Skocz do zawartości

Regeneracja wału w MZ - jak powinno wygladac prawidlowo ??


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam na jesieni dalem wal do regeneracji nie pytalem sie jak to zostanie zrobione uznalem ze gosc sie zna skoro robi to co robi wal po ok 500 km sie rozsypal igielki popekaly jedna porysowala tlok :D :twisted: reszta siedzi na miejscu ale jest popekana dzisiaj zawiozlem wal ponownie do goscia w ramach gwaranacji dowiedzialem sie od niego ze on tylko zmienia koszyk z lozyskiem igielkowym na korbowodzie a korbowod i tuleje lozyska szlifuje wydaje mi sie se nie tak powinna wygladac regeneracja walu :?: 8O jak na moje oko zmienia sie cala korbe , tuleje lozyska i same lozysko a co wy o tym sadzicie :?: dodam ze koszt regeneracji wynosil 200 zl 8O :?

jak to wyglada w innych serwisach :?:

 

pozdro

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat miał tak samo /tzn. wał w regeneracji bez wymiany korby!/

rozwaliło wszystko co mogło :twisted: gorzej juz być nie mogło>

ile ten koleś od ciebie wziął 2 stówy

nie przepuść mu

jeśli to jakiś warsztat to im powiedz że fajną ''se reklame zrobili''

200 zł to absurd bez wymiany korby/120-130 nowa/

KAŻDO RAZOWO PRZY REGENERACJI WAŁU TRZA DOMAGAĆ SIE WYMIANY KORBY mio iz "oni' mówią że ''nie ma takiej potrzeby'' : a i tak nawiasem mówiąc kasują za to

podaj tu namiary tego gościa/zakładu/kombinatora!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zopbaczylem ze i cylinder zdrowo dostal :twisted: 2 pokazne krechy nawet nie wiem czy ostatni 4szlif bu cos dal narazie zostanie tak jak jest

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Raz kupilem taki zestaw - korba z czopem, sworzniem i łożyskami (nie wiem jakiej to bylo produkcji). kostowalo to (jakies 6 lat temu 120zł-nie najezdzilem sie na tym. Pozniej dostalem namiar na goscia pod Tarnowem ktory zajmuje sie regeneracja wałów praktycznie do wszystkiego. Daje nowy czop, sworzen tlokowy, a korbe nawegla. Waly po jego regeneracji (za 120zł z 5 lat temu, 2 lata temu robil po 150zł) wytrzymuja spokojnie po 20 000km i to nie oszczedzajac, a raczej jezdzac ostro - jak to sie mówi "głupiejac na motocyklu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nic sie nie zmieni gosc robi ta sama fuszere moto idzie do zyda ale nie lubie takich sytuacji wal w kazdej chwili moze pasc a ja bede wciskal ze jest ok a cylinder hmm zobaczymy po zlozeniu czy bedzie miala moc czy slabizna obawiam sie straty kompresji przez te krechy ale nowy cylinder i tlok kosztowaly by majatek :D wyglada ze jedynym wyjsciem jest kupno nowego walu chociaz ludzie czesto regneruja i im chodzi moze poprostu zalezy kto to robi i na jakich czesciach a u mechanika ( partacza) bykl now zatarty wal do etz 150 i niby moto nie katane uzytkowane normalnie a nowy wal szlak trafil no ale kto to wie co sie z nim dzialo:roll:

pytalem sie go rowniez czy przycina kanaly cylindra przeszlifowujac go na wiekszy tlok powidzial ze 1 raz slyszy o takim czyms 8O a ja slyszalem/doswiadczylem rozwalenia pierscieni i tloka jak sie tego nie zrobi

 

 

a warszatat miesci sie w Stargardzie Szczecińskim na ulicy Bydgoskiej

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O regeneracji wału był temat w weteranach: http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...9318&highlight=

 

Nitomen miałeś mega pecha :? Teraz musisz zrobić facetowi dużą antyreklamę bo nic innego się nie da zrobić.

 

Ja mam to szczęście że mam znajomego fachowca który siedzi w tym od bardzo dawna i zna się na rzeczy. Nawet przybywają do niego wały z innych miast. Jeszcze żaden wał od niego mnie nie zawiódł a trochę tego u niego robiłem ( dla jasności nigdy 2 razy w jednym motorze :D )

a dodam że koszt nigdy nie przekroczył 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za warsztat ale cie wyhujali tak ze bardziej sie nie dalo !!!!

ja regenerowalem ostatnio wal i za sama regeneracje zaplacilem 40 zl !! oczywiscie sam musialem kupic korbowod z lozyskami i sforzniem .

laczenie ta przyjemnosc wyniosla mnie okolo 130 zl i nie sypie sie nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

ja regenerowalem ostatnio wal i za sama regeneracje zaplacilem 40 zl !! oczywiscie sam musialem kupic korbowod z lozyskami i sforzniem .

laczenie ta przyjemnosc wyniosla mnie okolo 130 zl i nie sypie sie nic .

Czyli zapłaciłes te 40zł za wycisniecie na prasie czopa i wcisnieciu nowego razem z korbowodem i łożyskiem. Mao zapłaciłes za zestaw - wychodzi ze 90zł. Ciekawe jaka bedzie trwalosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia skladania kilkudziesieciu walow roznych typow: kupuje zestaw naprawczy:korbowod,sworzen,lozysko za okolo 110 zeta i daje do zlozenia za okolo 40 zeta. nigdy tak zlozony wal sie nie rozcentrowal, rozlozyl, itd... sam na tak zrobionym wale przejezdzilem 30tys km i nadal bylo wszystko ok. nigdy nie mialem reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...