Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe:) ja kupiłem tłoczek za 100zł "For Yamaha Standard parts& accessories for yamaha motor use" W takim białym opakowaniu. Zobaczymy ile wytrzyma:) jeszcze musze dac cylinder zeby zrobili mi szlif i zostanie poskladac i palic:D i przez pierwsze 500km. Spokojna jazda nieprzekraczając 5000 obr. Jakos dam rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) ja kupiłem tłoczek za 100zł "For Yamaha Standard parts& accessories for yamaha motor use" W takim białym opakowaniu. Zobaczymy ile wytrzyma:) jeszcze musze dac cylinder zeby zrobili mi szlif i zostanie poskladac i palic:D i przez pierwsze 500km. Spokojna jazda nieprzekraczając 5000 obr. Jakos dam rade :)

 

Polecam zorientowac sie, jak poprawnie docierac silniczek. Nie wiem skad wzial sie ten mit o spokojnej jezdzie przez pierwsze kilometry :/ Przez powiedzmy pierwsze kilka wyjezdzonych bakow:

 

- czekaj az silnik nabierze temperatury

- nie krec go dlugo na maxymalnych obrotach

- tak samo unikaj tego zeby silnik chodzil caly czas na niskich [bez gazu]

- czesto przyspieszaj nawet na max mozliwosci silnika

- staraj sie unikac hamowania silnikiem

 

Sam poczujesz z czasem jak nabierze mocy, a docierajac w ten sposob zyskasz nawet do 20% zywotnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak komus nie chce sie szukac to nie ma sie co dziwic ze kupuje za 150 tajwanski tlok for yamaha

 

ja kupilem tlok for yamaha rozmiar 50,75mm za 66zl tylko wystarczy poszukac poczytac

 

kazdy chce zarobic ale ja staram jak najmniej przeplacac i wole 2 razy przetrzepac internet niz stracic 50zl

 

link do sklepu http://www.wilmat.torun.com.pl/

 

zadzwonilem dogadalem sie i przyszedl tloczek za 66zl tajwanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten tłoczek trafił mi sie na miejscu (23km od mojej miejscowosci) w salonie moto. Moze i przepłaciłem,hehe. Teraz bede sie martwił jak go lepiej dotrzec:/ Czy co jakis czas mu dac troche w pizde czy przejechac iles tam km. spokojnie bez wariacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... każdy będzie się upierał ale wiem że to jest poprostu nic nie warte gówno przetopione z łyżeczek do kawy.

Kolega taki miał i potwornie puchł...

Nie oszukujmy się że to są dobre tłoki bo nimi nie śą..

Wystarczy np. wypowiedź Soka11 jako użytkownika.

 

 

a te oryginalne czy proxowskie to z czego sa robione z tytanu???

 

jak ktos woli sobie kupic taniej to niech kupuje jego sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa... to trzeba sobie jescze zadac pytanie 'jak dlugo bede na tym jezdzil' bo po cholere robic komus prezent i wsadzac drogi tlok majac zamiar zmienic sprzet, do tego juz nie przesadzajmy zeby zatrzec go po 10tys km to by musialo byc naprawde ostre katowanie, tyle to z palcem w nosie robią MZetki czy simsony. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem motorynki stelli(Jeśli ktoś chce kupić to cena 650zł) i chce kupić Yamahe DT. W mojej miejscowości jest Yamaha DT50 dokumenty, stan DB za 1200zł.

Jednak za duzo o niej nie wiem(myśle że za tydzień się jedną takową przejadę)

Wolałbym Odrazu 80ccm, ale CENA :icon_mrgreen: Moglibyście mi krótko scharakteryzować te yamaszki??(Wady, predkość max itp...) Byłbym bardzo wdzięczny

 

 

 

 

Pozdrawiam :crossy:

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem motorynki stelli(Jeśli ktoś chce kupić to cena 650zł) i chce kupić Yamahe DT. W mojej miejscowości jest Yamaha DT50 dokumenty, stan DB za 1200zł.

Jednak za duzo o niej nie wiem(myśle że za tydzień się jedną takową przejadę)

Wolałbym Odrazu 80ccm, ale CENA :cool: Moglibyście mi krótko scharakteryzować te yamaszki??(Wady, predkość max itp...) Byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam :icon_razz:

zaraz ci ktorys dt'tkowicz odpowie zebys szukał bo w temacie o tym napewno jest.

ale nie dziwie Ci sie 65 stron i czytania co drugiego postu " z 2 na koło "

wiem ze mój post niczego nie wnosi do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to po co kupowales cylinder 110? :icon_idea: teraz masz

najwiekszy szlif na orginalny cylinder to 51mm a kazdy szlif to 0,25mm

teraz szukaj tloka albo jak znajdziesz to zapalisz z 300 zloty

 

hehe to po co kupowales cylinder 110? :flesje: teraz masz

najwiekszy szlif na orginalny cylinder to 51mm a kazdy szlif to 0,25mm

teraz szukaj tloka albo jak znajdziesz to zapalisz z 300 zloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem Yamahy dt 80 i mam kilka pytań.

1 Proste pytanie :icon_idea: Strasznie piszczą mi chamulce tylne, nie wiem jak to zlikwidować (np czy musze ściągać je całe by to naprawić ?)

2. Spalila mi sie cewka, juz mam nowa tylko nie wiem jak podlaczyc

3. okropnie ciezko chodzi mi sprzeglo, moze macie jakis patent aby to naprawic.... :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno stałem sie szczęśliwym posiadaczem Yamahy dt 80 i mam kilka pytań.

1 Proste pytanie :) Strasznie piszczą mi chamulce tylne, nie wiem jak to zlikwidować (np czy musze ściągać je całe by to naprawić ?)

2. Spalila mi sie cewka, juz mam nowa tylko nie wiem jak podlaczyc

3. okropnie ciezko chodzi mi sprzeglo, moze macie jakis patent aby to naprawic.... ;)

1. szczeki wykonane z taniego materialu zawsze piszcza :biggrin: jak w samochodzie. albo sa nowe i musza sie troche zetrzec, albo zuzyte i piszczy metal ocierajacy o metal-> moga sie zblokowac hamulce a to nieprzyjemne... cos o tym wiem jak m sie przy 20km/h przod zablokowal... najwyzsze stoppie w zyciu :icon_razz:

2. SCHEMAT INSTALACJI

3. linka zle chodzi w pancerzu (malo prawdopodobne) albo juz zuzyte sprzeglo. regulacja pomoze na krotko. mozna sie bawic w podkladki pod sprzezyny ale lepiej sprzeglo wymienic bo i skrzynia moze ucierpiec

 

sorki ze tak ogolnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...