Skocz do zawartości

Przednie zawieszenie rusa+eksploatacja?


hodscha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dręczy mnie takowy temat. Naprawiam dnieprasa po MacBrusie. Kupiłem zawieszenie (nowe). Niemalże w całej literaturze, jaką napotkałem (również w necie) nie znalazłem ile oleju nalać w każdą goleń przedniego amortyzatora. Co więcej, ile stron i instrukcji, tyle zdań na temat jaki olej do zawieszenia. Liczę na "little help from my friends" jak to ktoś kiedyś śpiewał...tym bardziej, że zawiecha rozebrana... Jeszcze jedno [wstyd ale cóż] kupiłem nowe zawieszenie, całe w jakimś konserwującym szicie, który ledwo zmyłem. Muszę nalać olej. Jaki? Ile? No i hm... gdzie? pod ten główny korek?Sory za dziwne pytanie, ale do tej pory dłubałem ino w samopchodach...

 

W związku z powyższym, licząc na pomoc.Zapytuję:

 

1. Jaki olej i ile do zawieszenia w przodki

2. Jaki, ile i jak często do dyfra?

3. Jaki, ile i jak często do silnika?

4. Jaki, ile i jak często do skrzyni?

5. Jakie macie zużycie oleju na 1000km?i przy jakim mam się martwić?

 

PS: Jakby ktoś kiedyś przejeżdżał przez Koszalin i potrzebował jakiejś pomocy, to zapraszam. Pracuję w ASO, coprawda nie motocyklowym, ale chociaż klucz pożyczyć mogę albo chociażby pierdnąć w oponki...

 

 

Pzdr

 

dr. Hodscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jaki, ile i jak często do dyfra?

Olej w dyfrze wymieniałem co roku zawsze na nowy sezon:) Tyle oleju to mozna wymieniać:)HIPOL GL-4

3. Jaki, ile i jak często do silnika?

Co 5000 km Olej silnikowy 20W/50 mineralny

tylko masz głeboka miske olejowa wiec wchodzi cos 3,6 litra ;)

 

4. Jaki, ile i jak często do skrzyni?

HIPOL GL-4 jak raz wlejesz to nastepny przy nastepnym remoncie:)

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w przodzie i w tyle miałem wlany silnikowy, zdaje się, że 15W40 i przy mojej wadze (na golasa) koło setki, a w moto-zbroi sporo wiecej, twardosc była ok, choć w zimne dni było jeszcze twardziej. A że tłumienia w ruskim zawieszeniu i tak za specjalnego nie było, więc moim zdaniem ten olej w zawieszeniu było git.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...