Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... Mam zamiar kupic sobie DT 125 R .. Iz ngdy nie miałem stycznosci z tym motocyklem prosił bym o podanie wad i zalet tego motocykla i napisanie co myslicie o tymch ogłoszeniach ...

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M284511

http://www.allegro.pl/item133458834_yamaha...xtra_cena_.html

Z góry dziekuje :).. POZdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam, ostatnio troche pojeździłem i coś zaczeło mi tak jakby szumieć i lekko stukać w silniku przy redukcji biegu lub kiedy jade z górki na biegu. co to może być????? prosze o odp. bo nie daje mi to spokoju

pozdro"

Byc moze odkrecil sie kosz sprzeglowy ...

 

Musze wam powiedziec ze zaspawalem wkoncu wydech i naszczescie juz jest wszystko ok (koszt 20zl) balem sie ze cos sie popsulo w silniku ale jak dospawal to kolanko to motor odzyskal moc :)

:)

 

Jackuzy napisz ile twoje zembatki maja zebow (przod i tyl) i ile jedzie ci na 1 :D porownam przelozenie bo wydaje mi sie ze w 50 jest inna skrzynia ... w 80 chyba sa dluzsze biegi .. moze sie myle jak cos o tym wiesz to wal tutaj bo jestem ciekaw :)

 

 

PS:Kupowal ktos sprzeglo z sklepu motocyklowego lub z larssona ? JEsli tak to jak sie sprawuje ? Mam zamiar kupic bo moje juz sie konczy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Mam zamiar kupic sobie DT 125 R .. Iz ngdy nie miałem stycznosci z tym motocyklem prosił bym o podanie wad i zalet tego motocykla i napisanie co myslicie o tymch ogłoszeniach ...

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M284511

http://www.allegro.pl/item133458834_yamaha...xtra_cena_.html

Z góry dziekuje :).. POZdro :D

siemka. ja mam dt 125r i sprawuje sie bardzo dobrze, jak kupisz moto to radził bym Ci wymienic tłok, ja nie wymieniłem i tłok mi pękł hehe, ale to dlatego ze poprzedni wlasciciel nie zmienial go od nowości:) teraz juz jest wszystko oki.....a co do tych ogłoszeń to te dtki są moim zdaniem zablokowane bo mają od 12-19km :) a moja ma 30km;) ale łatwo mozna je odblokować.........układ wydechowy, CDI i te sprawy;) jak by co to pisz do mnie na gg lub na priv. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jackuzy napisz ile twoje zembatki maja zebow (przod i tyl) i ile jedzie ci na 1 :) porownam przelozenie bo wydaje mi sie ze w 50 jest inna skrzynia ... w 80 chyba sa dluzsze biegi .. moze sie myle jak cos o tym wiesz to wal tutaj bo jestem ciekaw :)

 

 

Z przodu mam 15 zębów z tyłu nie liczyłem ale podobno jest 44 zęby :D (z rometa :)) z tym że jak mówiłem pewnien nie jestem.....co do długosci biegów to pierwsze 3 sa strasznie krótkie....na jedynce dochodze do około 25km/h ale musze to sprawdzić...jutro spojże bo pewny nie jestem.....

 

a odnosnie wydechu :) dziś spostrzegłem szczelinę na kolanku przy łaczeniu blach czyli ja tez musze do spawacza się wybrac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam 15 zębów z tyłu nie liczyłem ale podobno jest 44 zęby :) (z rometa :D) z tym że jak mówiłem pewnien nie jestem.....co do długosci biegów to pierwsze 3 sa strasznie krótkie....na jedynce dochodze do około 25km/h ale musze to sprawdzić...jutro spojże bo pewny nie jestem.....

 

a odnosnie wydechu :) dziś spostrzegłem szczelinę na kolanku przy łaczeniu blach czyli ja tez musze do spawacza się wybrac :)

 

 

 

Moja na oryginalnych zebatkach:) i sportowym wydechu;/ wyciąga ok 35km/h na jedynce przy ok 11-12 tys.I u mnie biegi są dłuzsze jakies.Mam prównanie z innymi Dt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepiej :) kolega pospawa mi migomatem w 5 minut za darmo :)

 

jednak wyglada na to ze bde musial wymienic uszczelniacze przedniego zawieszenia ;/ moze i nie drogie to to ale roboty ;] jak sie rozkłada lagi przy okazji?

 

poza tym mam kłopot z zapalaniem z kopa....czasem zapali ale czesciej zajmuje z pychu...co prawda po 3-4 metrach pchania ale nie z kopa.....nie wiem o co biega :/ macie jakis pomysł? Gaźnik jest ok może zapłon ale ustawiłem go tez ok ....nie wiem o co chodzi kompletnie....

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez isntrukcje i tam maszdoladna budowe lag wiec nie powinno byc problemu :) A tak w skrocie to wyciagasz algi z polek, odkrecasz srubke z gory i z dolu, wyciagasz (nie za mocno), wbijasz uszczelniacz, skladasz i instalujesz w polkach :D Powinno dzialac :) PODRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak.... nie mam instrukcji :) ani śrubki na dole :) więc jak teraz? to że wyjąć z półek to wiem bo wymieniałem juz uszczelniacze w CZ i nawet nieźle mi to poszło (pomijając że przy wyjmowaniu został bym zabity przez jeden z uszczlniaczy który za szybko opuścił swoje miejsce :D) ale tutaj własnie nie ma śrubki na dole dlatego się zastanawiam...czy to się tylko na górze trzyma? ;]

 

poza tym dziś złapałem kapcia :] byłem w Profi i gośc mi za super michelinowską dentkę wzmacnianą enduro zaspiewał 57zł ;] co jest jak na mój gust ceną masakryczną....wiecie gdzie w Łodzi mozna jeszcze kupić dentkę? nie koniecznie wzmacnianą ale normalną w ludzkiej cenie......z tym odpalaniem się troche poprawiło (kombinowałem z mieszanki śrubką w gaźniku...może sie coś uda ustawić) ale nadal jest kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam motor DT 80 i jego silnik jest w czesciach macie moze jakies zdjecia silnika lub opis skladania zebym mial jakas pomoc ?? Ile mnie bedzie kosztowac Koszyk sprzeglowy, i naped z walu na tarcze, a i czy silniki motoru LC1 i LC2 sa takie same ?? piszcie i wysylajcie foty silnika na GYGY 4564202 z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuzy moj ojciec jak zmienial uszczelniacze w lagach to naciskal na lage bo nie chcial tloczek wyjsc i wkoncu tak strzelil ze jak by nad nim mial glowe to by przebilo na wylot :bigrazz:

 

Wyciagnij lagi i na gorze masz takie zaslepki pod zaslepkami srubki ... odkrec je i wtedy juz sobie poradzisz .... gorzej z wyciaganiem starej uszczelki ... duzo sie urobilem z moim tata ... srubokretem, rozne sposoby...trzeba uwazac zeby nie z charowac materialu bo bedzie olej przepuszczal :buttrock:

 

 

Pozdrawiam i powodzenia :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...