Skocz do zawartości

Czyszczenie wydechu


Bogus Enduro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kretami i innymi wynalazkami do WC nie bawiłem się ale próbowałem bezyną i efekt był niezły , teraz mam dostęp do palnika więc nim robie.

 

Krecik + beznzyna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Tylko jak pozniej tren brud usunac - rozpusci sie i sam splynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygotuje się w wyskokiej temp i puźniej wyleci tlko taki spalony proszek

 

Ahmm, zle cie zrozumialem strzalek. Myslalem nad pozostawieniem benzyny na noc.

Jesli wypalac to jak, ile wlac, by nie przesadzic? I na boga... nie spale garazu :mrgreen: :mrgreen: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewamy mało jakeś 50ccm i podpalamy , czynnosc mozemy powtarzać albo dolewac od czasu do czasu. Co do spalenia garażu to tę sie bałem i rozpalałem przed.

 

W jakiej pozycji najlepiej - mam ciekawie pozawijany tlumik jak na enduro przystalo :D . Zatkac i do pionu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Krecik (żel) to metoda sprawdzona .Qmpel ma Piadzio wydech malutki ,lakierowany

wszystko ładnie pusciło .Wyleciała czarna breja a wydech dzwonił jak nówka .

 

Metoda ściągnieta z innego 4um polecam

 

 

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

 

Krecik (żel) to metoda sprawdzona .Qmpel ma Piadzio wydech malutki ,lakierowany  

wszystko ładnie pusciło .Wyleciała czarna breja a wydech dzwonił jak nówka .

 

Metoda ściągnieta z innego 4um polecam  

 

 

 pozdro :D

Tak zgadzam sie ostatnio w mojej hondzi wsypalem kreta wg instrukcji i zalalem odpowienio woda tak ze 2,3 razy i po odpaleniu tlumik jak przed zapchaniem , metoda jak najbardziej sprawdzona i bezpieczna polecam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzialem sie, ze nagrzeanie do wyskoich temperatur palnikiem, moze zniszczyc metal uzyty do wyrobu tlumika. Wydech moze zaczac korodowac, lub mzoe pojawic sie na nim podejzany nalot.  

 

P.S. Opinie ta slyszalem od chemika, wiec do nie sa wydumane bzdury

A ja widizałem to na żywo i to u zawodników MP i sam robiłem. I było OK. Tyle ze w lakierowanym kolanku albo tłumiku zchodzi farba a d wypalanie tłumiki sie rozbierało i wyjmował wate a wypalałoo sie samą rurke tą dziurkowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeeeeee

no wiec malo destrukcyjna metoda(jezeli oczywiscie tlumik nie posiada aluminiowych elementow!!!) i do tego sprawdzona to roztwor sody kaustycznej

0.25kg sody na litr wody..... rozpuszamy ,podgrzewamy do 90st i wlewamy do tlumika zostawiajac na kilka godzin .. a potem wylewamy te "bełty" i wydech jak nowka :)

 

ale .... NIE WOLNO TEGO UŻYWAC DO ALUMINIUM !!!!!! i roztwor jest ŻRĄCY wiec uwaga na łapy!!

 

pozdr herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wiec ja uzywalem patentu z kretem... Po nocy wylalem z wydechu straszny syf... Mozna jeszcze postukac lekko w scianki wydechu to resztki ktore utknely tez wyleca.Efekt: brak nagaru. Nie wiem tylko jak to wata znosi :P , ale w moim przypadku motor lepiej zaczal jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak na poczatek warto sprobowac z woda

Z twojego podpisu widze że masz ogara a tam nie ma waty więc sie nie przejmuj :P

 

są 2 uszczelki ze sznura azbestowo - łojowego,

 

czegos podobnego raczej nie kupisz, bo troche sie za tym nabiegałem, więc radziłbym nie podpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...