Skocz do zawartości

GPS - wasze doswiadczenia na motocyklu


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem ostatnio nawigacji stricte do auta. Z możliwością może używania jej podczas pieszych wycieczek np. w górach.

Do finału zakwalifikowały się Garmin Nuvi 860T i TomTom 930T. Posiadają funkcje zestawu głośnomówiącego, która bardzo mi się przyda. Nie wiem jednak, na które z urządzeń się zdecydować.

Może poradzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie gps-y samochodowe nie nadaja sie do w gory z powodu krotkiego czasu pracy na baterii, mam tom tom-a 910 i podobno ma wytrzymac 4 godz ale okazuje sie ze twardy dysk jest pradozerny :icon_mrgreen: w gory chyba lepszy jest palmtop do ktorego mozna wsadzic mapy roznych firm w tym rowniez gorskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a abstrahując od baterii?Mapa, obsługa, funkcjonalność - Garmin czy TomTom?

Miałem możliwość testowania paru modeli Garmina(praca Garmin UK) jadąc w tym czasie z kimś kto miał zainstalowanego Tomka.

Stawiałbym na Garmina, nieznacznie szybciej czyta pomyłki i w odpowiednim czasie podaje komendy.

 

 

Z możliwością może używania jej podczas pieszych wycieczek np. w górach.

Może poradzicie?

Pozdrawiam

W góry całkiem dobry jest Garmin Etrex.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem lepsiejszej komórki (i tak daja do umowy) z GPSem. Mam teraz taką z Garminem i póki co ładnie działa - choć dużo na na nawigacji niej jeżdżę. Musze tylko zrobić mocowanie do moto i będzie git.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak sie zastanawiam, czy ten GPS jest tak naprawde potrzebny.. na pewno fajny bajer.. ale prawde mowiac korzystanie z niego jest dla mnie swego rodzaju wygodnictwem.. mialby przyjsc koniec mojemu bladzeniu i pytaniu o droge? to tez nalezy do motocyklowania :-)

bylem motocyklem w ponad dwudziestu krajach (na trzech kontynentach ;) ), wiekszosc tras zrobilem solo, zgubilem sie zylion razy, ale mam jakies wspomnienia..

 

ale nie przecze, ze jak juz w koncu pojade do mongolii, to przelamie sie i kupie tego GPSa.. zeby mi sluzyl do podawania wspolrzednych i bede dalej pracowal z mapa :P

 

a jak juz pisze, to interesuje mnie, czy GPS sprawdza sie np na Syberii, w Mongolii, Kazachstan, Kirgistan i tego typu..?

 

pozdrawiam

 

PS: jak gdzies 4000km od domu spotkacie sirotke na fioletowym XTku z mapa w reku stojaca przed drogowskazem, to zatrzymajcie sie i uratujcie mnie wyrokiem waszego GPSa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak sie zastanawiam, czy ten GPS jest tak naprawde potrzebny.. na pewno fajny bajer.. ale prawde mowiac korzystanie z niego jest dla mnie swego rodzaju wygodnictwem..

GPS to tez mapa, tyle że nie trzeba zatrzymywać sie na prawie każdym skrzyżowaniu aby z niej skorzystac. :biggrin: Zreszta to nie tylko mapa, są tam objazdy, omijanie płatnych dróg,hotele, stacje paliw,podaje komunikaty drogowe i inne.Informuje tez o punktach ostrzegawczych- czyli speedkamerach:clap:

 

 

Darmowe mapy: http://mapcenter.cgpsmapper.com/catalogue.php

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...