Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie. chciałbym zmienic tłok i pierscienie. w sumie to moto juz rozebrałem. cylinder niejest porysowany ale czy cos da jesli zrobie szlif??? i czy jest jakas max. srednica cylindra po ktorej wiecej juz szlifow niemozna robic???

Edytowane przez xlukasz6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie. chciałbym zmienic tłok i pierscienie. w sumie to moto juz rozebrałem. cylinder niejest porysowany ale czy cos da jesli zrobie szlif??? i czy jest jakas max. srednica cylindra po ktorej wiecej juz szlifow niemozna robic???

 

Jak nie jest porysowany to teoretycznie nie musisz robić szlifu ale w praktyce lepiej go zrobić na następny nad wymiar. A co do max średnicy to zastanów się czy jest taka granica? ;] powiedz jaką masz teraz średnicę to Ci odpowiem czy możesz go jeszcze szlifować czy lepiej szukać jakiegoś na allegro :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakas granica to chybA JEST. TERAZ MAM 51MM CHYBA JESLI DOBRZE ZOBACZYŁEM.

no to jak masz 51mm to musisz szukać nowego cylindra b to jest max jakie są produkowane tłoki. Ja miałem przerobione na 52mm ale tłok był od WSki :D (przerobiony)

 

Zatem moja rada jest taka żebyś poszedł do zakładu gdzie robią szlify cylindrów i poprosił pana żeby ci zmierzył dokładnie średnice tego cylindra (chyba ze sam masz średnicówkę) jeżeli wynosi mniej jak 51mm na tyle zeby dało się zrobić szlif pod tłok 51mm to zrób i kup największy tłok, jak się nie da to tylko nowy cylek (może jakiś prox albo coś co ci zrobi z silniczka 115ccm? :D)

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Poratujcie mnie.

Mianowicie potrzebuje na gwałt tulejkę do zębatki od kopki ( zapewne wiekszość osób przerabiało już ten temat).

W moim mieście nie ma żadnego zakładu, który podjąłby się tego zabiegu.

Czy ktoś mógłby ewentualnie u siebie dotoczyć mi taką tulejkę (odpowiednią) i wysłać do mnie za jakieś tam pieniądze.

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, to prosze walic na PW, bądź gg.

Ostatecznie czy ktoś zna jakiś inny sposób zastapienia tej tulejki? Łożysko igiełkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

Poratujcie mnie.

Mianowicie potrzebuje na gwałt tulejkę do zębatki od kopki ( zapewne wiekszość osób przerabiało już ten temat).

W moim mieście nie ma żadnego zakładu, który podjąłby się tego zabiegu.

Czy ktoś mógłby ewentualnie u siebie dotoczyć mi taką tulejkę (odpowiednią) i wysłać do mnie za jakieś tam pieniądze.

Jeżeli byłby ktoś zainteresowany, to prosze walic na PW, bądź gg.

Ostatecznie czy ktoś zna jakiś inny sposób zastapienia tej tulejki? Łożysko igiełkowe?

 

nie masz tokarni w okolicy w zielonej górze przypuszczam że będzie ich kilka

często więksi rolnicy mają tokarkę bo to czasem potrzebna maszyna, a wytoczenie takiej tulejki to 5 min, tylko niech nie toczą z mosiądzu lepiej z twardszego materiału, ale pisąłem o tym z 5 razy

 

Siema chłopaki.Dzis chciałbym sie zapytac gdzie mozna kupic tarczki sprzegłowe(oprócz klasy gdzioe sa niedostepne) ?? Jest ich jakis rozmiar który musiałbym kupic??

 

sklepmotocyklowy.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak masz 51mm to musisz szukać nowego cylindra b to jest max jakie są produkowane tłoki. Ja miałem przerobione na 52mm ale tłok był od WSki :icon_biggrin: (przerobiony)

 

Zatem moja rada jest taka żebyś poszedł do zakładu gdzie robią szlify cylindrów i poprosił pana żeby ci zmierzył dokładnie średnice tego cylindra (chyba ze sam masz średnicówkę) jeżeli wynosi mniej jak 51mm na tyle zeby dało się zrobić szlif pod tłok 51mm to zrób i kup największy tłok, jak się nie da to tylko nowy cylek (może jakiś prox albo coś co ci zrobi z silniczka 115ccm? :))

 

powodzenia!

 

a ile kosztował by taki tuningowy cylinderek i jaka wtedy by była srednica tłoka??? widziałem na alegro cylinderek co ma 54mm to jest juz z tych lepszych czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztował by taki tuningowy cylinderek i jaka wtedy by była srednica tłoka??? widziałem na alegro cylinderek co ma 54mm to jest juz z tych lepszych czy jak??

no powiedzmy, tylko jak się na coś takiego decydujesz, to kup KONIECZNIE cały komplet z tłokiem i ze wszystkim....bo inaczej będziesz miał kłopot z dostaniem tłoka do tego cylindra. Poza tym polecam Ci cylki na nicasilu :) ..... jednak zawsze najtańszym sposobem będzie kupić standardowy cylinder o nominalnej lub zbliżonej średnicy, ( nominał to 49mm ) wrócisz wtedy do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz znajomego mechanika to taki remont kosztuje ok 400zł a jak byś chciał kupic cylinder tunigowy to np. polini (cały zestaw) kosztuje 1000 zł a jak już będzież zmieniał tłok to do tego cylindra nie znajdziesz taniej niz za 300zł ale jakość jest nieporównywalna z tajwanami za 60zł do orginalnych cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz tokarni w okolicy w zielonej górze przypuszczam że będzie ich kilka

często więksi rolnicy mają tokarkę bo to czasem potrzebna maszyna, a wytoczenie takiej tulejki to 5 min, tylko niech nie toczą z mosiądzu lepiej z twardszego materiału, ale pisąłem o tym z 5 razy

 

Wyobraź sobie, że byłem dzisiaj w kilku tokarniach, etc.

W żadnej nie chcą podjąc się wytoczenia takiej tulejki. Płaczą, że to specjalny materiał i że musi być taki, a nie inny. Powtarzałem im, że nie chcę, aby wytaczali z takiego materiału, na to usprawiedliwiali się tym, że nie mają czasu, etc.

W desperacji poszedłem zapytać się do salonu Yamahy. Owszem, ma coś takiego. Szczegół w tym, że trzeba kupić to razem z zębatką za, bagatela - 120zł.

Dlatego zwracam się z prośbą, pytaniem do Was.

No coż. Jutro jeszcze spróbuje w jednym miejscu.

 

Pozdro80 lc2

 

KszyHoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...