Skocz do zawartości

tylni bęben


karol1001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dzisiaj zabrałem sie za robote i po zdjęciu tylniego koła okazało sie że hamulec jest zepsuty nie przez zjechany szczęki tylko przez zjechany BĘBEN!!! :P W zwiazku z tym że nowy bęben u dealera kosztuje ponad 700 zł to mam pytanei:

 

Czy jest możliwość nałożenia nowej okładziny na bęben?

 

Jestem otwarty na wszelkie rozwiązania i propozycje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej i najprosciej bedzie kupic używane koło albo poszukac samego bębna. pózniej wystarczy tylko znalesc kogos kto przeplata szprychy. ale wtedy warto miec 10 sztuk w zapasie, bo czasami przez wiele lat nie są naciagane, zapiekają sie i pękają podczas naciągania. i nie pomagają za bardzo wd 40 i inne wynalazki :?

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie znam na endurakach za dobrze, ale z tego co wiem to czy przy samochodzie czy przy motocyklu jezeli zjada sie okladziny(mysle, ze o to Ci chodzi) to powinno sie je wymienic albo dac do renowacji, bo tez o czyms takim slyszalem ale nie radzilbym bo to zalatuje jakims patenciorem, ktory nie wiele da.

Szczesliwego Nowego Roku i pozdro dla wszystkich :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom, w temacie chodzi o zużyty tylny bęben hamulcowy.

Co do okładzin, to chyba lpeiej je wymienić niż dać do renowacji;)

 

Bęben w samochodzie, można przetoczyć,ale do pewnych granic:D

 

W motocyklu, chyba nie powinno się stosować tego typu zabiegów.

Kolega Spam ma rację, lepiej poszukać jakiegoś używanego koła z dobrym bębnem niz kupować nówkę za 700 zł.

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby przetoczyc beben w moto napewno tsza go bedzie oddzielic od obreczy bo inaczej nie da rady go włożyc w uchwyty od tokarki. tak mi sie wydaje. poza tym patatenty nie zawsze zdają egzamin, lepiej za kase która pójdzie na tokarza wydac na inny beben.

a jesli patent z tokarni sie nie sprawdzi i dojdzie w czasie jazdy do zablokowania koła? :idea:

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSIEJSZEGO W NOWYM ROKU DLA WSZYSTKICH

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...