Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

siemka, mam problem z kopka bo mam nowa tulejke luz jest minimalny, niby kopie a co jakis czas ( na poczatku bardzo zadko a teraz co 4-5 kopow) przeskakuje ze zgrzytem, wina tulejki na zebatce raczej nie bo tulejka caly czas ze sprzeglem sie obraca (ta zebatka), a wiec czego? walek kopniaka chodzi zreszta w nim to sie raczej nie ma co popsuc, slabo dokrecone sprzeglo?? pytam bo nie chce mi sie tego od nowa i byc moze na darmo rozbierac....

 

miałe mten sam problem a jest on dokłanie przezemnie opsany na tym forum, ale tak szybko to jak z mosiądzy wytoczył to chwiła i sie zdziera, najlepiej z mocnego metalu wytoczyć i sie nie bawić z tą tulejką bo tylko to może być luz bazezpieczenie ale tam można cieniutką podkłade daić i nie bedzie cieło

 

Sprzęgło w Decie jest regulowane w jakiś sposób przez ten uchwyt do linki ( yyyyy... od popychacza? ) ?

Przekreciło mi się dzisiaj niechcący z 2 razy w którąś strone, próbowałem odwinąć.

Sam nie wiem, czy czegoś nie popsułem.

Prosze o odpowiedz.

 

KszyHoo

 

reguluj smiało aby nie na hama młotkiem nic nie popsujesz finezji i wyobrażni i pomyslec i sam dojdziesz

powiem Ci NIE BOOOOJJJJ !!!tylko machnikuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama pytanie czy na zablokowanym CDI można podderwać moto na tylnie koło. :icon_razz:

 

 

Sprzęgło w Decie jest regulowane w jakiś sposób przez ten uchwyt do linki ( yyyyy... od popychacza? ) ?

Przekreciło mi się dzisiaj niechcący z 2 razy w którąś strone, próbowałem odwinąć.

Sam nie wiem, czy czegoś nie popsułem.

Prosze o odpowiedz.

 

KszyHoo

 

Sprzęgło możesz wyregulować przy manetce :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh silikon wystarczy....ale to takie mało profesjonalne ;]

 

Hmmm....masz może inny pomysł?

Bo musze czymś to uszczelnić...

 

I odrazu jeszcze 1 pytanie.

Wsadzać łożyska na wał i później od karterów (razem z wałem), czy włożyć najpierw same łożyska do karterów, a potem wał w to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupic uszczelki :icon_mrgreen: drogie nie są. Ja u siebie złożyłem na sam silikon (wysokotemperaturowy czarny) i jest OK nawet bardzo OK .... no ale wiesz to troche partactwem zajeżdza :notworthy: do czego sie przyznac mogę :buttrock:

 

a co do łozysk to nie wiem jak specjaliści robią ale ja u siebie jedno łozysko zakładałem na wał a drugie do kartery :clap: (na wał to od strony sprzegła w karter to od magneta... i ju.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ile czasu powinienem docierać tłok razem z cylindrem?? od poczaku docieram do 6 tyś. obrotów maks, nie więcej

 

Jak wymieniałeś tylko tłok i szlifowałeś cylek to jakieś 500km :biggrin: (około ja docierałem jakieś 600 i wystarczyło :lapad: )

 

Witam!

Jackuzy nie myśl, że robie jakąś popelinie.

Kupiłem komplet uszczelek, w którym.......nie ma uszczelki pomiedzy karter icon_eek.gif

Mam silikon wysokotemperaturowy tylko że czerwony...

 

No oki okik :D ja nie lubie czerownego bo wygląda wieśniacko :cool: dlatego kupiłem specjalnie czarny zeby nie było widać go :wink:....moge powiedzieć ze na karterach spokojnire wystarczy sylikon... (chociażnie powinno się tego robić) tylko musisz dokłądnie nałozyć i dosyć cienko tak żeby nie wylazł za bardzo na boki.

 

Powodzenia :wink:

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Uffffffff...... Panowie, póki co wszystko idzie dość dobrze...

Silnik już złożony, teraz tylko czekam no kosz sprzęgłowy i może bedę mógł wyruszyć w drogę...

Na dzień dzisiejszy jestem jakieś 600-700zł w plecy i 2 miesiące bez śmigania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...