Skocz do zawartości

Zadlawiony GSX-R 750 ??


Timac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupilem moto sprowadzone z Belgi.W dokumencie pisze ze motor ma 72KW.Mam pytanie czy jest on zdlawiony czy tylko w dokumencie pisze ze wzgledu na ich smieszne przepisy.

Jezeli owy motocykl jest zdlawiony co trzeba zrobic azeby sie tego pozbyc i ile taka inwestycja kosztuje ?!

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupilem moto sprowadzone z Belgi.W dokumencie pisze ze motor ma 72KW.Mam pytanie czy jest on zdlawiony czy tylko w dokumencie pisze ze wzgledu na ich smieszne przepisy.

 

8O tyle to ja mam wpisane w niemieckim Brief-ie ale do 600-tki :!: :!:

 

pees. ale to i tak jest co najmniej zastanawiające bo jak się już dławi sprzęty to raczej do jakiś konkretnych wartości :idea: - a nie robi się z " 750-tki 600-tkę "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale ta wartosc 72 KW odpowiada 98 KM-czyli standardowa wartosc, do ktorej ograniczana jest moc w niektorych krajach Europy Zachodniej. I nie chodzi tutaj o "robienie z 750tki 600tki" bo pelna 600tka tez ma ze 110 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wartosc 72 KW odpowiada 98 KM-czyli standardowa wartosc, do ktorej ograniczana jest moc w niektorych krajach Europy Zachodniej.

 

a tego to nie wiedziałem :oops: -a tak z ciekawości w któryh to krajach :?: i co idziesz do salonu i dostajesz jakiegoś nowego tysiąca zdławionego do 98 KM 8O :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Robia tak np w Niemczech. Dokladnie nie wiem czy chodzi o ubezpieczenie czy prawo jazdy, ktore ogranicza moc silnika. Mozesz kupic jakiegos tysiaca ,ktory bedzie mial tez 34 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda jak motor jest zdlawiony to odcina mu doplyw paliwa przy ilus tam tys.obrotow ??

 

Sposobów dławienia jest od cholery albo więcej, poprzez proste typu zwężki w króćcach ssących, na wydechu aż do innych wałków rozrządu, innych modułów itp

Najśmieszniejszy sposób odkryłem w triumphie - blokada mechaniczna na manetce gazu :):):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timac a powiedz mi co mają obroty do mocy?

No chyba że będzie odcinało przy 3000 obr :)

 

Ja Ci odpowiem. Mają to że np: na 5 i 6 biegu moto nie wkręci się więcej niż np 7 tys obrotów. W taki sposób zdławiony był motocykl mojego kumpla. Na pierwszych 3 biegach wkręcął się do oporu a na 4 i 5 już tylko do 3/4 skali obrotomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka, ale to wtedy nie miał ograniczonej mocy tylko... prędkość.

 

A dławione są motocykle do 98 KM ze względu na stawki ubezpieczenia. Powyżej jest znacznie droższe ubezpieczenie. Dlatego zawsze trzeba zajrzeć do dokumentów moto - tam jest wpisana moc.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w 2001 roku niemcy sprzedawali motocykle w dwóch wersjach.

Otwartej którą można było zdławić na życzenie klienta i motocykle dławione fabrycznie.

Z tymi drugimi problem polegał na potrzebie wymiany bardzo drogich części i jest nieopłacalny.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...