Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Mój kuzyn chce zakupic Yamahe DT 80,niema neta wiec prosił mnie abym sie zapytał was czy to jest

dobry wybór Taka DT 80.Jest w tym samym wieku co ja,i teraz moje pytania

Ile pali taka DT 80

Ile wychodzi sezonowe utrzymanie ?

Jakie to ma przyspieszenie?(Niektórzy mówią ze taka Yamaha ma szanse z MZ 150,to prawda??)

Czy jest to sprzed awaryjny?

I najwazniejsze,czy nadaje sie to na trase?? bo chce tym smigac do kolegów,do szkoły itp.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

-Moja pali z 7 w terenie, ale ja mam 110, podejrzewam, że 80 ze spokojna jazda w 4/5l. się zmieści.

-DT to motor który większość ludzi poleca "sprzęt bez awaryjny, silnik nie do zajechania" itp.

- zależy na jaki stan trafisz , niektórzy przez cały sezon tracą kasę tylko na wache, niektórzy (tak jak ja :crossy: ) na remonty.

-do 6 tys dostaje porządnego kopa, wiec albo jeździsz ekonomicznie i bez szarpania (do 6 tys), albo zapie*dalasz, MZ nie wiem czy weźmie (nie mam porównania).

Zależy na jak długa trasę. Ale do pałowania 100km/h jest trochę niewygodny.

Edytowane przez YADT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mojej DT 125. Tam na dole w silniku po prawej stronie za dźwignią hamulca tylnego jest takie kółeczko ze szklaną szybką. I jak kupowałem moto to cała szybka była zapełniona jakimś płynem. A teraz już tego płynu mało zostało i nie wiem co to za płyn i gdzie go uzupełnić :crossy: Pomocy... Z góry dzięki. Pozdro

Edytowane przez jojof16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img210.imageshack.us/img210/5631/kopiaobraz006ix8.jpg

 

Nie chyba nie o płyn hamulcowy chodzi bo wiem że on jest trochę wyżej w takim zbiorniczku z niebieską zakrętką (jest na zdjęciu). Mi chodzi o coś takiego co jest za dźwignią hamulca jak się ją w dół weźmie pociągnie :icon_razz: Nikt nie wie co tam może być pokazywane ? Poziom paliwa, oleju... ?

Edytowane przez jojof16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam jeszcze jedno pytanie dotyczące mojej DT 125. Tam na dole w silniku po prawej stronie za dźwignią hamulca tylnego jest takie kółeczko ze szklaną szybką. I jak kupowałem moto to cała szybka była zapełniona jakimś płynem. A teraz już tego płynu mało zostało i nie wiem co to za płyn i gdzie go uzupełnić :icon_razz: Pomocy... Z góry dzięki. Pozdro

 

W jakiś modelach DT szybka w silniku była do sprawdzania poziomu oleju, a dolewa sie przynajmniej u mnie przez otwór koło kopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu co pokazujesz to ja mam śrubę do spuszczania oleju.

Może w tych nowszych jest inaczej. Ale wątpię bo widać też oczko od oleju pod kopką(zakryta jest dźwignią cham.) jeżeli widzisz tam poziom oleju to radzę spuścić olej i zalać nowym.

 

 

Dzisiaj odłączyłem dozownik, zobaczymy czy będzie dalej kopcił jak komin.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się właśnie wydawało że to jest olej bo tam nad tym jest jakiś wlew i pisze oil 750 cm3. Ale jaki olej tam wlać ? A jaki do tego całego dozownika bo tam też mi brakuje. Może zadaje dziecinnie głupie pytania ale jestem całkowicie zielony więc mi wybaczcie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciał bym się z wszystkimi przywitać. :icon_razz: . Mam 13 lat i przymierzam się do zakupu jakiegoś enduro. Do tej pory jeździłem moim ukochanym :biggrin: Rometem

, ale niedługo będę mógł zrobić kartę motorowerową. Interesuje mnie jakiś enduro 80 zarejestrowane jako 50. Najlepszym rozwiązaniem byłaby dla mnie chyba Yamaha Dt80 lc II, ale co wy o tym sądzicie.

 

Ps. Zauważyłem ,że często pytacie się o wzrost i wagę więc: ważę 55kg i mam 167cm wzrostu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie za bardzo rozumiem. Na stronie Castrolu pisze, że ten olej http://www.castrol.com/castrol/productdeta...ntentId=7028801 jest do silnika a patryk3860 mówi że taki jest do dozownika... Nie rozumiem :D Czyli jak kupię tego Castrola co wyżej to gdzie mam go wlać ? A ten drugi olej to ma być podobno jakiś SAE 10W30 i to ma być Transmissiom Oil. Czyli jak mi się wydaje to taki wlewa się tam do silnika koło hamulca ?

 

PS. Boże ale ja jestem głupi wybaczcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...