Skocz do zawartości

Honda VF750F - kupić?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myslisz ze VFR z 86r nie bedzie brala oleju ? Pewnie sa takie, ale chyba trudno znalezc :buttrock:)). Jezeli zamierzasz kupic 20 letnia japonie w Polsce, wsiasc i pojechac do Chorwacji, to radze jeszcze raz to przemyslec bo narazasz sie na sporo rozczarowan.

Cala sztuka w kupowaniu motocykla uzywanego to jest znalezienie wlasciwego egzemplarza, tzn takiego ktory nie jest totalnym zlomem, a o takie najlatwiej.

Jezeli twoim jedynym kryterium jest jak najnizsza cena, to po zakupie mozna spodziewac sie klopotow - niedaleko szukajac przeczytaj sobie watek `walenie w CBR` Bronxa. Jezeli twoj kolega kupil takiego zloma, to nie znaczy ze wszystkie GSX 550 sa do dupy, tylko ze on na takiego trafil. Trzeba pamietac ze wiekszosc przywiezionej do Polski starej japonii to zlomy wymagajace pelnej odbudowy, a to z kolei nie jest tanie.

Drugim problemem jest to ze ludzie kupuja stara japonie w stanie srednim i totalnie ja niszcza bo nie dochodzi do nich ze koszt obslugi i napraw jest identyczny z kosztami nowej japonii - tylko cena zakupu jest nizsza.

Dlatego jest iluzja ze kupujac stara japonie kupujesz tani motocykl - kupujesz motocykl drogi w eksploatacji i naprawach tylko za niewielkie pieniadze na poczatek.

Warto to sobie uzmyslowic jak sie na taki zakup decydujesz.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje sie na VFR niekoniecznie z powodu ceny,glownym czynnikiem jest dla mnie silnik V4,(kocham V-ki i nic na to nie poradze) i na pewno nie kupie 1-wszej lepszej,zreszta nie spieszy mi sie,a moto jeszcze nie wiem czy kupie w Polsce,poszukam tez w Niemczech,idealny jak na moje potrzeby okazalby sie V-max lub Warrior...ale niestety na takie mnie narazie nie stac, co do GS-a to wystarczyl zeby mnie odstraszyc od marki Suzuki,poza tym wszystkie Su-ki biora olej :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym wszystkie Su-ki biora olej

Chyba zwariowales.Ja mam suke i nie bierze ani grama oleju.Stare Suzuki moze braly olej ale tak jak wiekszosc japoncow.Ja raczej bym powiedzial ze Yamahy biora bo ze wszystkich sprzetow jakie mialem to tylko Yamahy ciagly olej.,nawet R1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powroce jeszcze do VFR,bo znowu mnie jeden koles zalamal i mowi ze VFR z `86 , `87 r tez ma problemy z rozrzadem,slyszal ktos o tym ,czy to kolejna plota ,wydaje mi sie malo prawdopodobne by tak bylo,po niby nieudanej serii VF, fabryka powinna wziac to pod uwage??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem o problemach z rozrządem w VFR, błędy zostały jeszcze poprawione w poprzednim modelu. VFRa generalnie rzecz biorąc nie ma słabych stron jeżeli chodzi o błędy konstrukcyjne czy materiałowe.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie byl kumpel tylko sprzedawca(wlasciciel),od razu mi sie dziwne wydalo,ale jest tez druga strona medalu,modele 86 i 87 maja 18 calowa felge z tylu,a nowsze juz 17,a z opon na 18 to raczej nie ma duzego wyboru i ciezko trafic np 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...