Skocz do zawartości

pusty wydech


szeryf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo szkodzi.

Najlepiej poszukać jakiegoś zniszczonego z zewnątrz spotrowego wydech zrobionego do Twojego modelu motocykla bo niestety zapomniałeś napisać czym jezdzisz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o model Hondy

-CBR400RR (NC29)

W ten sposób mechanik wie już dużo a i z zamówieniem części jest później łatwiej.

Sorry za uwagę ale nieuważnie czytacie forum.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik tłumi i reguluje jednocześnie wylot spalin z cylindra ale odpowiednio dopasowany nie dopuszcza do przepływu nowej mieszanki w wydech przed zamknięciem zaworu wydechowego.

Przy 14000 obr/min. po zaworze idzie płomień prawie ciągły czyli 7000cykli/min dodatkowo zasilany świeżą mieszanką.

Do opisania całego procesu potrzeba dużo miejsca i czasu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to jak działają sportowe przelotowe tłumiki?? przecież one nie mają budowy takiej jak orginalne... ??

Firmy produkujace sportowe wydechy nie po to robia wydechy specjalnie pod dany model motocykla, zaprojektowanie takiego tlumika pochlania mase czasu, godziny badan na hamowni zeby samorobna przelotowka osiagala lepsze wyniki od tlumika z "prawdziwego zdarzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy produkujace sportowe wydechy nie po to robia wydechy specjalnie pod dany model motocykla' date=' zaprojektowanie takiego tlumika pochlania mase czasu, godziny badan na hamowni zeby samorobna przelotowka osiagala lepsze wyniki od tlumika z "prawdziwego zdarzenia".[/quote']

ble, ble, ble...

1-jaka samoróbna? przecież firmy robiące sportowe tłumiki też poświęcają czas na badania nad tłumikiem do danego typu motocykla,

2-firmy mają inne priorytety. w fabrycznym tłumiku jest kompromis bo trzeba spełnić normamy hałasu, spalania paliwa itp. - w przypadku sportowych wydechów firmy nie mają związanych rąk przynajmniej na tych 2 polach.

3-gadki szmatki o wypalaniu się zaworów też do mnie nie trafiają...

jak rozmarźnie, to będę zmieniał świece (po ok. 15k km na 60mm przelotowym tłumiku) - zamieszcze je wtedy na stronie - bo wg. frakcji katastroficznej, to powinny być już conajmniej potopniałe, prawda? (dodam, że nie jeżdżę motocyklem w zakresie 1-2tyś obrotów, a cokolwiek wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sql-przeczytales dokladnie caly watek?Mowa jest o SAMOROBNYM wybebeszeniu tlumika przez poprzedniego wlasciciela!A to o czym ja pisalem to wlasnie o firmach akcesoryjnych robiacych tlumiki sportowe.Nie wiem gdzie Ty sie doszukales ze chodzi mi o tlumiki fabryczne.Nastepnym razem czytaj o co chodzi,bo piszesz bez sensu.Skoro podwazasz zdanie Piotra Dudka-to chyba za krotko jestes na tym 4um i nie wiesz o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sql-przeczytales dokladnie caly watek?Mowa jest o SAMOROBNYM wybebeszeniu tlumika przez poprzedniego wlasciciela!A to o czym ja pisalem to wlasnie o firmach akcesoryjnych robiacych tlumiki sportowe.Nie wiem gdzie Ty sie doszukales ze chodzi mi o tlumiki fabryczne.

w twoim poprzednim cytacie i odpowiedzią pod nim. ale jeśli nie o to ci chodziło' date=' to zwracam honor. a co do dłubania, to też się nie zgodzę... kilku znajomych jeździ(ło) na wydłubanych puszkach i ani im motocykle nie wybuchały, ani nie mieli problemów z mocą.

 

Skoro podwazasz zdanie Piotra Dudka-to chyba za krotko jestes na tym 4um i nie wiesz o co chodzi...

jestem długo i wiem o co chodzi. co jakiś czas pojawia się wątek, lub ew. wtrącenie w innym wątku, jak to puste wydechy bez zmiany dysz, strojeniu na hamowni itp. zakatowują silniki - z którymi się po prostu nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...