Skocz do zawartości

Uniwersalna 95 Jakie paliwo tankujecie ?


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyt mała liczba oktan w połączeniu z dużym obciążeniem silnika. TAk widocznie było w przypadku wspomnianej sierry. Normalnie chodziła pieknie, problem pojawial sie gdy objuczona 4 osobami + bagaże musiała wspinać sie na wzniesienie. Współczesne samochody posiadają czujnik spalania stukowego, sierra widocznie go nie miala. A byla to dobra wersja, robiona na Szwecje i Norwegie, chociaż jeździła w Szwajcarii.

 

Dzwonienie zaworow, spalanie stukowe - jak zwal tak zwal. Wiadomo w czym rzecz.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do rometow,jawki i shl tankowalem zawsze U 95. A do Cagivi ktora tez jest 2t kiedys tankowalem U95 potem mi sie to znudzilo i zaczalem lac Pb95, a potem przerzucilem sie na Pb98 czasem jak kasa pozwoli to leje shell v power :banghead: . Poza tym wiecie spalanie rzedu 3-4 l / 100 km to mozna sobie pozwolic lac taka droga zupe mimo malego portfela :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2T spala wrzystko co sie pali ;) oczywiscie nie polecam jezdzic na denaturacie albo rozpuszczalniku ale mozna zmieszac lub rozrobic zeby przybylo troch oktanow ja leje 95 euro super U95 prawie wokule nie lalem smierdzialo to jakos dziwnie ze wolalem nie wlewac do swojego sprzetu jesli ktos sie boje o silnik (zeby sie nie zatarł) to niech doleje na 1,5 l bezyny 95,98 obojetnie 1 zakretke Miksolu S (10zł za 1l starcza na bardzooo długo) a jesli juz ktos ma pojaz typu stary Fiat 125p to specjalnie dla tych modeli samochodu sprzedaja uzdatniacze benzyny czy jakos tak jedna puteleczka 50ml 4zł starcza na 50l benzyny leje sie to do starych samochodow które musza jezdzic na U95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

właśnie ... dobre pytanie co do benzyny... hmm co do dwusówoów.. ja robiłęm w moim romecie różne eksperymenty.. i jeździ do dzisiaj ... trzeba tylko pamiętać o oleju.. bo przecież on ważny w sparowaniu... hmm nie wiem tylko jak z moim ostatnim nabytkiem - junakiem.. czy mogętankować do niego 95bp?? jaką benzynę polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...