Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

ojoj! nie zmieniłem swoich danych. bo dt 80 lcII to miałem wczesniej. mam teraz nowy nabytek sachs 125 zz. tam juz jest zawór wydechowy. zostałem na forum yamaha dt bo to jest motocykl najbardziej zblizony (trudno znalezc forum o sachsie) do mojego i to forum wydaje mi sie najbardziej sensowne - oblegane przez prawdziwych zapaleńców a nie jakies ci*y którym tatuś kupił motorek i synuś jak chce wymienić klocki to wozi do mechanika ;]

 

tego sachsa kupilem za 2650zł a jest z 97 roku. oczywiscie cena moze wydac sie podejrzliwa no ale biorąc pod uwage to ze lampa mi tylna nie swieci linka predkosciomierza zerwana i akumulator słaby, do tego ten klekot... powolutku do sezonu wszystko sobie naprawie. ale oczywiscie masz racje patryk ze nie zawsze sie opłaca. ta moja ostatnia yamaha to tez byla porazka. wszystko z niej cieklo. bomba na kołach. no ale trza sie najpierw troche poznac. trzeba tez miec troche szczescia a ja na to licze ;) poza tym ogolnie stan techniczny motorka mnie zadowala. jak sie zamkne w 3500zł z transportem licząc to bede szcześliwy.

 

jeszcze powtórze te pytanie. czy nikt sie do mnie nie przywali jak nie zarejestruje motora w ciagu miesiaca? bo to ze policja by mnie mogla dupnąć jakby zatrzymali to wiem. ale jezdzic i tak nie bede. czy nie bedzie jakiejs kary potem przy rejestracji czy cos w tym rodzaju..

 

 

Ja Ci tylko powiem że jeździłem samochodem i nie rejestrowałem (przerejestrowywałem) na siebie przez 1,5 roku i nikt sie do mnie nie przyczepił... W Wydziale Komunikacji zastępca kierownika (znajoma mamy ;) ) powiedziała nam że nie ma obowiązku przerejestrowania.. zatem przez 1,5 roku jeździłem na starym dowodzie z umowa kupna sprzedaży i OC już na osobę na umowie... miałem kilka kontroli ale nigdy nie miałem problemu z tym (dopiero jak mi dwie pijane dziewuchy pod koła wlazły i przez zbitą przednią szybę zabrali mi dowód miałem problemik ten dowód odzyskać ale w końcu się udało :buttrock: (po 2h stania i gadania z urzędnikami ;] ) ) niemniej to wszystko działo sie jakieś 2 lata temu i nie mogę potwierdzić ze obecnie jest tak samo. Ale ja na twoim miejscu nie przejmował bym sie niczym :evil: jeździj sobie spokojnie rób co trzeba i na wiosnę idź do urzędu.. nie będą pewnie robić żadnych wątów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze miedzy prowadnica a lancuchem powinny wejsc 2 palce

hehe to tak jak piana?:D Z serwisówki wynika ze powinno byc 15-20mm luzu patrząc na dolnej częscie mniewięcej w połowie długości łancucha ;P (a przynajmniej z tego co pamiętam :P)

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takie błahe pytanie które mnie nurtuje od pewnego czasu, otóż już jakiś czas temu kupiłem tłumik tuningowy do yamaszki używany oczywiście nie będac pewnym co to za tłumik i nie jestem pewien do tej pory a mam zamiar właśnie spytac czy tłumik na zdjęciu(chodzi mi o końcówke tylko) to Gianelli?? bo jeśli takto mam właśnie taki;) Czy są inne tłumiki o identycznym wyglądzie??

 

Zdjęcie: http://www.bikepics.com/pictures/772123/

 

Z góry dzieki

Edytowane przez CHAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. dzisiaj smigotalem troszke i jade po prostej jakies 60 km/h ( po asfalcie wracając do domu ) zwolnilem obroty moto zdechł, nie moglem odpalic z kopki, popchnąłem i jakos po 20 metrach zajarzył. pochodził jakieś 30 sekund znów padł. kolejne 20 metrów pchania, odpalił wsiadłem przejechałem 1 km zatrzymałem sie zaczęło strzelac z tlumika, padł. za cholere nie dało rady już odpalić a co jakieś 30 cm przy pchaniu strzelało z tłumika i leciały iskry az sie jasno robiło ;) ...jeżeli to cos pomoze to powiem ze jest jakieś 1000km po dotarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiles tego Sachsa z Allegro ktory nie dawno tam byl, to bede musial Cie troche zmartwic. Ktorys z forumowiczow pojechal ogladnac to i okazalo sie, ze to niezla mina...

być moze ten. ale przeciez tych motorow jest troche. a umiesz uzasadnic czemu niezla mina? ciekawi mnie to. bo ja np uważam ze oczywiscie motor jest do naprawy ale nie mozna mowic o jakims niepowodzeniu z mojej strony. silnik wyglada ladnie, sprzeglo bardzo dobrze dziala, biegi wszystkie wchodza i tez przyspieszenie ma zawaliste. gość o wszystkich wadach mnie poinformował i raczej i niczego nie ukrył. zobaczymy jak to bedzie dalej. nie mozna oczekiwac po takiej cenie super ekstra motoru. zreszta ja jestem ze wschodu polski (biala podlaska) i wiem ze najlepiej byłoby pojechac na zachód bo tam jest najwiecej dobrych tanich motorow do kupienia ale niestety taka podróż wyniosłaby mnie duzo. na to mnie nie stac. do tego nie mam w okolicy osoby ktora sprowadza jakies fajne tanie endura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. dzisiaj smigotalem troszke i jade po prostej jakies 60 km/h ( po asfalcie wracając do domu ) zwolnilem obroty moto zdechł, nie moglem odpalic z kopki, popchnąłem i jakos po 20 metrach zajarzył. pochodził jakieś 30 sekund znów padł. kolejne 20 metrów pchania, odpalił wsiadłem przejechałem 1 km zatrzymałem sie zaczęło strzelac z tlumika, padł. za cholere nie dało rady już odpalić a co jakieś 30 cm przy pchaniu strzelało z tłumika i leciały iskry az sie jasno robiło ...jeżeli to cos pomoze to powiem ze jest jakieś 1000km po dotarciu.

 

 

Prawdopodobnie coś z zapłonem nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tez tak myślałem, z ekeltroniką nic na 100% a wygląda mi to znów na pierścienie ;| ile można boooże :s juz 3 raz wymieniać pierścienie na nowym tłoku od miesiąca jazdy? ekhm. narazie ide zmienić świece, zobaczymy.

Edytowane przez Kuba Stolarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia Kuba :lalag: ale tez mysle ze pierscienie :biggrin:

 

Mi jak sie tak j*b** to byl taki kabelek pod siedzeniem :P odlaczal mi sie i motor gasl ... pchalem i palil i gasl ;P ale Ty pewnie pierscienie :biggrin:

Edytowane przez rybex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...