Skocz do zawartości

Zawody w Kryspinowie - 28.11.04


Rekomendowane odpowiedzi

Startował ktoś lub oglądał? Jak wrażenia? :banghead:

Ja oglądałem i pstrykałem foty, mój bracki się ścigał (czarny KTM 520exc). Pogoda bardzo dopisała, ale błocko było nieprzeciętne :banghead: No i pewien człowiek na Husqvarnie wywracając się obrzucił mnie kilogramami mułu (jego zdjęć złośliwie publikować nie zamierzam! :buttrock: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie startowałem, bo na moim DRZ wciąż są gumy szosowe, lusterka, migacze etc. Planowałem od ok. miesiąca zmienić ten stan rzeczy (zdjąć zbędne rupiecie, założyć kostke), skołowałem już nawet dobre opony, ale zrobił mi się taki zapieprz w robocie, że nie zdążyłbym raczej wjeździć się w zupełnie inny typ gumy (a zacząć jazdę na kostce od zawodów to pewne ryzyko :buttrock: ).

Bracki skończył na 10 pozycji, w sumie nieźle jak na totalny brak przygotowania do startu :banghead:

Fotki zamieszczę jak tylko mi stałe łącze naprawią (teraz jestem na modemie) - pewnie już jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam całej listy wyników - może brat ma, zapytam jak go spotkam.

Hopek nie było, było kilka podjazdów (bardzo miękkich i trochę wyboistych) i stromych uskoków, pod którymi były jeziora błota i koleiny :buttrock: Generalnie mało widowiskowa impreza, głównie z racji błocka.

 

Organizacja mizerna - "sędziowie" nie mogli sobie poradzić z odczytywaniem numerów przekraczających linie mety i wiele kółek z tej przyczyny niektórym zawodnikom nie zaliczono (sam byłem świadkiem takiej rozmowy odpowiedzialnych za to osób " teee jaki on miał numer?? Też nie widziałeś? No trudno". Do tego był taki fragment trasy, w którym niektórzy zawodnicy skracali sobie drogę i zamiast robić pentelkę na około po trasie, przebijali się na przełaj oszczędzając ok. pół minuty. Niektórzy też omijali trudniejsze przeszkody bokiem trasy, zyskując niemało. Organizatorzy generalnie nikomu nie zwrócili na to uwagi, choć sporo tych zdarzeń odbyło się na oczach sędziów. Niby nic takiego, bo to rajd amatorski więc dla zabawy, ale żal trochę tych, którzy jechali świetnie i uczciwie, a wylądowali na odległych pozycjach.

 

Czy na wszystkich zawodach teraz panuje moda na puszczanie quadów razem z motocyklami?? IMO poroniony pomysł...

 

Wrzucam kilka fotek - niska jakość i mała ilość, bo wciąż nie mam stałki. Enjoy :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakul - to ten, co moi kumple go do błota wpędzili?? :) :)

To była śmieszna akcja, bo quadowcy omijali dość trudny fragment trasy (głębokie błocko - coś jak ciężki muł) i jeździli bokiem po ubitym gruncie. Moim znajomkom trochę się to nie spodobało i zaczęli pokazywać quadom, żeby jechali po trasie. No i ten młody człowiek wjechał w to błocko i w trybie natychmiastowym w nim utknął :) Oberwało się więc moim znajomkom coś w stylu "wy dranie! to wy mi kazaliście tędy jechać!!" toteż poczuli się zobowiązani do wsparcia zawodnika przy wyciąganiu sprzętu z błota :banghead: Ale mieliśmy ubaw : :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wakul - to było właśnie w tym błocku - pod koniec pętli była taka długa prosta, za nią lekki łuk w prawo, potem długi w lewo, zjazd i bajoro, z bajora w lewo pod sędziów. Na tej długiej prostej było to głębokie błocko, ale można było przed nim odbić w lewo (ktoś rozwalił tam taśmy) i minąć błocko po ubitym gruncie. Jako że w błocku większość zawodników jechała bardzo powoli, czy wręcz stawała (niekiedy horyzontalnie), to zysk był spory.

Drugie miejsce było zaraz za checkpointem - za sędziami można było odbić w lewo pod namioty, a potem wyjechać z drugiej strony, właśnie za tym głębokim błockiem. Koło namiotów wypadało przejechać powoli, ale i tak zysk był w postaci co najmniej połowy kółka. Kumple zanotowali numery gości, którzy wykonali ten manewr więcej niż 3 razy.

Nie twierdzę, że te luki wykorzystywali wszyscy. Ale było kilku takich, którzy wykorzystywali je notorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...