Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.bikepics.com/pictures/345589/

 

Widzisz wydech, pod wydechem masz taki srebrny prostokątny kawałek, to jest właśnie końcówka linki obrotomierza. Na zdjęciu wygląda jakby wchodziła w obudowe dozownika ale ona wchodzi w skrzynie biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siama ! Mam problem z usawieniem tylnego koła... Wymieniłem cały zestaw napędowy, okazuje sie ze napinacze łańcucha są niemal aksymalnie wysunięte(odchylone koło do tyłu) (łańcuch jest ok) tylko napinacze do kitu chyba:(... Moglibyscie mi podać jakieś foto jak to powinno wyglądać od str. wachacza? Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI!!! Pilnie przosze o pomoc bo kiedy wyjade do oło samo się przestawia! Gwint na ośce jes super! łożyska i uszczelniacze nowe! POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siama ! Mam problem z usawieniem tylnego koła... Wymieniłem cały zestaw napędowy, okazuje sie ze napinacze łańcucha są niemal aksymalnie wysunięte(odchylone koło do tyłu) (łańcuch jest ok) tylko napinacze do kitu chyba:(... Moglibyscie mi podać jakieś foto jak to powinno wyglądać od str. wachacza? Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI!!! Pilnie przosze o pomoc bo kiedy wyjade do oło samo się przestawia! Gwint na ośce jes super! łożyska i uszczelniacze nowe! POZDRO

 

Według mnie to łańcuch masz za długi... Ile ogniw ma ten nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na tym żeby mieć motorower i jeździc po mieście to dt 50 jest bardzo dobra (100 razy lepsza od simaczy, rometuw itp... :) ) ale osobiście proponował bym ci DT 80/50

ale jeśli nie będziesz jeździł po mieście to bież 125 bo mocy nigdy nie za wiele :eek:

pozdro

ja mam do sprzadania Yamahe dt 80 w dobrym stanie za niedroga cene jezdzi swietnie 95 rok kontakt 500190025

 

Siemka. Planuje sprzedać Simsona i kupić Yamaszke DT 80 LC 2. Lecz ma pewien problem bo nie znam się za bardzo na enduro, czyli na DT również. Więc mam kilka pytań dotyczących tego właśnie motorku. Czy według was jest to dobry sprzęt na rozpoczęcie przygody z enduro? Jak jest z awaryjnością tych motorków? Ile to pali w terenie, a ile po drodze? Ile to ma koni? Ile to jedzie max? No i ile max kasy trzeba zainwestować w kupno tego motorku?

Bardzo proszę o odpowiedz. Z góry dzięki.

Ja mam do sprzedania DT 80 jesli jestes zaintereswonay tel 500190025 powiem ci jedno to jakbys sie przesiadl z fiata na audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to łańcuch masz za długi... Ile ogniw ma ten nowy?

 

 

NIe wiem - nie sprawdzałem tego ...Kupiłem go pod DT 125 z Allegro do tego modelu ...Myśle że jest coś nie tak z napinaczami ...ale nie mam nic do wgladu żeby obejrzeć u kogoś...:cool: Skrócenie łańcucha pomogło by - ale w razie gdyby strzelił czy nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania DT 80 jesli jestes zaintereswonay tel 500190025 powiem ci jedno to jakbys sie przesiadl z fiata na audi

 

Widzisz datę cytowanych przez Ciebie postów? ... z połowy sierpnia 2006 roku!!!

I jak chcesz sprzeda ta DT to daj ogłoszenie do giełdy forumowej, a nie pisz o niej w każdym temacie!!!

 

NIe wiem - nie sprawdzałem tego ...Kupiłem go pod DT 125 z Allegro do tego modelu ...Myśle że jest coś nie tak z napinaczami ...ale nie mam nic do wgladu żeby obejrzeć u kogoś...icon_sad.gif Skrócenie łańcucha pomogło by - ale w razie gdyby strzelił czy nie wiem ...

 

Pod DT 125 mógł być, ale wystarczy, aby był o kilka ogniw dłuższy od odpowiedniego i juz jest dupa!

Edytowane przez Jabud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuRDe 80 problemów dalej robi swoje i znowu czegoś nie wiem

 

Ostatnio śmigałem po mieście ( bez oleju pół drogi bo nie uszczelniłem kapy sprzęgła ) i przegrzałem skrzynie biegów tak że popychacz sprzęgła spuchł i ledwie chodził. Zalałem półsyntetyka, poczekałem aż troche ostygnie i jakoś to chodziło ale pojawił się problem z wyskakującą 2-ką, trzeba kilka razy ją wrzucić żeby zaskoczyła uznałem że już wodziki się skończyły i tu moje pytanie czy jest w Warszawie warsztat który się zajmuje takimi rzeczami ? googlowałem już i nawet w znanych mi warsztatach nie widziałem nic na temat skrzyń biegów.

 

BTW Czy to możliwe żeby zagotować skrzynie biegów podczas gdy chłodnica daje się ręką dotknąć ? z tego co pamiętam w głowicy jest termostat ale raczej sprawny a jeszcze dla pewności oczyściłem go z nalotu ( poprzedni właściciel pomykał na wodzie O_o )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda z chłodnicy nie chłodzi skrzyni biegów. Tam tylko znajduje się pompa wody która zapewnia obieg wody w Cylindrze i głowicy.

A co do wodzików to bym najpierw dokładnie sprawdził, bo wymienisz a okaże się że to nie to.

 

Ale czy to nie jest tak że kartery nagrzewają się od cylindra i wału korbowego ? Jeśli cylek jest źle schłodzony to i kartery będą gorące, no przynajmniej tak mi się wydaje, niech mnie ktoś poprawi.

 

Dzisiaj po przejażdżce sprawa ma się tak że na początku było wporządalu, nawet sprzęgło dobrze chodziło a jak już wracałem na parking to znowu dwójka niechętnie wchodziła.

 

No i znowu musze naciągać łańcuch bo mam tylko jeden napinacz ale już się zajołem drugim :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

Jak to jest ze szprychami? bo mam taką chece że mi wypadły ze dwie z tyłu. moge gdzie dokupić te dwie i sobie dokręcić czy może trzeba komplet brać. nie ma problemu z przykręceniem? wiecie gdzie moge dostac? może jakiś link...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...