Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś jakiś SPRAWDZONY sposób na czyszczenie skrzyni korbowej nie rozpoławiając silnika?

 

Ja słyszałem, że można spuścić olej, następnie wlać ropy, potem przejechać sie dosłownie 100-200m(bo tyle chyba nie powinno zaszkodzić silnikowi), później wylać to co jest, na wszelki wypadek przepłukać jeszcze benzyną, spuścić i zalać nowy olej. Ale nie testowałem tej metody, więc nie ręczę za nią, więc niech ktoś sie wypowie jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje jakis elektryczny licznik motocyklowy ma ktos jakis albo jak wie o czyms takim to pisac

 

poszukaj na allegro sa fajne za 40 czy 30zł podświetlane :banghead: tylko przygotuj się na przerobienie i przedłużenie kabelka od licznika do koła. Ale to obojętne co kupisz i tak będziesz musiał przerabiać. Jedyne na co patrz to żeby miał zakres do 199km/h bo szybciej i tak nie pojedziesz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że można spuścić olej, następnie wlać ropy, potem przejechać sie dosłownie 100-200m(bo tyle chyba nie powinno zaszkodzić silnikowi), później wylać to co jest, na wszelki wypadek przepłukać jeszcze benzyną, spuścić i zalać nowy olej. Ale nie testowałem tej metody, więc nie ręczę za nią, więc niech ktoś sie wypowie jeszcze...

 

Chodziło mi o skrzynie korbową, nie o skrzynie biegów :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o skrzynie korbową, nie o skrzynie biegów :icon_evil:

 

jak chcesz ją czyścic bo coś Ci tam wpadło to tylko rozbiórka inaczej nie da się dokładnie tego zrobić....chociaż możesz spróbować ale ja osobiście bałbym sie ze coś mi sie wpierdzieli w tłok...a to już nie jest miłe (przeżyłem to kilka razy ;/ ) a jeżeli chcesz czyścic z innego powodu to .... w w sumie cylek out i jazda....ale patrz wyżej efekt może być nieznany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro sa fajne za 40 czy 30zł podświetlane :biggrin: tylko przygotuj się na przerobienie i przedłużenie kabelka od licznika do koła. Ale to obojętne co kupisz i tak będziesz musiał przerabiać. Jedyne na co patrz to żeby miał zakres do 199km/h bo szybciej i tak nie pojedziesz :biggrin:

 

nie no nie chce kupywac jakiegos badziewia za 30-40 zł jeszcze od rowera moge dac 200-300 zł ale niech juz lepszy bedzie bo w rowerowym nawet obrotomieza niema takze piszcie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie chce kupywac jakiegos badziewia za 30-40 zł jeszcze od rowera moge dac 200-300 zł ale niech juz lepszy bedzie bo w rowerowym nawet obrotomieza niema takze piszcie dalej

 

No to powodzenia...moim zdaniem takie zabawki są nieopłacalne no ale to tylko ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz ją czyścic bo coś Ci tam wpadło to tylko rozbiórka inaczej nie da się dokładnie tego zrobić....chociaż możesz spróbować ale ja osobiście bałbym sie ze coś mi sie wpierdzieli w tłok...a to już nie jest miłe (przeżyłem to kilka razy ;/ ) a jeżeli chcesz czyścic z innego powodu to .... w w sumie cylek out i jazda....ale patrz wyżej efekt może być nieznany :rolleyes:

 

Pękły mi pierścionki, więc zakładam że cos tam się mogło wsypać. Może sposób, który podpowiedział mi EnduroMax czyli ropą pod ciśnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...