Skocz do zawartości

Opony do supermoto w teren


Gość Leszek60
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Od niedawna mam yamaszke dt50 już dotartą i odblokowaną w wersji supermoto. Dość dużo jeżdzę po terenie a mieszkając w pobliżu Borów Tucholskich mam pod kołem piach. Firmowo motorek jest na oponach szosowych, które po piachu rzuca jak Żyda po pustym sklepie. Jakie gumy radzicie zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh wersja super moto nie jest w teren tzn zawieszenie troszke twardsze i własnie opony szosowe i o identycznych rozmiarach felgi a enduro powinno miec przednia wiekszo tylną mniejsza (o dokładnych wymiarach w calach na pewno ktos zaraz powie) wiec przydało by sie zmienic jedno całe koło i opony ostrą kostke chyba ,że jeździsz też po asfalcie to musiał bys załatwić sobie cos pośredniego ,ponieważ kostka niebardzo nadaje sie na asfalt bo szybko sie na nim zużywa oraz nie ta jakosc przy wiekszych predkosciach oraz wchodzeniach w zakrety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a można znalesc 17 calowe kostki?? na tył bez większych problemów, a na przod bedzie ciężko, bo wg mnie opona na przód i na tyl to nie to samo. przód musi byc weższy , bardziej w kształcie litery V żeby łatwiej skladac sie w zakrety. to są moje przypuszczenia, ale w sumie to nie supersportowy bolid na tor tylk 50 cm do polatania po terenie :)

 

heh wersja super moto nie jest w teren tzn zawieszenie troszke twardsze i własnie opony szosowe i o identycznych rozmiarach felgi a enduro powinno miec przednia wiekszo tylną mniejsza

nbo niby tak, w enduro przednia felga wieksza (21 cali) z tyłu mniejsza(17, 18, 19 cali w zależnosci od tego, jak bardzo hardkorowe jest moto :)) jednak po zalozeniu opon rozmiary sa takie same, tylko szerokosci zupelnie inne :P

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dzięki. Oba koła mam 17. A może wystarczy jak do tyłu dam oponkę z agresywniejszym bieżnikiem?

 

Troche tak jakbys założył gumofilce do garniaka.

Cała ta dyskusja jest lekko nie teges. Masz koła supermoto i do supermoto są one stworzone. Chcesz pojeździć na serio w terenie, kup 21 cali koło na przód, 18 na tył, do tego dobre opony enduro (np Pirelli Scorpion czy Michelin Competition III/IV) i zacznij jeździć w terenie.

Inaczej NIE DA sie z supermoto zrobic enduro.

To znaczy da się, wszystko się da, ale to będzie półśrodek, coś jak załozenie gumofilców do grnituru! Nie róbcie kochani takich błędów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam! Nie co ceny tych opon sa zabujcze :banghead:http://www.mynetmoto.com/motorradreifen.cf...elli&StartRow=0 Powiedz co sadzisz o Mitasie E-07 http://www.cgs.cz/index.php?stranka=4&scid=52 czy ta opona nadaje sie na jazde szosowo-terenowa, niee chce kupowac kostki bo jezdze tez duzo po asfalcie i szkoda kostki.Doradz mi Cos.Pozdrawiam[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na motobazarze kupilem nowke kostke w sumie za 15zl to samo z kapciem na tyl- nowiutka oponka enduro za 15zl ... Aha byla to gielda w Warszawie teraz bedzie 5.II

 

No, no ceny jak ta lala, ja na bazarek się wybieram i mam nadzieje że też dostane oponki do swojego bzyka.

Najlepiej nowe i też w takich cenach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na mitasie, calkiem dobrze trzyma na asfalcie i cena nie jest najgorsza. nie zdziera sie tez zbyt szybko. w terenie czuc, ze to nie jest kostka, ale ja lubie jak zrywa przyczepnosc i łapie poslizgi tylnego koła(kontrolowane) :twisted:

mam model taki jak na tym linku http://www.mitas.motocykle.pl/enduro.html (7 opona od gory na tej stronie, ta z wiekszej fotki) :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja lubie jak zrywa przyczepnosc i łapie poslizgi tylnego koła(kontrolowane)

Hehehe to prawda fajna sprawa, ale oponki enduro na blotku maja praktycznie zero przyczepnosci :( niestety. Jak chcesz naprawde poszales po terenie to kupuj kostke. Jak probuje polatac na torze po nawet niewielkim deszczu motor lapie poslizgi praktycznie co chwile, nawet z ruszeniem jest problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...