Skocz do zawartości

Motocykl a wzrost kierowcy?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mam male pytanie, mianowicie jak sie ma wzrost kierowcy do klasy motocykla? np. czy wysokie osoby nie maja problemu w "dosiadaniu" scigacza? czy maja one mozliwosc przejechania np. 100 km bez zbednego wysilku i problemu ? chodzi mi głównie o osoby powyżej 190 cm, poniewaz sam mam ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh... Sam mam niestety ten problem i nie wiem jak to w końcu jest... U mnie jest to kłopot z enduro i cross'ami... Ja mam też coś koło 190cm wzrostu, a słyszałem opinie, że tego typu motorki są dla ludzi o wiele niższych i wyższa osoba będzie musiała jechać z mocno podkurczonymi nogami... :? Co do ścigaczy to nie wiem... Ale z przyjemnością :) poczekam aż znajdzie się ktoś z forumowiczów, który to wszystko wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każde moto da się wpasować, jednak jeżeli ktoś jest duży, to raczej powinien szukać dużych motocykli (tylko nie na początek). Może coś w rodzaju: FJ, XX, ZZr1100, Duże nakedy, .... większość motocykli o pojemnościach powyżej 1000 to duże gabarytowo maszynki.

 

Ja mam 177 (około), ale na R^ nie chciałbym jeździć ... ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jeździć wygodnie to niestety pozostają Ci tylko duże turystyki lub cruisery (powyżej 1000 pojemności). Na tych sprzętach jest wygodnie i kilkaset kilometrów trasy nie męczy zbytnio. Mankament - są cholernie drogie. Na ścigaczach - no cóż komfortu to tam nie będzie ale czego się nie robi dla swojej miłości :) . W Twoim wypadku polecałbym jakiegoś dużego nakeda. Kopa to ma, a i miejsca troszkę więcej niż na typowym plastiku -inna pozycja za kierownicą, siedzenie itd. (bez obrazy dla wszystkich ujeżdżających plastiki). Wszystko zależy od tego jaki typ motocykli Cie rajcuje. Życze udanego wyboru.

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład jakiś bandit 600? bo takiego zamierzam kupic jako I - wsze moto, chociaz ostatnio mysle o kawie zx 6 (jakiejs starszej) ale sie troche boje ze sobie nie dam z nim rady. kolega (mojego wzrostu :) i tez jako pierwsze moto) kupil ostatnio takiego 2 latka - super maszyna tylko mowi ze jak jedzie to lokcie opiera o kolana - wiec chyba jest za wysoki?

 

mam taki plan- pojde do komisu i bede siadal na kazdy model :D

 

a tak w ogóle to dzieki za pomoc i czekam na wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...