Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy ktoś wie z kąd wytrzasnąć simering o oznaczeniu SDO -4,8-15-5 to jest simering popychacza sprzęgła.... nie jest strasznie zły ale nie zaszkodziło by go wymienić. Na szczęscie simering wałka zmiany biegów jest standardowy i kupie go bez problemu

Z tym simeringiem jest ciężko, ja nie mogłem znaleźć. Mam w moto jakiś używany, chyba sprawny :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gdzie kupic simeringi bo szukam trzech i nie moge nigdzie znalesc nawet w hurtowni lozysk ;/

25x44x8

 

32x44x8

 

12x21x4-1

 

takich szukam :D

 

Z tych co napisałeś to znalazłem w sklepie (specjalizującym się w uszczelkach i uszczelniaczach TYLKO) 32x44x8/5.5 i teraz nie wiem czy to by był pasujący czy nie.... pozostałych niema...

 

niektóre uszczelniacze to chyba tylko w kompletach do moto sprzedawanych bo inaczej to tego nie widzę są tak nie standardowe ze nie do zdobycia.

 

tego małego nie będę wymieniał... jak już naprawdę będzie źle i ciekło to będę kombinował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie / prośba o pomoc. Mianowicie, zostawiłem moto na nockę z przekręconym kluczykiem co za tym idzie zapłon włączony. Rano sie zoorientowalem ze zapomniałem przekręcić kluczyka ;| kontrolki ani nic z tych rzeczy już sie nie chciały zapalić a moto nie odpalał. Wyjąłem akumulator naładowałem przez nocke, iskra jest czyli cewka sie nie spaliła a kontrolki ani nic nadal sie nie palom. Motor dalej nie chce odpalić, Automat do otwierania zapłonu przy wylocie pod dyfuzorem również sie nie otwiera. Jest to Yamaha DT 125R z 1998 roku. Jezeli ktos wie o co chodzi proszę o info.

Edytowane przez Kuba Stolarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że padł regulator napięcia. Kiedyś czytałem o podobnym przypadku, ewentualnie spróbuj wymienić akumulator. Jeśli to nie pomoże to musisz udać sie do jakiegoś elektryka, żeby sprawdził elektryke.

Nie musisz sie sugerować moją odpowiedziom, bo to są tylko moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie / prośba o pomoc. Mianowicie, zostawiłem moto na nockę z przekręconym kluczykiem co za tym idzie zapłon włączony. Rano sie zoorientowalem ze zapomniałem przekręcić kluczyka ;| kontrolki ani nic z tych rzeczy już sie nie chciały zapalić a moto nie odpalał. Wyjąłem akumulator naładowałem przez nocke, iskra jest czyli cewka sie nie spaliła a kontrolki ani nic nadal sie nie palom. Motor dalej nie chce odpalić, Automat do otwierania zapłonu przy wylocie pod dyfuzorem również sie nie otwiera. Jest to Yamaha DT 125R z 1998 roku. Jezeli ktos wie o co chodzi proszę o info.

 

Odpal i pojezdzil, moze sie zaczna palic. A jak nie to sprawdz, czy sie nic nie popalilo. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie / prośba o pomoc. Mianowicie, zostawiłem moto na nockę z przekręconym kluczykiem co za tym idzie zapłon włączony. Rano sie zoorientowalem ze zapomniałem przekręcić kluczyka ;| kontrolki ani nic z tych rzeczy już sie nie chciały zapalić a moto nie odpalał. Wyjąłem akumulator naładowałem przez nocke, iskra jest czyli cewka sie nie spaliła a kontrolki ani nic nadal sie nie palom. Motor dalej nie chce odpalić, Automat do otwierania zapłonu przy wylocie pod dyfuzorem również sie nie otwiera. Jest to Yamaha DT 125R z 1998 roku. Jezeli ktos wie o co chodzi proszę o info.

 

Może bezpiecznik po prostu się przepalił, albo nie masz wody w akumulatorze?? Sprawdź jakie masz napięcie tego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprobojcie mi jaks pomoc nie mam pojecia dlaczego moja yamha dt50 nie cyka. A mianowicie poszedlem sobie na pilegrzymke i pozwolilem bratu ciotecznemu pojezdzic bo se mysale co tam moze popsoc ;d;d wrocilem z pielgi ja do odpalalnia i nic, po dluzszym kopaniu zapalil ale za chwile zgasl i od tamtej pory nie chce odpalic! Mowil mi ze jak odpalal to wczesniej wyciagnal ssanie ale z tego co zrozumialem to pozniej po odpaleniu nie wcisnal i jezdzil caly czas na ssaniu. Moze to byc wina jazdy na ssaniu czy cos innego siadlo?? Iskra jest!! Aku jest rozladowany ale to u mnie nie przeszkadza bo kiedys jezdzilem bez nie go i latal jak zloto!!! Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździł cały czas na ssaniu to pewno świece zalało i mogła poprostu się zakopcić, dostać nagaru albo coś w tym stylu. Wykręć świecę przeczyść szczotką drucianą i zobacz co się będzie działo. Jak nic nie pomoże to wymień świecę na nową(nie na każdej musi chodzić...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal i pojezdzil, moze sie zaczna palic. A jak nie to sprawdz, czy sie nic nie popalilo. POZDRO

 

 

Nie da rady odpalić, nawet nie piernie... A czy sie cos nie popalilo nie mam jak sprawdzic chociaz mam jakies przeczucie ze mógł je*nąć moduł . btw. Akumulator jest git gitara nic z nim sie nie stało bo na innych tez nie pali a mój działał w innym moto. Nie nie mogę znalesc nawet żadnych bezpieczników u mnie nie wiem gdzie one sie znajdują :s Pokieruje ktoś w DT 125r? z 98r. ?

 

 

Witam, sprobojcie mi jaks pomoc nie mam pojecia dlaczego moja yamha dt50 nie cyka. A mianowicie poszedlem sobie na pilegrzymke i pozwolilem bratu ciotecznemu pojezdzic bo se mysale co tam moze popsoc ;d;d wrocilem z pielgi ja do odpalalnia i nic, po dluzszym kopaniu zapalil ale za chwile zgasl i od tamtej pory nie chce odpalic! Mowil mi ze jak odpalal to wczesniej wyciagnal ssanie ale z tego co zrozumialem to pozniej po odpaleniu nie wcisnal i jezdzil caly czas na ssaniu. Moze to byc wina jazdy na ssaniu czy cos innego siadlo?? Iskra jest!! Aku jest rozladowany ale to u mnie nie przeszkadza bo kiedys jezdzilem bez nie go i latal jak zloto!!! Prosze o pomoc!!!

 

 

Tak jak wspomnia post wyrzej nademna " Krzychu8463 " Zmień najlepiej na inna świece jeżeli nie wiesz jak masz ja przeczyścić. Albo daj tatusiowi on pewnie będzie umiał to zrobić :icon_razz: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...