Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

siema

mam dalej ten problem z obrotami wzrastającymi samoczynnie....

dzisiaj regulowałem gaźnik dalej i udalo mi sie raz doprowadzić do idealnego ustawienia (1.5tys na luzie, szybko reaguje na gaz i szybko schodził z obrotów) ALE jak sie potem okazało bylo to na ssaniu, po wyłączeniu ssania obroty nadal wzrastały same. Przypominam- cylinder Malossi 110, gaznik seria.

 

2. pytanie:

ma ktos jeszcze u siebie w dt lc2 bagnet do oleju w skrzyni? moglby zmierzyc dlugosc pręcika w ktorym miejscu ma dotykac lustra oleju?

3. pytanie

ma ktos zdjecie tulejki ktora sie wyrabia na zębatce przy kopce? bo nie za bardzo wiem o która chodzi (chyba o ta zębatkę co łączy sprzeglo i kopke ale o jaka tulejkę to nie wiem)

miałem to samo i na drugi dzień pierścień poszedł a iglica ci sie czasem nie zawiesza ?? ?? albo za wysoko nie jest ?? ?? po mojemu skądś dostaje sie za dużo powietrza ale skąd ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczesniej pisał ze lepiej sie jezdzi dt na oryginalnym wydechu niz na sportowym... dlaczego?? chodzi o odblokowany czy zablokowany??

 

była gdzies mowa o serwisówce...miałem kiedys gdzies na kompie do 80lc/lcII chyba...moge poszukac...

 

SZUKAM IGLICY ALBO GAŹNIKA KOMPLETNEGO DO 80LCII... --> GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy po necie poszukać ja znalazłem serwisówke w ciągu 10minut na googlach :biggrin: i to do DT80MX :icon_mrgreen: (tej wersji z lat 80-82 :buttrock:)

 

a co do gaźnika to szukam przepustnicy od gaźnika Y16P tego do MXów 80....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamaist pytać sie na co patrzeć to mi powiedzcie czy magneto od dt 80lc2 zapasuje na zapłon od dt 50r bądź mxs /mx elektronika jest mi to bardzo potrzebne ;)

 

jesli wielkosc jest ta sama, to powinno podpasowac, jak cos, to mam magneto od dt 80 mx. moge odsprzedac.

wystarczy po necie poszukać ja znalazłem serwisówke w ciągu 10minut na googlach :icon_question: i to do DT80MX :icon_question: (tej wersji z lat 80-82 :crossy:)

 

a co do gaźnika to szukam przepustnicy od gaźnika Y16P tego do MXów 80....

Czy moglbym prosic o ta servisowke ?

Z gory dzieki mistrzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy po necie poszukać ja znalazłem serwisówke w ciągu 10minut na googlach :icon_question: i to do DT80MX :icon_question: (tej wersji z lat 80-82 :crossy:)

 

a co do gaźnika to szukam przepustnicy od gaźnika Y16P tego do MXów 80....

a ja szukałem na naszym forum chyba ze 2h w dziale serwisówki ;)

 

jackuzy czyżbyś kupił gaźnik bez przepustnicy na allegro za 80czy też 90zl z białego stoku ?? ?? jak tak to od znajomego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :biggrin: kupiłęm za 100zł cylinder, głowicę, gaźnik i kopkę (od DT125) :D no i gaźnik nie ma przepustnicy...tzn całej góry chociaż gość ma mi ją dosłac to moge poszukać też na własną rękę :icon_razz:

 

A co do tej serwisówki to Litrus daj maila na priw bo nie mam :buttrock: serwisówka waży 13,5MB

 

A co do szukania w dziale na forum to bardziej polecam google :buttrock:

 

(znalazłem 10minut, czekałem 30 żeby było okno wolne na rapidshare :biggrin:)

 

 

Albo wiecie co wrzuce ją na mój serwer :buttrock: tylko proszę o nie obciązanie mi go zbytnio :P

 

Link do katalogu DT

 

Pozdro

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamaist pytać sie na co patrzeć to mi powiedzcie czy magneto od dt 80lc2 zapasuje na zapłon od dt 50r bądź mxs /mx elektronika jest mi to bardzo potrzebne ;)

 

oczywisćie ze bedzie pasować tyle tylko ten bezstykowy do MX i do LC a z przerwyaczem (co miały MX) nie podejdzie do lc bo jest inne koło magnesowe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywisćie ze bedzie pasować tyle tylko ten bezstykowy do MX i do LC

tak szefie bezstykowy a od platyniaka nie podejdzie ponieważ są inaczej ułożone magnesy i pole magnetyczne jest inaczej wytwarzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce sprzedać swoją dt80 lc2. cena 3700 rejestrowana na motorower. aktualnie kierunki coś za szybko migają:/ a pozatym wszystko w jak najlepszym porządku. jak coś to pisać na gg 1134355 lub mail [email protected] na gg nie jestem często bo często całe dnie jestem w robocie. yamaha ciągle uzywana. aktualnie dojeżdżam nią do pracy. pozdro

 

aa i jestem z warmińsko mazurskiego. biskupiec. koło 40km od olsztyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wczesniej pisał ze lepiej sie jezdzi dt na oryginalnym wydechu niz na sportowym... dlaczego?? chodzi o odblokowany czy zablokowany??

 

była gdzies mowa o serwisówce...miałem kiedys gdzies na kompie do 80lc/lcII chyba...moge poszukac...

 

SZUKAM IGLICY ALBO GAŹNIKA KOMPLETNEGO DO 80LCII... --> GG

 

 

Tuningowany wydech ma co prawda swoje zalety, np. robi wiecej halasu, jest duzo lzejszy - szczegolnie dyfuzor, ktory jest wykonany z cienkiej blachy i sie szybko nagrzewa. Pozatym tuning rozklada rownomiernie obroty co troche psuje przyjemnosc z jazdy, a w serii jak juz zacznie ciagnac od okolo 6 000obr to jest niezla frajda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos fote tej tuleki o ktorej piszecie ze sie wyrabia i trzeba nabic nowa? (chodzi mi o ta od kopki, ktora powoduje ze sie nie zazębia)

bo nie bardzo wiem o ktora tulejkę chodzi....

jakby ktos mogl dac mi takie zdjecie bylbym wdzięczny, albo chociaz na jakims schemacie pokazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie wie gdzie można kupić simmering do pompy wodnej do DT 80???

PS. Ma ktoś orginalną końcówkę wydechu do DT 80 na sprzedaż??

Chętnie kupię.

samego zimmeringu raczej nie kupisz oryginalnego do dt 80 lc2 będziesz zmuszony kupić cały komplet za ponad 100zł , albo wycieczka do sklepu z łożyskami/zimmeringami i dokupienie na wymiar ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie wie gdzie można kupić simmering do pompy wodnej do DT 80???

PS. Ma ktoś orginalną końcówkę wydechu do DT 80 na sprzedaż??

Chętnie kupię.

 

Podczas remontu tez szukalem tego wlasnie uszczelniacza, ale nic, nigdzie go odzielnie nie kupisz :icon_razz:. Jedynie moze byc w calym komplecie, ja mialem to szczescie, ze moj tylko lekko przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...