Skocz do zawartości

odblokowanie motocykla ; motoroweru


Dziuba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec jak si e wrzyscy domyslaja mam pytanie :evil: o co w ogole chodzi w odblokowaniu motocykla; motoroweru, bo to mi sie wydaje bezsensowne ze strony firmy zeby ograniczac moc i osiagi :)

i jak w ogole sie to przeprowadza, glownie mi chodzi o motorowery ,poniewaz zamierzam sobie jakiegos kupic :evil:

i czy tak w ogole to da sie odblokowywac w starszych motorowerach takich jak romet, simson, czy tesz inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi oto po co blokują no to wiadomo że bez sensu, no ale takie jes prawo :evil: i muszom :)

 

jeśli zamierzasz kupić nowego sprzenta to powinni ci niedrogo w serwisie odblokować albo moze nawet za darmo

tyle że najprawdopodobniej stracisz gwarancje

 

jeśli używanego to prawie na pewno już jest odblokowany

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wydaje mi się, że blokowane są motocykle, aby zapewnić możliwość użytkownia ich osobom, które nie mają odpowiedniego doświadczenia. Najczęstsze blokady montowane są w gaźniku, na manetce, na tłumiku (chyba także gdzieś w okolicach pompy). Mi w KTMie zdejmowali blokady bez utraty gwarancji, po prostu sobie tego zażyczyłem. Jedyne co pozostało, to wpis w dowodzie rejestracyjnym o fabrycznie podawanej mocy w karcie homologacyjnej - 12 KM., choć w rzeczywistości ma 45 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast wiadomo, ze motocykle blokowane są z dwóch zasadniczych powodów:

 

Po pierwsze, ze w Polsce są siakieś inne przepisy, a po drugie nawet na południu Aprilie, Cagivy są blokowane aż do osiągniecia 3 tysięcy Kilometrów ze wzgledu na dotarcie silnika.......

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec mam jeszcze ze 2 pytania:)

po pierwsze ,czy jak odblokuje jakis motorower to sie nikt nie bedzie czepial? bo jak to wrzystko blokuje sie dlatego ze sa takie przepisy to czy ktos moze odblokowac?:)

i jeszcze jedno, na przyklad w danych technicznych simsona S51 widzialem ze jedzie chyba 60km/h maksymalnie, a po odblokowaniu?

bo jak sobie kupie motorower i jak odblokuje...no, ktos mi odblokuje bo ja nieumiem to zeby mi policja nie zlapala:)

ale cos mi sie wydaje ze na odblokowanym mozna bez obaw jechac jezeli sie trzyma przepisow drogowych ,czy tak?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simsony chyba nie mają żadnych blokad  

Pierwsze słysze 8O

 

A ja słyszałem że simsony są blokowane i po odblokowaniu idą 90 km/h. Ale sam simsonem nie jeździłem, więc może niech się lepiej wypowie ktoś, kto ma taką maszynę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...