Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest problem (jak wczesniej). Potrzecpilem moto na linke do auta i probowalem odpalic na pych. Na poczatku strzelala, pozniej chodzi;la tak glosno (jak to na pych) bbbbbbbbuuuuuuuuuuuuuuuu......., dawalem gazu niby powoli jechala, zatrzyma;lismy sie, strzelila i zgasla. Czy to jest spowodowane koncem tloka?

 

Na 99% padły ci pierścienie. Ja też tak teraz mam i objawy są identyczne, ale moja jeszcze jeździ :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh to bardzo fajnie ze to tylko to, zmieniam tlok, pierscienie i sworzen na nowe :icon_eek: Niemoge sie juz doczekac jak ja dosiade. Ile km docierac? i jak?

 

Myśle, że 500 km w zupełności wystarczy. Na początku odpalić ją na jakieś 10-15 min, potem poczekać aż wystygnie i jazda :icon_rolleyes: Na początku uważaj z manetką! Pierwsze 50-100 km jest najważniejsze, w tym zachodzi wyrównywanie się i dopasowywanie gładzi cylindrowej do pierścieni i tłoka. Po tym czasie, jeździj normalnie, ale z umiarem. NIE PRZEGRZEWAJ, NIE ZAMULAJ MOTO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu pierwszy raz i mam pytanko do czego podłączyć dwa gumowe wężyki wychodzące z prawej strony gaznika w Yamaha DT125r????

pomóżcie!!!!!!! :icon_mrgreen: ;) :banghead: :banghead:

Jeżeli wychodzą z gaźnika to niech sobie wiszą... Nic z nimi nie rób.

 

 

Moje pytanie: W dt125 jest coś takiego jak przekrecisz kluczyk jest dzwiek eeeee (i powrotyny) eeeee... Wydostaje sie to z silniczka który reguluje hmmmm średnice wylotu spalin... Tzn Chyba wiadomo o co chodzi... No nie wiem jak to wytłumaczyć. Jest to z lewej strony moto. Jak gdyby zawór: Power Wazle czy coś takiego po niemiecku.

Pytanie. Czy jak wyłącze ten silniczek (bo on zmniejsza i swiększa prześwit na wyjśćiu spalin) to sie nic nie stanie i moto bedzie ładnie chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie czegos za dużo w gaźniku to wyleci jakimś wężykiem.

Przez jaki dozownik? Zobacz sobie jak odchodzi rurka z baku i dojdziesz do gaźnika. No nie wiem o co ci chodzi w tej chwili wiec to przyszło mi tylko na myśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że 500 km w zupełności wystarczy. Na początku odpalić ją na jakieś 10-15 min, potem poczekać aż wystygnie i jazda :wink: Na początku uważaj z manetką! Pierwsze 50-100 km jest najważniejsze, w tym zachodzi wyrównywanie się i dopasowywanie gładzi cylindrowej do pierścieni i tłoka. Po tym czasie, jeździj normalnie, ale z umiarem. NIE PRZEGRZEWAJ, NIE ZAMULAJ MOTO!!!

 

 

To co krecic ja do 4 tys., ale z umiarem, nie za szybko ani za wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co krecic ja do 4 tys., ale z umiarem, nie za szybko ani za wolno?

 

Do 4 tys. to przesada, ale najważniejsze, abyś jej nie piłował i nie zamulał, czyli nie jeździł na wysokich biegach z małymi obrotami. Poprostu musisz to wyczuć :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie, że pisze na ten temat już pewnie 1000 raz, ale nie moge znaleśc żadnej konkretnej odpowiedzi w necie...

 

Mianowicie chodzi mi o sportowy dyfuzor wraz z końcówką do dt 125 r (np. gianelli)( Nie interesuje mnie kupno z innego kraju) MOżna kupić taki w PL? Może ma ktoś z was do sprzedania? chętnie kupie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie chodzi mi o sportowy dyfuzor wraz z końcówką do dt 125 r (np. gianelli)( Nie interesuje mnie kupno z innego kraju) MOżna kupić taki w PL? Może ma ktoś z was do sprzedania? chętnie kupie:)

 

Ja mam Gianneli, ale w DT 80. Poszukaj tu albo tu + Google. Jeśli już coś znajdziesz to nie zdziw sie ceną. Chyba, że chodzi ci o używke to szukaj na Allegro.

Edytowane przez Jabud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...