Skocz do zawartości

Czy moto to przezyje?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Przyjechalem na swieta do domu i mam kaca moralnego.Sprzet stoi w nieogrzewanym garazu z desek(na grubosc jednej deski 20 mm pewnie,widoczny w tle avatara:) i sie pytam czy cos mu moze zaszkodzic?Podloga jest betonowana ale niestety te sciany izolacje termiczna zapewniaja znikoma i temperatura taka jak na zewnatrz i wilgoc tez przechodzi sobie jak chce...Czy moge go tak zostawic czy szukac czegos innego?a moze przykryc go pokrowcem ?Boje sie ze na wiosne kupe rdzy zastane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie :!:

Twoje moto ma najlepsze warunki do przezimowania jakie można sobie wyobrazić.

Nieogrzewane pomieszczenie to niska temp. A im niższa temp tym mniejsza korozja.

Garaż jest zbity z desek, więc nie będzie tam wilgoci bo jest cyrkulacja powietrza.

Ważne żeby dach był szczelny :!:

I żadnych pokrowców :!: Cieplej mu nie będzie :P a pod pokrowcem zawsze zbiera się wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maszyna też tak zimuje-nieogrzewany garaż z pustaków,który ma tak szczelne okna,że miedzy sciana i futryną da sie rękę przełożyć;)Tyle,że o rdze sie nie martwie,bo rozłożony na cześć gruntowna kosmetykę przechodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak samo moto stoi cala zime i caly rok w nieogrzewanym garazu. Ogolnie nie ma z tym zadnych problemow tyle ze czasem jak jest duza wligoc to woda sie osadza na moto ale nic na to nie poradze, jedynie jak przyjde do garazu to otworze drzwi zeby sie garaz przewietrzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są :!: Moje BMW zimuje w pokoju obok choinki, ale zdrowiej byłoby go trzymać w takim garażu jak opisywał to Zajc.

Akurat na moto nie jeździ się często o tej porze roku, więc nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, ale dla blacharki auta którym jeździmy na codzień nie ma zimą większego zabójcy niż ogrzewany garaż.

 

Oczywiście, szmatką można go przykryć coby się nie kurzył, ale tak by był przewiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kawka stoi w nieogrzewanym garaży ale paliwka jest pod korek i akumulator w pokoju.Paliwka max żeby zbiornik nie rdzewiał a aku w pokojowej temperaturze żeby go mróz nie dosięgnął.Przydałoby się jeszcze obniżyć ciśnienie w oponach i postawić moto na kołkach ale nie chciało mi się w tym roku...:?

Pozdrawiam

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...