo" na o wiele bardziej doskwierającą podczas mrozu dolegliwość, mianowicie podgrzewane manetki na marznące łapki :P W Hein Gericke można je kupić już za 80zł (mrjack miał takie jeszcze w spadku po poprzednim właścicielu, i jak sprzedawał motocykl cały czas działały, więc nie jest to raczej badziew, który się psuje po tygodniu :P).

 

Takim to sposobem za owe 120zł "mam" kominiarkę, podgrzewane manetki i mogę jeszcze postawić kolejkę Tymbarków wszystkim forumowiczom w 2oo w piątek :P

 

Pozdrawiam :D

 

PS. hayabusa19: chyba jedynie kominiarka z dwoma dziurami na oczy może się plątać między/nad/pod okularami. Więcej problemów nie jestem w stanie sobie wyobrazić :P Może być pewnien problem z kaskiem (podobno wygodne są te z otwieraną szczęką :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie nie ugotujesz, mozliwe. Ale ja uzywam kominiarki tylko wtedy gdy jest zimno - uzywalem kominiarke za 25 pln i ta ktora teraz mam jest zdecydowanie lepsza, nie trzeba zakladac niczego pod nia aby bylo cieplo 8)

A jesli chodzi o manetki to na to tez jest tanszy sposob (cienkie rekawiczki za 15pln) :) - dziala przy -5st

a jesli chodzi o przydatnosc to w temp +10 - -5 st (jesien, zima, wiosna)przydaje sie zdecydowanie lepiej niz tansza

 

BTW tak jak wczesniej napisalem Mariusz jak masz kase to Ci ja polecam na bank bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...