Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pytam o to bo niewiem czy kupic do mojej DT 80 papiery od DT 50 razem z rama czy bez i bawic sie....wiecie w co(numery) Jesli by pasowalo zawieszenie przednie i silnik by "wlazl" bez problemu to bym mial motorower

 

Hehe ale fajne kombinacje .... no coz mysle ze jak kupisz DT50 z podobnego rocznika z silnikiem tego samego tylu (chlodzenie) to przekladka silnika i zawiechy bedzie bardziej legalna niz bicie numerow...mowiac bardziej nie zakladam pelnej legalnosci....ale nawet DT50 jedzie wiecej jak 45km/h wiec gdzie ten legal? ;) silnik to czesc wymienna masz tylko numer ramy w papierach zatem nie jest to problemem....

 

Ja bym chcial z mojej DT80 i DT175 zlozyc jedna maszyne :) ramy sa podobne silnik mocniejszy echh tylko kasy mam za malo...ale co tam pomazyc mozna ;)

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nie :rolleyes: do Dt 125 caly czas lalem 98 :biggrin: lepszej mocy raczej nie ma ale silnik mi sie ladnie wyruwnal :crossy: no ale jesli jezdzisz na 95 i nic Ci to nie przesszkadza to nie lej 98 bo mi mozna powiedziec ze sie lekko rozlegulowal motor i jak chcialem wrocic na 95 to ciezko byo :crossy: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie inetersuje jaki jest rozmiar koł w dt 50 i jakie moga byc konsekwuncje wiekszych rozmiarow

 

18 tyl 21 przod czyli tradycyjnie....zalozenie wiekszego rozmiaru na przod spowoduje przeklamania predkosciomierza a na tyl niby wieksza predkosc maxymalna i slabsze przyspieszenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i racja :flesje: ja mam linke gazu od CZ (po lekkiej przerobce) mialem klamke sprzegla od MZ ale z tego zostalo tylko mocowanie do kierownicy a klamka jest oryginalna) linka sprzegla od WSKi 125 (ze sruba regulacyjna) jest nieco za dluga i dobrze jest ja skrucic bo sie linka przycina...ale dobre ulozenie linki tez zdaje egzamin... Glowica od RD ale to wszyscy wiedza ze to prawie takie same silniki.

 

natomiast co do oslony na tarcze (ja mam bebny wiec to teoria) jezeli tarcze sa takiej samej srednicy to nie sadze aby byl problem przystosowac ta oslone do hamulca...jedyna przerobka to mocowanie jezeli jest konieczne :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanoe bo ktoś gdzieś na forum napisał że główka ramy jaką ma dt nie jest ustawiona pod odpowiednim kątem by mozna było na niej skakać. Czy to prawda??? czy chodzi tylko o długie skoki, czy na niewielkich trumnach też mogę skakać(trumny o długości ok 5metrów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...