Skocz do zawartości

Zamiana pompki hamulca ETZ na cos od japonii


Solo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tak wpadlo do glowy ze ty sie sam oszukujesz.

Zastosowales uklad hamulca przedniego z MZ w Jawie i to pociaga za soba pewne konsekwencje, czyli twoje problemy z hamowaniem przodem polegaja czesciowo na cieknacej pompie, a czesciowo na wiekszym ciezarze moto niz oryginalny ( do ktorego ta pompe zaprojektowano ). Jest to chyba logiczne, nieprawda ?

Czyli ty jestes wlasnie osoba, ktora powinna bez gadania kupic japonska pompe, najlepiej od ukladu jednotarczowego ( GS500, VT500 / 750, EN500, stary GPZ500 ) bo tylko ona zapewni ci dobre hamowanie.

Poniewaz srednice kierownic sa ( prawie ) znormalizowane nie ma znaczenia ktora z nich kupisz - wszustko bedzie jednakowo dobrze pracowac.

Pisze o pompie z ukladu jednotarczowego, bo pompa od dwutarczowki ma jeszcze wiekszy wydatek i przy kiepskiej jakosci oponach, na ktorych jezdza Jawy moze powodowac zbyt latwe blokowanie przodu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to dobar pompka od mzetki wystarczyla by wychamowac jawiszona.

I na poewno taka pompka lepiej sie sprawuje niz beben....

Trzeba bedzie poszukac na motobajzlu ktoregos z modeli tu zapodanych chyba ze kots ma dojsc i moze zalawtic za jaks przystepna cene:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedlem do empiku, przejzalem dizmar i gielde i spiasalem telefony do gosci handlujacych czesciami do japoncow

zadzwonilem, pogadalem jaka by pasowala i takie tam... gosc najpierw chcial 200 ale starkowalem do 100 razem z przesylkom :) kup kompletnom-klmka, mocowanie i sroba mocujaca przewod, ja mam od cb i na przewodzie mz, dorobilem u tokarza przkladke i jest git :(

powodzenia i nara

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc nie czepiaj sie! niektorzy pisza tu piekna polszczyzna ktora niestety nie zawiera zbyt duzo tresci a ja poprostu mam ciezki przypadek dysortografi a szczegulnie kiepsko to wyglada jesli chodzi o pisanie"nie reczne"- chodzi o pamiec miesniowa... ale wracajac do tematu.... w wiekrzosci japoncow weze sa przykrecane srubom do zacisku i pompki-zamiast gwintow na koncach maja takie uszy, ja dorabialem wlasnie przejscie z gwintu na ucho, rysunek podeslalem ci na mail

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Heja

Pawello jak kupiłem 251 to pierwsze co zrobiłem to chciałem włożyć nowy simmering do pompki i okazało się ze w pompce już był kiedyś włożony zimmering i serio już nie miałem sił , niewiedziałem jak go wyjąć bo miał tak jak Ty mówisz trarde krawędzie (ma w środku metalowy pierścień).

Po wielu jednak próbach udało mi się go wyciągnąć, zagiełem odpowiednio gwóźdź włożyłem w otwór zaczepiłem i za którymś razem udało mi się go wywalić

jak sie chce i troche pomyśli to wszystko można zdziałać :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...