Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy na swozniu tlokowym maja byc podkladki w lc 80?

 

 

Pytałeś o sworzeń tłokowy i takim sworzniu mówiliśmy :icon_rolleyes: Na dolnym sworzniu korbowodu też chyba nie ma podkładek, bo z tego co pamiętam ruch na boki jest dopuszczalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazowalem dzis wszystkie okna w cylindrze do mojej dt pilnikiem, podszlifowalem krawedzie, a potem drobnym papierkiem wodnym przelecialem, chyba dobrze zrobilem?

 

I pytanie czym najlepiej umyc cylinder po takim zabiegu? Cylinder jest takze po szlifie wykonanym wczesniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopaki mam pytanie.

 

szukam linek od Y.V.P.S bo w jednej ten badziewny gwint mi sie zrąbał i czy w DT 125 były jakieś zmiany w silniku między latami 1998-2005? Moja jest 05 a ta z której by byly linki 98. Ja mam oznaczenie 3RM-E a tamta 3BM-E a z wyglądu niby to samo(zdjęcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to samo bo do 2003 wyglądała tak:

http://www.motorcyclenews.com/upload/21765...ages/DT_125.jpg

A po tym roku tak:

http://republika.pl/blog_lr_4621000/6965643/tr/dt_125.jpg

 

Z różnic wiem na pewno, że nowa ma elektroniczny starter, brak kopanego i obrotościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopaki mam pytanie.

 

szukam linek od Y.V.P.S bo w jednej ten badziewny gwint mi sie zrąbał i czy w DT 125 były jakieś zmiany w silniku między latami 1998-2005? Moja jest 05 a ta z której by byly linki 98. Ja mam oznaczenie 3RM-E a tamta 3BM-E a z wyglądu niby to samo(zdjęcie)

 

Jeśli masz pancerz w dobrym stanie to polecam udać się do zakładu naprawiającego linki lub załatwić sprawę przesyłkowo. Koszt 25-40zł i na pewno masz pasującą w stanie niemal nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poratujcie wiedza na szybkiego. Potrzebuje info czym rózni sie DT125 LC1 od LC2. Rankiem stałem sie posiadaczem DT 125 LC -35E z 1984r. Chcialem dzis kupic kompletny naped a sprzedawca mnie pyta czy do LC1 czy LC2. W srode mam wolny dzien i chcialem polatac bo juz mnie ta zima dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam pytanie jakie są koszty napraw dt 125 czy w tym modelu trzeba wymieniac co sezon tłok czy cylinder ? Jak sobie radzi w terenie ? Dziękuję i pozdrawiam .

 

 

koszty są zależne od tego co padnie i jak jezdzisz. to nie cross żeby co kilka mth wymieniać tlok czy korbe+tlok.

na allegro masz częśći to sobie poprzegladaj. jak remont juz koniecznie musialbys zrobic a nie chcesz motoru na gownianych czesciach skladac to te 500-600zl trzeba dac ale to znowu po takim czyms masz motor na dlugi czas niewymagajacy wkladu(mowie o remoncie).

 

masz jakis tam kosztorys: 340zl tlok ale to wossnera z calymi pierdolami do tego szlif(moze z 50zl) uszczelki(100zl moze taniej) a nie jakies tam silikony i motorek smiga. no chyba ze walnie kobra ale to chyba w DT rzadko, tu jednak wysilony silnik nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na początku może być trochę mocna ale jak masz szacunek do gazu to dasz radę.......

 

seryjna dt 125 jest bardzo niska, ja mam 176cm wzrostu i siedze jak na czopperze (strasznie nisko, nogami dotknąć gleby bez problemu)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka

Mam obecnie 194 cm i cały czas rosnę i chce sobie zakupić jakaś Dt. Tylko mam dylemat jak dotąd jeździłem na maszynach typu Honda mTX 16KM i bez problemu dawałem radę i teraz nie wiem czy kupić sobie 125 z 80/50. Problem polega na tym że motem chce sobie pojeździć w terenie jednak dojazd gdzieś dalej wchodzi też w gre i właśnie nie wiem co wybrać;/ Kolega ostatnio został złapany i wybulił 700zł z kolei nie wiem czy z moim wzrostem i wagą będę miał frajdę z 80. Moto w granicach 3000zł więc powinienem coś juz dostać :) Czekam na jakieś sugestie i wady co do mota mi jest to bez różnicy przy jednym i drugim będe sie musiał wszytkiego uczyć od podstaw, ale mam wielu kolegów manaików więc pomogą :) A więc co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to co 50 przecież nie będę jeździł bo będzie miała za mało mocy jak na moją budowe;/ z kolei na 125 będę mógł zdawać dopiero za 1,5 roku... W wcześniejszych postach czytałem ze 80/50 to dobre rozwiązanie. Zawsze też mogę się ograniczyć do jazdy w teren... Sam już nie wiem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...