Skocz do zawartości

inne budziki do B12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wpadlem na fajny pomysl. W zwiazku z tym ze jestem w trakcje streetfighterowania mojego B12, pomyslalem ze milo by bylo zmienic budziki.

W moim B12 oba budziki sa elektryczne, czyli jak siadzie bezpiecznik to nic nie dziala (:/). Czy mozliwe jest podlaczenie np. budzikow od R1 itp. lub innych. Ponizej przyklady aukcji z ebaya:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...5&rd=1&tc=photo

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...0&rd=1&tc=photo

 

Czy wystarczy po prostu podlaczyc odpowiadjace kabelki na swoje miejsce i juz?

 

ps. W tej 2 aukcji napisane jest FUEL (100 ohm), czyli rozumiem ze musze zbadac ile wystepuje na moim kabelku idacym do zbiornika.

DZIEKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy model ma indywidualne czujniki i zegary i nawet jeżeli uda sie go zmusic do jakiejkolwiek pracy w innym modelu to nie bedzie on wskazywał poprawnie, różne przełożenia w skrzyni, rózne rozmiary opon, przy róznych markach moze być nawet problem zeby zmusic zegary do podjęcia pracy bez ingerencji w elektronikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytales odpowiedzi r2d2 na preclach na twoje pytanie ?

Wszystko mozna zrobic, pytanie czy ci kasy starczy na zaplacenie za przerobke.

 

Adam M.

 

jest lepsze wyjscie. od gsxr1000 - przynajmniej ta sama firma i nawet czerwone pole zaczyna sie od tych samych obrotół. niestety potrzebny jest schemat instalacji elektrycznej obu motocykli.

jest tez drugie wyjscie: zakladajac ze do zegarow w gsxrze i b12 idzie 1 kostka połączeń wystarczy poprosic kogos niech narysuje dokladnie jakie kabelki idą do tej kostki. a nastepnie trzeba znalezc odpowiadajace kable w b12. byc moze kable obslugujace te same rzeczy sa w tych samych miejsach.

strasznie sie uparlem na zmiane tego budzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi chyba nie bardzo rozumiesz... to że chcesz zegary tego samego producenta wpasowac nie znaczy że będą wskazywały dobrze!

Owszem może tak sie zdarzyć ale prawdopodobieństwo wcale nie jest takie duże.

Prosta sprawa- jak już Ci napisali koledzy to są zupełnie rózne maszyny, inaczej skalowane liczniki(elektroniczne nie czerpią impulsów z kół tylko ze skrzyni a te są zupłenie odmienne... inne przełożenia, inna budowa, inne silniki... wszystko jest inne) więc najprawdopodbniej będą pokazywały jakieś herezje o ile zaczną cokolwiek pokazywać.

Może uda Ci sie poprawnie zmusić do działania kontrolki ale we wskazania obrotomierz, predkościomierza z drogomierzem i czujnika temperatury szczerze bym wątpił...

 

Kombinuj może Ci sie uda ale zastanów sie 10razy zanim wydasz kase żebyś jej nie zmarnował i lepiej to dobrze wybadaj zanim zabierzesz sie do przeróbki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa jest o B12 2001 czyli ma już elektroniczny speedo. Impulsy bierze z wałka zdawczego do którego jest przukręcone takie małe coś, a na deklu jest przykęcony czujniczek od którego kabelek idzie do kostki przy zegarach. wiec to jest to samo. trzeba tylko obliczyc przelozenia i pogrzebac w elektronice. w pjp powiedzieli ze jak beda mieli instalacje to bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj po kolei a nie pierwszy i ostatni post, są juz dwie konkretne odpowiedzi moja i spidiego. Są napisane a jeżeli ktoś ma swoje niezmienne zdanie na ten temat to niech nie pyta na forum. Bo yogi pyta i zaraz sam sobie odpowiada, skoro wie ze sie da niech robi i rozpisze jak to zrobić a nie pyta ludzi po czym odpowiada ze się da, tylko trzeba "pogrzebać w elektronice" bo to to i ja napisałem

pracy bez ingerencji w elektronikę

 

A to ze w bandycie jest takie coś w takim czymś i gikserze też są jakieś rzeczy wcalenie znaczy ze to to samo, bo ja w fajerze tez mam takie coś w takim czymś i idzie to wszytko do zegarów. A pogrzebanie w elektronice to nie przepięcie przewodów i jeżeliby "pogrzebać w elektronice" to można filmy oglądać na LCD prędkościomierza, ale nie o to chodzi, bo jak gość wywali 1000 za używane zegary z R1 to nikt mu w nich nie bedzie grzebał za 100 tylko sobie słono policzy.

A w b. wielu stritach (i nie tylko) widziałem liczniki rowerowe i nie widze w tym nic dziwnego.

 

A więc odpowiadając: DA SIĘ ZROBIĆ I NAWET JA TO MOGE ZROBIĆ. POTRZEBA MI ZEGARÓW, KILKU DNI I ILOŚĆ GOTÓWKI KTÓRĄ OKREŚLE PO OGLĘDZINACH I PRÓBACH, ale na pewno nie będzie to 50zł, wszytkie elementy są montowane powierzchniowo "grzebanie" troszkę się różni od grzebania w starym kaseciaku siostry który nieco szumi.

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj po kolei a nie pierwszy i ostatni post, są juz dwie konkretne odpowiedzi moja i spidiego.

 

nie odpowiedzialem sobie od razu. pytanie zadalem je wczoraja, a dzis sie troche podowiadywalem. wiadomo ze pytam bo nie wiem.

rozumiem to tak: da sie spokojnie przepiac wszystko, tylko niektore wskazania nie koniecznie beda prawdziwe - oczywiscie bez ingerencji w elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! 8)

i jaka ladna i na temat odpowiedz!!!! :D

no ot teraz chlopaki sie dogadajcie co do ceny itd i po sprawie!!!!

ps.

montazu powierzchniowego to nie ma sie co tak bac...gorzej jak pytki pod elektronike sa wielowarstwowe...w tym to juz ciezko cokolwiek zrobic zwykla lutownica...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...