Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Może głupie pytanie, ale wlałem do DT olej Castrol 2T taki właśnie http://www.castrol.com/liveassets/bp_inter...t_1l_052007.jpg i nie wiem czy jest on dobry do tego moto, bo jak czytam forum to widze że radzicie wlewac Castrol R2. Z góry dzięki za odp.

 

Jak juz rozmawiacie o tych olejach to i ja powtórze moje pytanie.

 

pozdr.

Edytowane przez YADT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jojof16 castrol R2 jest do mieszanki , a co do oleju silnikowego to zrobiłeś błąd kupując Motul Transoil Expert 10W40 , jest to dobry olej ale pisałem ci żebyś wzią Motula 5100 mam znajomego który pracował jako mechanik w motocrossie a teraz ma swój warsztat i mówił że motul 5100 spisuje się znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jojof16 castrol R2 jest do mieszanki , a co do oleju silnikowego to zrobiłeś błąd kupując Motul Transoil Expert 10W40 , jest to dobry olej ale pisałem ci żebyś wzią Motula 5100 mam znajomego który pracował jako mechanik w motocrossie a teraz ma swój warsztat i mówił że motul 5100 spisuje się znacznie lepiej

 

 

Zrobil blad i co?? Silnik mu sie rozleci?? Ludzie przeciez to DT a nie jakas wysilona jednostka typu YZ/CR, itp... Mogl kupic nawet i jeszcze inny tanszy i tez by dlugo latal bez awarii (wiem bo kupilem DTke na jakims tanim oleju, przelatalem rok i nic sie nie sypnelo). POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj ludy ludy .... Kupilibyście i do skrzynki olej Lotosa półsyntetyk 10W40 i by chodziło wam wszystko wyśmienicie.... sprawdzone (dzisiaj wlałem olej marki LukOil :biggrin: rosyjski :D 10W40 sprzęgięłko cacy, trybiki cacy ... i wydałem 14zł za litr :P a potem wszystko prawie poszło w ziemię jak mi walnął simering po stronie na wałku dźwigienki zmiany biegów :P ) tak jak kolega wyżej pisał to tylko DT bez przesady....

 

Chciałem zapytać czy ktoś wie z kąd wytrzasnąć simering o oznaczeniu SDO -4,8-15-5 to jest simering popychacza sprzęgła.... nie jest strasznie zły ale nie zaszkodziło by go wymienić. Na szczęscie simering wałka zmiany biegów jest standardowy i kupie go bez problemu :buttrock:

 

Po tym wszystkim jeszcze pozostało mi uszczelnienie wydechu .... i jakieś pożadne jego przymocowanie bo się luzuje momentalnie tan nakrętka .... ma ktoś jakiś patent sprawdzony poza spawaniem na stałe i przyklejaniem na stałe.... coś musi wytrzymać z 900stopni spokojnie :P

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jojof16 castrol R2 jest do mieszanki , a co do oleju silnikowego to zrobiłeś błąd kupując Motul Transoil Expert 10W40 , jest to dobry olej ale pisałem ci żebyś wzią Motula 5100 mam znajomego który pracował jako mechanik w motocrossie a teraz ma swój warsztat i mówił że motul 5100 spisuje się znacznie lepiej

 

Może się nie znam ale mi był potrzebny olej przekładniowy a nie olej silnikowy jakim jest Motul 5100 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to możliwe :icon_idea: ..... przekładniowy czy silnikowy w tym przypadku jeden czort... jak ma 10W30 (10W40) to jest OK do DyTy .... naprawdę będzie chodziło cacy i sprzęgło i skrzynka przekładniowa :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...