Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Otóż zciągnąłem już silnik w swojej dt i mam zamiar wymienić skrzynię biegów, mam już drugą i kilka pytań do mechników:

-czy muszę wyminiać całą szkrzynię czy tylko jedną oś z rozwalontm trybem i będzie pasowałą reszczta, czy najlepiej sam tryb wyminić

-jak zciągnąć magneto???? odkręcić narętkę i ściągaczem :) ?

-na co należy zwrucić uwagę przy robieraniu silnika co z tłokiem ( nie mam seryjnego tylko polini chyba 110ccm)

 

 

z góry dziękuje za odpowiedzi, prosze tylko nie pisać że idź do mechnika itp. :clap: bo jest to raczej proste moto i jako wykfalifikowany kombanista sobie powininiem poradzic ;)

 

jak ktoś będzie tak łaskaw to najlepiej niech na gg zagada wieczorkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozłożysz łatwo....rozpołowisz też prosto zapewne ...dla mnie schody by się zaczęły na rozbiórce skrzyni biegów ;)....no ale ja tego nie robiłem i pewnie dasz sobie rade...myślę ze wymiana samego trybu wystarczy ale jak masz całą skrzynkę to sobie porównaj które tryby lepsze i wymień co trzeba.

 

Magneto ściągasz odkręcając śrubę na środku i ściągaczem ;)(ale uważaj na magnesy...trzymają nieźle)

 

tłok ściągnij całkiem razem ze sworzniem i łożyskiem :D

 

A potem przy rozpoławianiu delikatnie z wałem żebyś go sobie nie pwyginał no i jak nie masz sciagacza do połówek bo taki też jest (a fajne zrobiony i polecam jego użycie jak tylko możesz) to wal gumowym młotkiem trochę w wałek zębatki zdawczej i trochę w jedna stronę wału (ale tutaj delikatnie) powinien się rozejść bez kłopotów :D

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że nie szukałem bo szukałem połowe wszystkich stron w tym temacie i nie znalazłem. Więc sie pytam:

 

 

 

ILE jedzie yamaha dt 80 lc2 na 3 biegu na maxa i na 4 biegu.

 

 

Proszę o odp.

pozdrawiam

Edytowane przez kornel YAMAHA DT 80 LC2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik rozłożysz łatwo....rozpołowisz też prosto zapewne ...dla mnie schody by się zaczęły na rozbiórce skrzyni biegów ;)....no ale ja tego nie robiłem i pewnie dasz sobie rade...myślę ze wymiana samego trybu wystarczy ale jak masz całą skrzynkę to sobie porównaj które tryby lepsze i wymień co trzeba.

 

Magneto ściągasz odkręcając śrubę na środku i ściągaczem :crossy:(ale uważaj na magnesy...trzymają nieźle)

 

tłok ściągnij całkiem razem ze sworzniem i łożyskiem ;)

 

A potem przy rozpoławianiu delikatnie z wałem żebyś go sobie nie pwyginał no i jak nie masz sciagacza do połówek bo taki też jest (a fajne zrobiony i polecam jego użycie jak tylko możesz) to wal gumowym młotkiem trochę w wałek zębatki zdawczej i trochę w jedna stronę wału (ale tutaj delikatnie) powinien się rozejść bez kłopotów :cool:

 

Pozdrówka

 

 

 

dzięki za szybka porade odrau pewniej sie za to zabiore :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze bo zaraz mnie krew zaleje O_o Może mi ktoś dać zdjęcie prądnicy z Yamahy DT80 LC 2 ? Od rana staram się złożyć silnik ale nie mam iskry a wiem że mogłem uszkodzić prądnice w czasie rozbierania grata ale musze się upewnić czy to na pewno to.

 

Dobra tak to wygląda u mnie, bez rewelacji ale ciut zdewastowane

 

http://img291.imageshack.us/my.php?image=obraz044zs6.jpg

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz na tej stronce sa takze zdjecia mojej dt, wiec ani mnie nie zaskoczyles ani mi nie pomogles, bo tam jest ponad 3000 zdjec dt 80 :biggrin: ale masz :crossy: za fatyge

http://www.bikepics.com/members/kolo98/96dt80/ masz tu jest moja dt..z przodu ma male biale a z tylu kwadratowe :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie dobrym, normalnym. przy zablokowanym, może napisz ile twoja pojedzie! :wink:

 

Moja zanim mi padł korbowód jechała 105km/h ale ja mam MXa chłodzonego powietrzem....:flesje: i miałem tłoczek 92ccm i w ogóle ostro kombinowane...teraz się dociera i nie wiem ile pójdzie...a narazie mam pewien kłopot i zobaczymy co będzie z tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikepics.com/members/kolo98/96dt80/ masz tu jest moja dt..z przodu ma male biale a z tylu kwadratowe :cool:

 

 

ok dzieki, przy okazji dam lnka na swoje sprzety, chociaz teraz juz tylko jeden mi zostal

http://www.bikepics.com/members/pawel125r/

http://www.bikepics.com/members/pawel80r/

 

P.S musze jakies nowe wstawic, bo te juz troszke stare sa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie szykuje sie do dłuższej trasy moją dt, możecie napisać co w szczególności zabrać co może się mi zepsuć w drodze, co zabrać poza skrzynką z narzędziami i świecą. Jeszcze mam 2 pytania:

1) czy do klejenia dętki są potrzebne jakieś specjalne łatki, czy zwykłe rowerowe??

2) czy na trase muszę mieć w moto założony ślizg łańcucha??

 

Trasa ma ok 450 km w jedną strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...