Skocz do zawartości

Jaka setka wyczynowa??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie.

Jak wiecie wcześniej miałem zamiar kupić Hm'a 50.

Ale po wielu rozmowach z zawodnikami i moich przemyśleń doszedłem do wniosku, ze to szkoda tylko czasu. Tak więc od pewnego czasu już zastanawiam się nad 125ccm.

waham się głównie miedzy Ktm exc 125 a yamahą yz 125. Większość ludzi w zawodach jeździ tymi sprzetami. Ale chętnie usłysze opinie też o innych sztukach.

Moje wymagania:

Motocykl ma mi służyc do ostego wyczynu (narazie sie ucze) oczywiście treningi, cykl startów w Pucharze PZM Enduro.

Poproastu co tu dużo gadac ostre zapie***** .

Motocykl ma oczywiście słuzyć do jady po lasach jak i po torze.

 

Chciałbym, zebyście podzielili sie ze mną wszytskimi mozliwymi informacjami jakie macie. Póki co kogo innego pytam to mowi ciagle cos innego :D

 

Trudno mi napisac teraz jeszcze coś, jak sie temat rozwinie to mam nadzieje, że przypomną mi sie moje inne zawiłosci.

 

Prosze o udzielanie sie tutaj osoby naprawde wiedzące i mające stycznosć z takimi motocyklami.

 

PS Piszczie piszcie, bo już wariujej bez moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem yz i exc i w teren exc nadaje sie bardziej za sprawą silnika który ciagnie już od dołu a yz chodzi jak typowa seta mx.

Jezeli chodzi o jakieś podjazdy i błota KTM bardziej si enadaje ale jak wiesz duzą wage w Enduro odgrywają pruby np crost test albo jakies extra test i tam YZ sprawuje sie lepiej bo jest do tego stworzona.

Podsumowując w teren lepszy jest EXC a na próby ( szczególnie te na torze) lepsza jest YZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yz nie zarejestrujesz wiec pozostaje ci tylko exc to chyba prosty wybór :) chyba ze chcesz kupic nową yz z kitem homologacyjnym albo cudem trafić na yz od jakiegoś zawodnika ale to już na prawde ciężko. przy nauce "dół" jest najważniejszy wiec yz na pewno odpada w tej kwestii czyli kupuj exc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yz nie zarejestrujesz wiec pozostaje ci tylko exc to chyba prosty wybór :) chyba ze chcesz kupic nową yz z kitem homologacyjnym albo cudem trafić na yz od jakiegoś zawodnika ale to już na prawde ciężko. przy nauce "dół" jest najważniejszy wiec yz na pewno odpada w tej kwestii czyli kupuj exc

 

 

Czesc

Właśnie wróciłem z Moto Orkiestry (zresztą widziałem się tam z Adamem87 :D )

I przejechałem się yz 125, nie wiem może ja sie nie znam, ale dla mnie ciagnie bardzo łądnie z niskich tez i szybko się wkręca.

Pamiętam jak kiedyś przejechałem sie ktmem to w koleiny mogłem wjezdzac na dwójce bez zbednych strat tu bardzo podobnie.

Więc chyba nie ma żadnej róznicy poza okropnym kolorem ktma 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moze troche odbiegne od tematu no ale mowi sie trudno mam crke 125 (prawie to samo co yz :) :P tzn ten sam typ wyczynowka) i w lesie sobie nia zbytnio nie pojezdzisz (to jeszcze zalezy co to rozumiesz pod pojeciem las) jak chcesz po dukcie i czasem z niego zjechac to bez problemu da rade ale jak wjedziesz w takie glebsze "muldy" to mozesz miec problem bo na niskich obrotach zgasnie podczas proby wyjechania a na wysokich jak nie masz opanowanego sprzetu to ci moze "troszke za szybko" wyjechac :] (sam tak probowalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ci sie wydaje ze ciagnie ladnie od dolu ja posiadam yz125 a jezdzilem na exc i jest roznica ale jak jestes maniakiem wyczynowek to kupuj yz tke.Pozdr

Siema

Sory, ale nie zauważyłem waszych wypowiedzi wcześniej, co do dokumentów to podobno da rade je załatwić 8)

Ale powoli dochodze do wniosku, że jednak lepszy EXC ze względu na zużycie się części, a że ja jestem nie wyrzyty i często będę jeździł to pewnie tak by było, że w yz ciągle bym musiał coś wymieniać :?

Bo to normalna setka do mx, Szkoda, ze yamaha nie robi wr'ek 125 :?

Ciekawi mnie ta różnica w dole?? czy rzeczywiście jest taka wyczuwalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty ???? a po ci co dokumenty spisz tylko umowe z kupujacym najlepiej jak by kupujacy mial jeszcze umowe z poprzednim wlascicielem :banghead: yzki i tak nie zarejstrujesz a jak policja to odkrecasz manetke i w poooola :evil: albo jakis teren :] ja tez jezde codziennie :] i narazie nie ma problemu jak sie zrobi cieplej to na tor i remont planuje pod koniec sezonu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam crke 125 (prawie to samo co yz    

Tu sie mylisz te motocykle bardzo sie od siebie róznią pod wzgledem prowadzenia i charakterysytyki silnika. Z tego co poamietam to masz chyba model 97 która naprawde nie posiada wogle dołu.

 

Filu już prawie luty i trzeba zacząć niedługo trenować:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałek a o ile mocniejszy dół posiada YZ zgadzam sie ze troche ma tego dołu ale od troszke wyższych obrotów jest to samo moż CR ma wiekszą "wścieklizne" troche

a co do prowadzenia są inne moim zdaniem CR jest zwinniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałek a o ile mocniejszy dół posiada YZ zgadzam sie ze troche ma tego dołu ale od troszke wyższych obrotów jest to samo moż CR ma wiekszą "wścieklizne" troche  

Własnie te troszeczke niższe obroty przydjaa sie w terenie bo rozpatrywujemy teraz przydatność motocykli do enduro.

a co do prowadzenia są inne moim zdaniem CR jest zwinniejsza

Ja mam odwrotne odczucia. Yz jest mniejza, niższa, zwiniejsza i mi bardziej przypadła do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty ???? a po ci co dokumenty spisz tylko umowe z kupujacym najlepiej jak by kupujacy mial jeszcze umowe z poprzednim wlascicielem :evil: yzki i tak nie zarejstrujesz a jak policja to odkrecasz manetke i w poooola :crossy: albo jakis teren :] ja tez jezde codziennie :] i narazie nie ma problemu jak sie zrobi cieplej to na tor i remont planuje pod koniec sezonu :]

 

Drogi kolego, przeczytaj najpierw dokładnie temat i mójpierwszy post gdzie napisałem do czego potrzebny mi będzie ten motor i dopiero zadawaj takie pytania.

A co do dokumentów do yz to da się to załatwić, ja nie rzucam słów na wiatr :banghead:

Strzałek, wiem doskonale i nie przypominaj mi juz o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...