Skocz do zawartości

Zimowa jazda


jacho 15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła zima spadł śnieg( to chyba oczywiste o tej porze roku ;) ) i czas schować maszyne do garażu przynajmiej w moim przypadku bo mam motocykl świerzo po wypatku

Więc co trzeba zrobić aby motocykl nie sprawiał niespodzanek wiosnom po całej zimie spędzonej w garażu lub jeżeli chcemy jeżdzić podczas zimy czy tszeba zmienić opony czy olej zmieniamy? plyn w chłodnicy (jeżeli pośadacie ;) ) i inne informacje jak bespiecznie przetrwać zime w terenie lub w garażu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prawda- sposob Miszcza tez jest dobry. Tylko powinno sie koniecznie pamietac o zalaniu baku benzynka!! Mialem juz jeden motor (suzuki ts70er) ktory stal cala zime w komorce z pustym bakiem ;) . Bak sitko, gruba warstwa rdzy.... Aha uwaga ze slownikiem nie do mnie prawda??;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tematu to ja w zimie czasem odpalam maszynke coby sie nagrzała i nie zapomniała jak sie pracuje.

 

Czasem jednak to jest zle rozwiazanie. Przy rozruchu zimnego silnika sporo paliwa przedostaje sie do oleju (oczywiscie w 4T). Zeby odparowalo silnik musi pracowac przez jakis czas - trzeba przejechac nawet do kilkunastu kilometrow. Tak wiec odpalenie moto "na piec minut" bardziej mu szkodzi niz pomaga. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda to założenie w kostkach gwozdzi i jazda całą zime! ;)

:twisted: To dopiero jest frajda! ;)

Zeszła zime zmarnowałem ale tej nie daruje! Niech no tylko dostane do łap upragnioną XR!!! :twisted:

 

kubaqal ma racje! Jeśli stawiasz na zime to bak najlepiej pełny! Chyba ze masz plastikowy to spox!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Przykro mi że jesteś świerzo po wypatku

 

Co by Ci tu doradzić ?

 

Aby bespiecznie przetrwać zimę tszeba przynajmiej przykryć moto pokrowcem.

 

...i wymienić pośdany płyn w chłodnicy oraz olej w silniku na "bardziej zimowy".

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia zimą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myc czy nie myc o to jest pytanie???

jak zauwazyliscie jest juz dosc zimno gdzieniegdzie pada snieg.... i zrodzilo mi sie pytanie myc czy nie myc motocykl na zime cyz nei ejst juz za pozno garaz mam nie ogrzewany a zle wysuszony motocykl po umyciu pewnie bedzie jeszce bardzije niszczal niz przed umyciem............

co o tym myslicie....???

we wszystkich artykulach pojawia sie temat o zabezpieczeniu lakieru woskiem.. co to ma byc za wosk jakis specjalny czy np normalny samochodowy... rozumiem ze stosujemy go normalnie tak jak bedzie napisane w instrukcji czyli mycie wosk i polerka........????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim motocyklem zrodiłem tak:

 

a) Odkręciłem wszystkie plastiki błotniki itp (te kture przeżyły po wypadky dokładnie umyłem a pozostałe wyrzuciłem)

 

b)Wyjołem akumulator i załadowałem odstawiłem do pudełka

 

c)Sprawdziłem stan elektryki czyli kable żarówki przerywacz itp

 

d)Umyłem motocykl i wysuszyłem

 

e)Sprawdziłem stan łańcucha i zembatek

 

f)Zmieniłem płyn w chłodnicy i płyn hamulcowy

 

 

!?Czy o czymś zapomniałem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myc czy nie myc o to jest pytanie???

 

Oczywiśće że myć ;) to przeceż jest prawda przekazywana z pokolenia na pokolenie że przed zimom myjemy bak i plastiki po myciu wytszeć a silńik odpalić na 10 minut aby wyparł wode i lepiej tak odstawić niż na wiosne po odkryću plandeki niewiedzeć gdze przód gdze tył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w silniku na "bardziej zimowy".

 

Olej poprostu wymianiamy na nowy 8) , taki jak używamy zazwyczaj. To juz nie czasy, że się zmieniało olej w lato i na zimę. Owszem, oleje mają różne zakresy temperatur, w praktyce żbliżenie się do dolnej dopuszczlnej granicy jest mało możliwe(nie wiem czy ktoś smiga przy - 20 stopni - są zapaleńcy, ale potraktujmy to jako wyjątek) - popatrzcie sobie w wykresy temperatur w serwisówkach czy w materiałach promocyjnych producentów. W motocyklu stojącym w zime w garażu ma być olej taki, jaki zacznie z nami sezon na wiosnę :-).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...