Skocz do zawartości

ER 5, pilne!


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Kumpela do mnie dzis zadzwonila z wiadomoscia ze ma w garazu ER 5 i chce ja kupic. Poniewaz jest to moto jej kumpla, wiec wstawil jej do garazu zeby sobie poogladala i zdecydowala czy chce wziac. Teraz pytanko do was, co sadzicie o cenie-11 tys zl.Rok 2000, 30 tys km przebiegu, z polskiego salonu, serwisowany w Kawie, lezal na lewa strone-przerysowany silnik, klamka, kierownica, pekniety plastik pod zadupkiem. Naped do wymiany, opony podobno ok. Sam go jeszcze nie widzialem, opieram sie tylko na tym co mi powiedziala. Co sadzicie, czy przebieg ten dla Kawy nie jest juz dosc znaczny, czy wart jest tej kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bzyk, to nie chodzi o zeby to byla okazja, chodzi o dobry motocykl, zeby nic przy nim nie robic-a zeby przy tym za duzo za niego nie zaplacic. Dlatego sie pytam czy przebieg taki to dla Kawy nie jest juz agonia, i czy jest wart tej kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplacic. Dlatego sie pytam czy przebieg taki to dla Kawy nie jest juz agonia' date=' i czy jest wart tej kasy?[/quote']

 

30 000km i agonia??? No tak, zapomnialem ze zyjemy w kraju, w ktorym 15-sto letnie i starsze motocykle sprzedawane sa z przebiegiem 30kkm, a 90% sprzetow w ogloszeniach, niezaleznie od rocznika, ma takie przebiegi i ludzie w to slepo wierza. A jak jakis japoniec ma 50kkm to juz panie padaka i kapitalka mu sie klania.

 

A na serio - przeciez to zaden przebieg jak na ten motocykl. Moze przynajmniej rzeczywisty, biorac pod uwage rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Fat-ja wiem,ze taki przebieg dla motocykla to nie problem-ale to kawasaki ;) Swoja droga to tez sie zawsze zastanawiam nad 20 letnimi motocyklami z przebiegiem 30 tys km ;) A tak powazniej to chodzilo mi czy przy przebiegu 30 tys km nie trzeba robic juz jakichs powazniejszych wymian-jak lancuszek rozrzadu, jak po tym przebiegu wygladaja zawory itd. Tym motocyklem ma jezdzic kobieta, czyli sam wiesz ze z kazda pierdola bedzie jazda do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cena 11tys za 2000 rok i z takim przbiegiem to nie rewelacje gdzie takie stoja w dobrym stanie po 12.500 tysiaca a niewiem jak z łańcuszkiem rozrządu bo tak jak przy mojej fzr 600r to co 30 tysiecy sie wymienia i kosztuje oryginalny 500zł tak że mozesz spobie porównac to bedzie zbliżona cena noi dolicz sobie jeszcze remont po tym szlifie no ale już pomijając to ale pytanie czy moto nie pochodzi od jakiegos rzeźnika rozumiesz czy niebył katowany bo ten przebiego to nie cuda bo moto nie posiada zbyt dużej mocy jak na ta pojemność a o remoncie kapitalnym to moszesz dopiero pomyśleć za nastepne 30 tysięcy, ale tez zalezy kto naim jedzi bo jak spokojnie to sie długo ten moto nie doczeka remontu bo niebedzie potrzeby moim zdaniem jak silnik jest spoko to brac za 10.500 a najlepiej sie trgowac żeby jak nawięcej zbic z ceny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiesz, to jest tak ze tam nie ma co robic po tym szlifie , po prostu tak jezdzic i tyle -a ze wyglada to troszke gorzej, no coz , zdarza sie ;) Olej nie wiem jaki byl lany-dzis albo jutro pojade go obejrzec i bede wiedzial cos wiecej. Koles ktory nim jezdzil to raczej go nie katowal, bo to jej jakis kumpel. A z tym olejem to troszke przesadzasz- w tak malo wysilonym silniku stosowanie mineralnego nie jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cena 11tys za 2000 rok i z takim przbiegiem to nie rewelacje gdzie takie stoja w dobrym stanie po 12.500 tysiaca a niewiem jak z łańcuszkiem rozrządu bo tak jak przy mojej fzr 600r to co 30 tysiecy sie wymienia i kosztuje oryginalny 500zł

 

co ty pieprzysz gosciu???? Lancuszek rozrzadu w FZR wymienia sie jak go zacznie byc slychac, a nie co 30kkm. Wierutna bzdura. U mnie zaczal byc slyszalny dopiero przy przebigu 50 000km. Poza tym nie kosztuje on 500zl, tylko 170zl (DID, taki jak w oryginale)

 

Zajc - to wszystko zalezy do wielu czynnikow. Teoretycznie 30kkm to zaden przebieg dla tego motocykla. Z tego co wiem, nigdy nie cierpialy one na jakies wrodzone przypadlosci itp., wiec powinno byc ok. Osluchac, zmierzyc kompresje i sie targowac :-) A w razie kupna i tak wstawic na serwic na regulacje, dla swietego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Juz sprawa sie rozwiazala, zanim przyjechalem i go obejrzalem to wpadl jakis jej znajomy co siedzi mocno w motorkach i okazalo sie ze sprzet po ladnych przejsciach byl, pare razy lezal , na zbiorniku dwie warstwy lakieru itd. Takze sprawa nieaktualna, jak sie okazuje , to nawet od kolegi mozna padake kupic :?

Speedy- w tych czasach kiedy ten silnik konstruowano- czyli jakies 20 lat temu to o olejach syntetycznych chyba jeszcze mowy nie bylo. Dlatego tez nie wydaje mi sie zeby po zalaniu go mineralnym dziala sie krzywda. Na wszelki wypadek polsyntetyk lac-wilk syty i owca cala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...